Alergie na lepek - Příznaky

Máte problémy se zažíváním, ať už ve formě nadýmání, křečí nebo průjmu? Objevila se Vám po určitém jídle na kůži vyrážka? Bylo Vám nevolno, na zvracení? Pak se možná řadíte k nemalému počtu jedinců, kteří mají alergii na lepek.

Ne zrovna potěšující zprávou je, že alergií na lepek můžeme trpět v kterémkoli věku, ať jsme malá prťata, nebo již dospělí. Příznaky, které nám signalizují, že jsme alergičtí na lepek, jsou sice specifické, ale jsou i doprovodným jevem jiných chorob. Nebo prostě si můžeme myslet, že jsme to přehnali s určitou potravinou, či nám daný pokrm nesedl apod. A ruku na srdce, kdo v dnešní době, plné spěchu, nepravidelného, a ne vždy zdravého stravování, netrpí zácpou, nadýmáním nebo průjmem. A vyrážka? Můžeme ji zase přičítat pracímu prášku, tělovému mléku apod. Takže se stane, že málokdo z nás hned běží za lékařem, když nás trápí třeba nadýmání, protože se nechceme ztrapnit. A zatím můžeme být alergičtí na lepek. Mezi námi jsou však i jedinci, kteří i když jsou alergičtí na lepek, tak ho v menším množství snáší.

Alergie na lepek - Příznaky

Nevíte si rady s jídelníčkem při bezlepkové dietě nebo máte jinou zdravotní komplikaci při které potřebujete změnit váš jídelníček? Chtěli by jste snížit nebo naopak zvýšit vaši váhu, ale sami si s tím asi neporadíte? Pokud jste z Prahy 3 či okolí můžete se obrátit na paní Mgr. Alenu Teofil, která je nejen výživová poradkyně, ale také terapeutka alternativní metody EFT. A proč oslovit právě ji? Jednoduše proto, že nabízí kompletní měření tuků, svalů a vody v těle, sestaví jídelníček na míru a poskytuje odborné poradenství v rámci zdravého stravování apod. Svou práci odvádí paní Teofil zcela zodpovědně a profesionálně a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých klientů. Objednat se na konzultaci telefonicky na čísle +420 777 126 421 nebo přes email navlnachenergie@seznam.cz.

Více informací o ceníku a službách, které paní Mgr. Alena Teofil poskytujete se dozvíte zde http://navlnachenergie.wz.cz

Výživové poradenství Praha 3

Ať už máte potíže se zdravím nebo chcete nějaká ta kila shodit, doporučujeme určitě a navštívit výživovou poradnu paní Mgr. Aleny Teofil. Výživový poradce totiž nejdříve zjistí v jakém stavu se vaše tělo nachází pomocí měření, zjistí jaký dosavadní životní styl jste vedli a na základě toho vám pak vytvoří individuální plán a poskytne dostatečné množství informací, aby jste vytoužených výsledků dosáhli co nejdříve.

EFT terapie Praha 3

Jedná se o jednu z velmi efektivních metod léčení alternativní cestou. Pomocí EFT terapie můžete vyřešit nejrůznější problémy, které vás trápí, jako např. deprese, stres, problémy s váhou, poruchy příjmu potravy, poruchy chování, poruchy učení, fobie, traumata, závislosti, partnerské problémy či další citové problémy, díky EFT terapii můžete odstranit emoční bloky, dokáže vám ulevit od úzkosti a psychických problémů, EFT terapie také funguje jako podpora při léčbě závažných onemocnění a odstraňuje emoční bloky a mnoho dalších.

Alergie kolem nás

Řekne-li se alergie, může se každému z nás vybavit něco jiného, respektive alergií je hned několik typů – alergie na pyly; potraviny; zvířata; roztoče; plísně a mnohé další. Bohužel alergií a alergiků stále přibývá. Není ani výjimkou, že určitý jedinec může trpět hned několika typy alergiemi naráz. Tak trochu, či spíše hlavně, si za alergie můžeme sami. Ač se to může zdát překvapující, tak čím žijeme ve vyspělejší společnosti, tak musíme počítat s tím, že v ní bude i více alergiků. Ovšem, pokud se zamyslíme, jak žijeme, kde žijeme, čím se obklopujeme, není se radno nijak divit.

Potraviny obsahující lepek

Jsou potraviny, u kterých na první pohled poznáme a víme o nich, že** obsahují lepek**. Řadí se sem především:

Pečivo (chleba, housky, rohlíky, koláče, loupáky, buchty, mazanec, vánočka, rolády), perníky, sušenky, oplatky, strouhanka. Kromě toho jsou pokrmy, které pro neznalého a s projevem alergie na lepek, představují skrytou hrozbu:

Těstoviny, palačinky, lívance, čokoláda, nugát, želatinové bonbony, zmrzlina, mléčné výrobky se škrobem, marmeláda, kečup, hořčice, uzeniny (párky, klobásy, salámy), omáčky (tatarská, sójová, dressing), bujón, masox aj.

Příznaky alergie na lepek

Jak poznáte, že právě Vy nebo Vaše dítě je alergické na lepek? Zajímavostí je, že alergií na lepek můžeme trpět již od narození, ovšem nesnášenlivost se však může projevit v průběhu celého našeho života, tj. i když jsme již dospělí.

U dětí je častým příznakem alergie na lepek: mastná stolice, zapáchající stolice, snížená chuť k jídlu, vzedmutí bříška, zpomalení v růstu, neprospívání. Kromě již zmíněných, se mohou u nás a dospívající mládeže projevit příznaky jako: bolest kloubů, únava, nepravidelná menstruace, opožděná menstruace, potraty, neplodnost, nechutenství, nadýmání, řídnutí kostí, anémie, větší kazivost zubů aj.

Kdy se projevují příznaky alergie na lepek

Obecně se výše uvedené příznaky, a to především nadýmání, křeče, pocit na zvracení, zvracení, vyrážka na kůži, ale také průjem projeví bezprostředně po zkonzumování potraviny obsahující lepek, případně do několika hodin. Ovšem, můžete se ocitnout v začarovaném kruhu, kdy budete řešit pocit na zvracení dalším, opakovaným pojídáním suchého rohlíku, piškotů, v domnění, že to je „to pravé ořechové“, na Váš rozbouřený žaludek. A místo toho, abyste si pomohli, tak si ještě více škodíte.

Kdo trpí alergií na lepek

Nesnášenlivostí na lepek mohou trpět jak děti, tak dospělí, tj. bez rozdílu věku i pohlaví. Vezmeme-li si výše uvedené příznaky, může se lehce stát, že nás nenapadne, že bychom byli** alergičtí na lepek**. Pokud máte pochybnosti, je nejlepší se vydat za svým praktickým lékařem. Můžete si totiž způsobit značné potíže, pokud podceníte Vaše potíže a nebudete jim věnovat zvýšenou pozornost. Pokud totiž trpíte alergií na lepek, pak Váš zažívací systém není schopný lepek strávit.

Kde se bere alergie na lepek

Otázky, které se nabízí – „Proč jsme alergičtí na lepek? Je možné alergii nějak předejít?“. Jelikož se jedná o alergii, hraje svoji roli dědičnost. Jsou-li tedy Vaši rodiče, nebo jeden z nich, alergičtí na lepek, pak s největší pravděpodobností můžete být/budete i Vy. Kromě toho, alergii na lepek si můžeme přivodit i sami, a to, pokud budeme jíst ve velkém výrobky z tvrdé pšenice.

Léčba alergie na lepek

Bohužel** v současnosti nejsou doposud žádné léky, které by pomohly s alergií na lepek**. Jediným možným způsobem je dodržování tzv. bezlepkové diety, díky které se zbavíme výše uvedených příznaků, a dojde k obnovení poškozené střevní sliznice.

Bezlepková dieta

Dieta, jak již název napovídá, při které je zapotřebí vyloučit veškeré potraviny, u kterých je lepek, byť i jen stopy. Možná v první chvíli, kdy se dozvíte, že Vy, nebo Vaše děti mají alergii na lepek, zažijete šok a budete horečnatě přemýšlet, co vlastně budou moci jíst, vždyť chléb, rohlíky, loupáčky, lupínky, tvoří stěžejní základ snídaně, svačiny, ale třeba i večeře. Není však důvodu se vzdávat pečiva. Je jen zapotřebí pečlivě sledovat obaly výrobků, aby takový obal byl označen, že se jedná o bezlepkový produkt.

Potraviny neobsahující lepek

Potravin, které neobsahují lepek, je velké množství, než by se mohlo na první pohled zdát. Jedná se například o rýži, pohanku, kukuřici, amarant, proso, luštěniny (fazole, hrách, čočka, sója), veškerá zelenina a ovoce, veškeré maso. U ostatních potravin, respektive výrobcích, je zapotřebí pečlivě číst. Ani mléčných výrobků není nutné se vzdát, jen je třeba sledovat složení, typ zahušťovadel apod.

Nahrazujeme potraviny, které obsahují lepek

Řekne-li Vám lékař verdikt, že máte alergii na lepek, co Vás jako první napadne? Většina si položí otázku, co vlastně nyní budete jíst, že si nebudete moci představit snídani, svačinu, večeři bez křupavého chleba, houstičky. Ovšem, pečiva se vzdát nemusíte. Místo pšeničného, žitného pečiva si zvolíte pečivo z kukuřičné mouky, prosa, pohanky.

Alergie na lepek a celiakie

Je potřeba rozlišit alergii na lepek a** nesnášenlivost na lepek, tzv. celiakii**. To, zda trpíte alergií na lepek nebo celiakií, stanoví jen lékař.** Celiakie** jako taková, je více nebezpečnější, než alergie na lepek. Jedno mají společné a to, že jedinci nesnáší lepek a musí držet bezlepkovou dietu. Celiakie, na rozdíl od alergie, se neprojeví hned, či po pár hodinách, naopak až po několika měsících.

Vliv alergie na lepek na další nemoci

Kromě samotné alergie na lepek, ona samotná může být důvodem ke vzniku dalšího onemocnění, kupříkladu artritidy, cukrovky, nádorového onemocnění.

Vliv celiakie na další nemoci

Osoby, u nichž je diagnostikována celiakie, může vzniknout až chronický zánět tenkého střeva, kdy střevo přestane fungovat tak, jak má, následují poruchy trávení složených cuků, ale také špatné vstřebávání tuků, bílkovin i některých vitamínů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22948 (zdravotnimagazin.cz#9900)


Diskuze a zkušenosti

Smišková nna | 01.03.2013 00:26
Re: Alergie na lepek - Příznaky jak poznam že bych byla alergicka na lepek když něco sním nebo se napiji sodovky co koliv ma bublinky hned se rozkašlu mam sice polivalentni alergii ale povšem kašlu je to neunostné trva touž několik let ale pořad nevim co je podmět meho kašle .a mich prujmu.mam ktomu branični kylu a polipy žaludku ,nevim co mi to vyvolava muj stav.kašle nevim zda by to nemoha byt alergije ještě na lepek .dekuji za vaši odpoved.Smíškova .A.

Dagmar | 31.05.2013 15:31
Re: Alergie na lepek - Příznaky Mojí dceři doktorka oznámila,že má zřejmě alergii na lepek.Dceři je 27 let,má 19ti měsíční dceru.Nedokážeme pochopit kde se to najednou vzalo,když až tak velké příznaky nemá,jen je unavená a sem tam se škrábe.Doktorka doporučila nejíst potraviny s obsahem pšenice,ale žitný chléb prý nevadí.Nejsem z toho moudrá.Prosím o vysvětlení,děkuji.Dagmar F.

tess | 17.11.2014 19:53
Re: Alergie na lepek - Příznaky asi před dvěma týdny jsem trpěla průjmem a zvýšenou teplotou uzdravila jsem se asi za týden. Doktorka jakoukoli infekci vyloučila. Teť po dvou týdnech se mi zase vrací řidší stolice několikrát za den může to být projev alergie?

Mirunka | 03.09.2015 22:32
Re: Alergie na lepek - Příznaky Ahoj Prosím vás můžete mi poradit?Poslední rok možná dele mam problémy s trávením nebo něco podobného ....tak za prve jsem dost přibrala na váze za poslední cca 3 roky z 47 kg na 75 kg, ano konečně nejsem vychrtla,ale začali mě problémy. ...Ať snim nebo vypiju cokoliv okamzite mi je na zvracení a jsem na fouklá jak balón a to doslova vypadám jak v 5 měsíci těhotenství ....bolí mě všechny klouby jako bych se neunesla,bydlím ve 2 patře bez výtahu ale nikdy schody nevyjdu najednou jelikož se o mě asi pokouší infarkt na měřeno lékařem přes 180 na 110 mela jsem 24 h ten tlakoměr.A když dojdu nahoru musím si sednout a počkat než se mi srdce i dýchání uklidní jinak bych sebou sekla jak mám z toho mzitky před očima.....přitel je ze mě na nervy jelikož jsem porad unavena,nervózní začala jsem mít i nepravidelnou menses a jeho napadlo zda to není lepkem ?


Přidat komentář