Alergie na mléčnou bílkovinu

Alergie na laktózu. Alergie na mléčnou bílkovinu. Alergie na mléko - projevy. Ekzém a alergie na mléko. Projevy alergie na mléko. Po zjištění alergie na mléko je nutné dodržovat dietu.

Alergii na mléko si můžeme rozdělit na dva druhy - alergii na laktózu a alergii na mléčnou bílkovinu. V obou případech jsou však projevy podobné.

Alergie na laktózu

Alergie na laktózu nebo také mléčný cukr začíná již od narození. Nemoc vzniká, protože střevu chybí enzym laktáza, jenž se stará o štěpení mléčného cukru. To značí, že cukr se po požití nerozštěpí a organizmus na něj reaguje jako na neznámou látku.

Alergie na mléko - projevy

První potíže se většinou projeví, jakmile dítěti dáte jiné mléko než mateřské. Miminko se většinou osype ekzémem, který bývá pediatrem diagnostikován jako atopický. Ekzém má velice rozličné formy - od zhrubnutí pokožky připomínající struhadlo až po rudé fleky s puchýřky, které velice svědí. Ekzém se objeví s časovým odstupem, možném i několik dní. K těmto kožním příznakům se obvykle přidává i průjem , případně zvracení(nemusí). Pokud se jedná o malé dítě, dítě bývá neklidné. Pokud se problém neřeší, přidává se nechutenství. Pokud se již objevily průjmy, je nejvyšší čas situaci řešit. Tyto průjmy se nevyřeší dietou při průjmových onemocnění dětí, kterou Vám pediatr pravděpodobně doporučí -vyloučení mléka, podávání rýže, mrkve. Respektive, situace se zlepší, ovšem s návratem k původními jídelníčku se situace velmi rychle vrací k původním potížím.

Ekzém a alergie na mléko

Pokud se tedy Vaše dítě osype ekzémem po podání mléka. Je třeba navštívit pediatra, vyřešit akutní problém ekzému , předepsáním mastičky. Mazáním se ekzém sice zlepší, ovšem, neřeší příčinu ekzému, ale léčí pouze příznaky. Již v tomto stádiu by jste měla uvažovat o možné alergii na mléko. Buď se s lékařem dohodněte na provedení krevních testů nebo se s ním přímo dohodněte na doporučení k odbornému lékaři. Pokud dítě nemá průjmy, můžete s doporučením navštívit alergologa, imunologa, pokud se přidružili i průjmy zcela jistě gastroenterologa.

Alergie na mléčnou bílkovinu

Ve většině případů jde o alergii na kravské mléko. Alergie na mléčnou bílkovinu se u dětí začíná projevovat s přechodem na umělou výživu.

Projevy alergie na mléko

 • Průjem
 • Zvracení
 • Závratě
 • Nevolnost
 • Nadýmání
 • Zánět dýchacích cest
 • Exém
 • Zčervenání
 • Křeče

  Po zjištění alergie na mléko je nutné dodržovat dietu. První měsíce budou nejhorší, potom už si zvyknete a získáte úplný přehled o vhodných potravinách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22772 (zdravotnimagazin.cz#7698)


Přidat komentář