Alergie, senná rýma a astma

Alergie a senná rýma – jak vzniká? Senná rýma – alergická reakce na pyly. Senná rýma – jak se projevuje? Astma – kam až může alergie na pyly dojít. Fototerapie a alergie či senná rýma – historie léčby. Alergie, senná rýma a BioNase.

Alergie a senná rýma – jak vzniká?

Alergie a senná rýma – reakce našeho organismu

Alergie je přehnaná reakce našeho imunitního systému na cizorodé okolní substance, které ovšem NEJSOU zdraví škodlivé. Jde třeba o prach, srst živočichů či pyly.

Alergie a senná rýma – i imunita se někdy netrefí

Organismus identifikuje neškodné cizorodé substance jako škodlivé a reaguje tak, že vytváří protilátky. Při kontaktu s pylem se v těle vytváří protilátky, které do nosní sliznice uvolní histamin – hlavního iniciátora alergických reakcí.

Senná rýma – alergická reakce na pyly

Senná rýma – jak se projevuje?

Senná rýma se projevuje silným podrážděním očí, nosu, svěděním a pálením v krku, silným vodnatým výtokem nebo naopak ucpáním nosu, které brání dýchání. Často se u senné rýmy setkáváme se záchvaty kýchání, někdy i kašle. Mohou se objevit i vyrážky. Jako komplikace hrozí dočasná ztráta čichu, chuti, zánět vedlejších nosních dutin nebo astma.

Senná rýma – jak poznat, že nejde o běžnou rýmu, ale reakci na pyly?

Bez testů si být jistí nikdy nemůžete, ale příznaky tady jsou. Senná rýma přichází brzy po kontaktu nosní sliznice s pyly. Začíná zpravidla šimráním v nose, záchvatovitým kýcháním a vodnatou silnou rýmou. Překrvují se spojivky, čímž začínají pálit a slzet oči.
Sennou rýmu často provázejí stavy únavy, plnosti v hlavě, zrychlení srdečního tepu a objevit se může i třesavka.

Astma – kam až může alergie na pyly dojít

Astma je onemocnění, jehož příčinou je zúžení průdušek. To má za následek dechové potíže, zejména pak při výdechu. Proto při záchvatu astmatik zrychleně dýchá a lapá po dechu.
Hlavními příčinami astmatického záchvatu se pak mohou stát alergeny (prach, pyl, plísně), tabákový kouř, změna počasí, stres, léky (ibuprofen, aspirin) či zvýšená tělesná námaha.

Alergie a senná rýma vs. fototerapie

Fototerapie a alergie či senná rýma – historie léčby

Už dávno v historii bylo zjištěno, že světlo v určitých vlnových délkách může v lidském těle vyvolat rozličné pozitivní léčebné reakce. Fototerapie, což je odborný název pro léčbu světlem, je oblastí medicíny, ve které jsou pacienti léčeni světelnými paprsky.

Fototerapie a alergie či senná rýma – Nobelova cena

Za otce moderní fototerapie je považován dánský lékař Niels Finsen, který za svou práci získal Nobelovu cenu za medicínu. Léčil tehdy jistou formu TBC.

Fototerapie a alergie či senná rýma – jak mi může pomoci?

Červené světlo vydávané speciální světelným zdrojem chrání nosní sliznici před spuštěním alergické reakce. Způsobí totiž, že buňky imunitního systému odpovědné za alergické projevy reaguji na alergeny mnohem pomaleji. Buněčná stěna mastocytů žírných buněk se stane díky působení monochromatického světla odolnější a nedochází k uvolňování histaminu. Zmírňuje se nesprávná imunitní reakce na cizorodé látky.

Alergie, senná rýma a BioNase

Alergie, senná rýma a BioNase – představení

Jde o vysoce účinný terapeutický systém určený pro bezbolestnou léčbu alergií a senné rýmy bez vedlejších účinků.

Alergie, senná rýma a BioNase – je tato metoda účinná?

Léčba BioNase byla podrobena klinickým testům a je prokázáno, že se během dvou týdnů se zmenší alergické příznaky – nosní sliznice se také stane méně citlivou. Některé příznaky mohou polevit nebo dokonce zmizet během několika hodin, v ostatních případech během několika dní.

Alergie, senná rýma a BioNase – existují vedlejší účinky?

Fototerapeutická léčba nemá žádné vedlejší účinky, jde o přirozenou podporu organismu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22093 (zdravotnimagazin.cz#6189)


Přidat komentář