Kožní alergie a přecitlivělost pokožky

Kožní alergie, problémy s pokožkou – alergie na kosmetiku. Hypoalergenní kosmetika. Kožní alergie, problémy s pokožkou – milium. Kožní alergie, problémy s pokožkou – kruhy pod očima. Kožní alergie, problémy s pokožkou – zarudlé oči.

Kožní alergie, problémy s pokožkou – alergie na kosmetiku

Vyrážka, přecitlivělost, fleky na kůži

Pokud máte suchou pleť, která nepříznivě reaguje na většinu kosmetických výrobků – vyrážka, červené fleky, strupy, otoky – dejte si pozor, přecitlivělost by se mohla zhoršovat. Na tuto velmi citlivou pokožku se doporučuje neutrální mast, která se původně dává jako základ léčiv a udržuje pokožku jemnou a vláčnou.

Kožní alergie, problémy s pokožkou – milium

Milium jsou bílá kulatá zrníčka velikosti máku. Tvoří se ve vývodu potní nebo mazové žlázy. Dají se odstranit jen mechanicky nebo laserem. Po tomto odstranění by neměla být vidět žádná pigmentace. Žádné kosmetické přípravky na ně bohužel neplatí.

Kožní alergie, problémy s pokožkou – podrážděná pokožka po holení

Alergická reakce na holení

Pravidelně se holíte? Používáte pěnu, pokaždé novou žiletku, ale za pár chvil je vaše pokožka zarudlá a svědí? Může se stát, že holení prostě nesnášíte. V takovém případě je lepší používat depilační krémy, kterých je velký výběr. Po odstranění chloupků je nutné ošetřit pokožku krémem.

Kožní alergie, problémy s pokožkou – kruhy pod očima

Pokožka kolem očí

Trápí vás kruhy pod očima? Snažíte se dostatečně spát, zkoušíte veškeré přípravky na oči, korektory, nic vám nepomáhá? Trvalé kruhy pod očima mohou být způsobeny hlubším uložením očí v očnici a tvarem lícních kostí, což bohužel nemůžeme ovlivnit. Nezbývá vám v tomto případě nic jiného, než dál používat korektory. Okolí očí ošetřujte očními krémy, příjemné jsou obklady z heřmánku nebo kozí syrovátky.

Kožní alergie, problémy s pokožkou – zarudlé oči

Zarudnutí očí může způsobit přecitlivělost spojivek na kosmetické přípravky (stíny, řasenky, linky) Tato alergie se může zhoršovat. Doporučujeme používat výhradně přípravky pro citlivé oči nebo přírodní kosmetiku. Pokud je problém vážnější, je nutné navštívit očního lékaře.

Hypoalergenní kosmetika

Najít vhodnou kosmetiku pro alergika je velmi problematické a jedná se většinou o dlouhodobou cestu plnou zkoušení. Existuje však tzv. hypoalergenní kosmetika, která může být používána i na pokožku s atopickou dermatitidou, pro citlivou, velmi suchou a netolerantní pokožku. Takže nepropadejte panice, řešení určitě najdete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22199 (zdravotnimagazin.cz#6495)


Diskuze a zkušenosti

Martina | 16.10.2009 21:46
make up Dobrý den ,koupila jsem své 14leté sestře jako dárek dekorativní kosmetiku a po nanešení make-upu na pleť společně s podkladovým krémem jí ten obličej po chvíli začíná svědit, myslíte ,že by to mohla být nějaká alergie a co byste doporučila za řešení . Děkuji

Veronika Rajská | 22.04.2013 12:39
Re: Kožní alergie a přecitlivělost pokožky Dobrý den, trpím alergií na Kathon CG, existuje nějaká kosmetika bez tohoto konzervantu ? Díky Verča


Přidat komentář