První pomoc - alergie na slunce

Trpíte alergií na slunce? Kůži zčervenalé či spálené opalováním lze ulevit i bez speciálních přípravků. Poradíme vám v tomto článku jak s první pomocí při alergii na slunce...

První pomoc ve sprše - alergie na slunce

Tělo nejprve zchlaďte ve sprše teplé asi 12 stupňů Celsia. Pomoci vám může i teplá koupel připravená s extraktem z kostivalu nebo se dvěma litry obyčejného podmáslí. Podrážděnou a spálenou kůži to uklidní.

První pomoc na spálená místa - alergie na slunce

Pokud máte spálené jen určité partie, zkuste na ně pokládat obklady z odvaru máty, octové vody nebo heřmánku. Nelekněte se, zpočátku to trošku pálí. Zklidňující účinek má také mast z měsíčku, přípravky s obsahem pampelišky nebo aloe vera.

První pomoc při sluneční alergii - alergie na slunce

Dalším důležitým problémem je sluneční alergie. Je to reakce organismu na první intenzivní slunce. Sluneční alergie se může objevit na obličeji i prakticky na celém těle. Postižený jedinec může trpět výraznou kopřivkou, někdy až splývavými rudými mapami po celém těle. Ještě ke všemu to velmi svědí. Někdy může mít tak těžký průběh, že je nutné aplikovat injekčně léky. Dnes již existuje řada preparátů, které mohou tyto reakce utlumit. Když se sluneční alergie objeví, je třeba se chránit před sluncem a podávat léky – antihistaminika. Také podávání preparátů s kalciem svědění zmírní.

První pomoc proti bolesti - alergie na slunce

Řešením bolestivosti při spálení sluníčkem mohou být některá analgetika. Chránit před sluncem se musejí i pacienti trpící kožními nemocemi, jejichž průběh slunce zhoršuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22726 (zdravotnimagazin.cz#7632)


Přidat komentář