Slunce a pyly nástrahou léta

Pyly nástrahou léta pro alergiky. Jak odhalit alergii na pyly. Co pyly způsobí alergikům. Jak vyzrát na hmyzí bodnutí - alergici. Co bodnutí hmyzem způsobí alergikům. Když o alergii již víte, je lepší nechat si před sezonou nechat píchnout vakcínu.

Pyly nástrahou léta pro alergiky

Jak odhalit alergii na pyly

Mohou vás pálet oči, budete slzet a nos budete mít jako bambuli. Může vás také škrábat v krku a připravte se na to, že neucítíte chuť toho co jíte, natož nějaké vůně.

Co pyly způsobí alergikům

Váš imunitní systém si najednou třeba i ve čtyřiceti poplete nějaký pyl s nebezpečím pro tělo a začne jej likvidovat. Vašemu onemocnění se říká také senná rýma a vyvolat jej mohou pyly kvetoucích stromů, trav a plevelů.

Jak vyzrát na pyly - alergici

Při alergii na pyly vám mohou pomoci kapky z lékárny. Z léků na předpis se užívají spreje Livostin, Rhinocort nebo tabletky Dithiaden, Zodac apod. Když o alergii již víte, je lepší nechat si před sezonou nechat píchnout vakcínu nebo brát speciální léky.

Hmyz nástrahou léta - alergici

Jak odhalit bodnutí hmyzem - alergici

Bodnutí určitě ucítíte. Místo vpichu navíc může otéct a svědět. Je jen na vašem těle, jak se vypořádá s jedem, který vám hmyz vpustí do krve (poznáte to podle toho, jak rychle vám bodanec zmizí).

Co bodnutí hmyzem způsobí alergikům

Bodnutí vám zpravidla neublíží, ale riziko existuje při rozškrábání ranky - můžete si do rány zanést infekci. Bodnutí se pak špatně hojí a mohou vám zůstat až jizvy. Jste-li alergičtí na vosí jed, noste s sebou neustále léky!

Jak vyzrát na hmyzí bodnutí - alergici

Zůstalo-li v kůži žihadlo, vyndejte ho jehlou nebo vyškrábněte nehtem. Na pinzetu i prsty zapomeňte, do rány by se mohl dostat zbytek jedu z žihadla. Poté místo omyjte a potřete jodisolem na dezinfikování rány (pokud nemáte jodisol, použijte cibuli).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22556 (zdravotnimagazin.cz#7360)


Přidat komentář