Sójové mléko - náhrada pro alergiky

Náhrada pro alergiky - sójové mléko - význam, užití. Jste alergikem na mléčné bílkoviny, osobou s intolerancí na laktózu? Alergie na laktózu - sójové výrobky pro alergiky. Druhy sójového mléka. Pravé sójové mléko. Náhražky sójového mléka.

Náhrada pro alergiky - sójové mléko - význam, užití

Předem je nutno říci, že sojové mléko ve skutečnosti mlékem není, název je odvozen pouze od obdobného vzhledu a užití. Používání je častější u vegetariánů a veganů, kteří právě požíváním sójového nápoje nahrazují klasické mléko. Rozšířené užívání můžeme sledovat v Číně, Japonsku a čím dál častěji i v západním světě.

Alergie na laktózu - sójové výrobky pro alergiky

Jste alergikem na mléčné bílkoviny, osobou s intolerancí na laktózu? Potom jistě víte, že kravské a kozí mléko (a samozřejmě výrobky z něj) jsou pro vás tabu. Příjemnou zprávou je, že vám všechny z výrobků mohou nahradit právě sójové boby, z nichž se dnes po celém světě vyrábí nepřeberné množství výrobků, včetně sójového mléka.
Ovšem výhody sojových produktů se nabízí nejen alergikům a lidem s nesnášenlivostí na mléčný cukr. Mléko sójové je lépe stravitelné a neobsahuje cholesterol, užívat jej mohou samozřejmě i zdraví jedinci.

Druhy sójového mléka

Pravé sójové mléko

Při výběru buďte obezřetní, rozdíly jsou markantní. Pravé sójové mléko by mělo obsahovat malé množství fytoestrogenů a důležité bílkoviny. Pravé sójové mléko se vyrábí srážením sójových bobů. Vše poznáte podle etikety. U tekutých variant kvalitních nápojů by se měl pohybovat obsah sójových bílkovin na nejnižší hranici 3%. Sójový tuk by měl být nad 1%. U sušených variant jsou hodnoty bílkovin a tuků v koncentrované podobě, tzn. mnohem vyšší.

Náhražky sójového mléka

Některé z výrobků nemají se sójovým mlékem nic společného. Jedná se pouze o směs modifikovaného kukuřičného škrobu a sójový olej. Je to levná náhražka rostlinného produktu a s kvalitním sójovým mlékem nemá tento produkt nic společného.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21797 (zdravotnimagazin.cz#5446)


Přidat komentář