Velbloudí mléko - přírodní lék na alergie

Alergie údajně léčí velbloudí mléko. Velbloudí mléko versus kravské. Pokusy na účinky velbloudího mléka. Co se z velbloudího mléka vyrábí. Studie se zúčastnilo jen osm dětí - po kúře z velbloudího mléka se vyléčily z vážných alergií.

Alergie údajně léčí velbloudí mléko

Organismus produkuje imunoglobulin jako odpověď na přítomnost cizorodé látky a s jeho pomocí tyto látky eliminuje. Alergie na potraviny v mírné podobě vyvolávají nejrůznější vyrážky, v nejtěžších případech mohou vyvolat také anafylaktický šok, tedy reakci, jíž je bezprostředně ohrožen život.

Velbloudí mléko versus kravské

Velbloudi nejsou přežvýkavci a jejich mléko se složením od mléka přežvýkavců podstatně liší.
Velbloudí mléko je méně tučné a obsahuje nenasycené kyseliny. Má téměř 5 procent mléčného cukru, laktózy, a přesto je dobře stravitelné i pro ty, kteří mají s trávením laktózy potíže. Není v něm žádný beta-laktoglobulin ani kasein, tedy složky, které u mnohých jedinců způsobují alergii na kravské mléko. Má vysoký obsah vitaminu C, vápníku, železa a imunoglobulínů (podobající se lidským). ## Pokusy na účinky velbloudího mléka a alergie

Studie se zúčastnilo jen osm dětí, ale všechny se prý po krátké kúře z velbloudího mléka vyléčily z vážných alergií. Při pokusech bylo používáno zmrazené velbloudí mléko, které se mělo jen rozmrazit, nikoli zahřívat. Po krátké kúře dětem alergické reakce a potíže vymizely.

Nevýhody velbloudího mléka

Velbloudí mléko nesmí být pasterizováno. Pro židy je překážkou, že velbloudí mléko nepatří mezi tzv. košer potraviny.

Co se z velbloudího mléka vyrábí

  • jemný bílý sýr s bílou slupkou - Caravane, Camelbert
  • zakyslý nápoj šubat
  • tvrdý sýr
  • mléčné sladkosti

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22250 (zdravotnimagazin.cz#6663)


Diskuze a zkušenosti

Mirka | 01.03.2013 17:44
Re: Velbloudí mléko - přírodní lék na alergie Velbloudí mléko je velmi lahodné, méně tučné. Ochutnala jsem ho v Emirátech,kde bylo v nabídce snídaně v hotelu.

Jana 10.5.2014 | 01.07.2014 00:47
Re: Velbloudí mléko - přírodní lék na alergie Velbloudí mléko je neskutečně moc dobré.Ochutnala jsem ho na dovolené putování Marokem na velbloudí farmě nedaleko hranic s Alžírem a Mauretanii.


Přidat komentář