Alternativní medicína - Frenštát pod Radhoštěm

Každého z nás občas sužuje nějaká ta bolest, ať už fyzického, nebo psychického rázu. Když Vás samotné náhle přepadnou, nebo naopak se plíživě dostaví neduhy, co uděláte? Sáhnete hned po některém z volně dostupných léků?

Nechtěli byste pro tentokrát zvolit jinou cestu? A teprve poté, kdyby nezabrala, si můžete vzít Váš „standardní“ lék, který máte v lékárničce. Slyšeli jste již o možnostech a úspěších alternativní medicíny? Díky harmonizujícím technikám, energiím a masážím, ve spojení s vědomostmi a bohatými zkušenostmi terapeuta, se Vám může ulevit na těle i na duši. Vše totiž souvisí se vším. Není-li některá Vaše část v harmonii s ostatními, zákonitě dojde k disharmonii, která se projeví na Vaší nepohodě a celkovém zdravotním stavu.

Kraniosakrální terapie

Je to velmi jemná manuální technika aplikována na základě kraniosakrálního systému.

Co je kraniosakrální systém?

Název je odvozen od cranio (lebka) a od sacrum (křížová kost). KS systém sestává z mozku a míchy, které jsou chráněné po celé ploše mozkomíšními plenami a omývané mozkomíšním mokem, jenž mozek a míchu vyživuje a čistí. Mozkomíšní mok je v pravidelných intervalech vyráběn a vstřikován do systému a následně vstřebáván tak, že se střídavě zvětšuje a zmenšuje jeho objem, což umožní nepatrné pohyby lebečních kostí a pružnost celého tlakového systému.

KS systém patří ke třem základním systémům v těle (vedle dechového a srdečního). Zásadním způsobem ovlivňuje fyzickou a psychickou kondici. Tkáňový systém má schopnost ukládat do tzv.tkáňové paměti veškeré prožitky, jako např.úrazy, traumata, nemoci, emoční zážitky. V těle se následně vytvářejí bloky v podobě bolesti, nemocí či křečí. Například úraz kostrče může postupem času vyvolat bolest hlavy, dechové potíže a podobně. Místo, kde pocitově vnímáme bolest většinou nebývá místem skutečné příčiny potíží. Harmonizace KS systému umožňuje tyto blokády postupně uvolnit.

Jaký je průběh samotného ošetření?

Samotná aplikace je velmi poklidná a příjemná. Klient leží pohodlně oblečen na lůžku a terapeut postupně přikládá ruce tlakem či tahem v oblasti hlavy a těla klienta, aby cítil a napojil se na KS rytmus klienta a uvolnil problémová místa. Nezasahuje, jen citlivě provází. Tělo na tuto terapii reaguje i několik týdnů. Součástí ošetření je i konzultace o vlastních projevech, pocitech a potřebách klienta. Ošetření trvá 60 až 90 minut. Pro efektivnější a hlubší práci se doporučuje série 6 až 10 ošetření.

S čím pomůže kraniosakrální terapie?

 • stres, napětí, přetížení
 • bolesti hlavy, migrény, závratě
 • chronické bolesti páteře či kloubů
 • poruchy imunitního systému
 • křečovité stavy
 • poúrazová a pooperační rekonvalescence
 • nespavost, neklid
 • některé oční a ušní obtíže
 • záněty, i chronické
 • podpora otěhotnění, příprava na porod
 • strachy a fobie
 • poporodní traumata
 • problémy s učením a soustředěním se
 • hyperaktivita u dětí a autismus
 • deprese, emocionální poruchy
 • podpora procesu osobnostního růstu a prohlubování uvědomění si vlastní osobnosti a těla

Kdy se kraniosakrální terapie nedoporučuje?

Po zlomeninách lebky, nitrolebečním krvácení, epilepsie, aneurismatu, akutních infarktech či cévních mozkových příhodách. Těhotenství kontraindikováno není. Naopak velmi přispívá k dobré kondici budoucí matky i miminka. KST je dnes široce využívána mezi zdravotnickými profesionály včetně osteopatů, chiroprachtiků, psychiatrů, psychologů, zubařů, fyzioterapeutů a profesionálních masérů.

Reconnection

Reconnection je jakýmsi „znovunapojením“. Reconnection je jednou z léčebných technik, díky které u Vás může dojít k obnově a navození rovnováhy. A to rovnováhy na úrovni mentální – fyzické – duchovní – emocionální. V případě, že jste již „unaveni“ z klasického způsobu léčení, vyzkoušejte léčení jiné formy.

Průběh léčení

Samotné léčení trvá kolem jedné hodiny a můžete vnímat rozličné pocity. Při léčení můžete mít viditelné projevy, jako například rychlé pohyby očí. Tyto pohyby se dají přirovnat k REM fázi spánku. Můžete také pociťovat nutnost se smát, či dokonce začnete slzet, jako byste plakali. Můžete i zcela zřetelně cítit vůně, vidět barvy, bytosti aj. Daného se však nijak nemusíte obávat, natož se bránit. Během a po léčení se u Vás dostaví vyrovnaný stav, radost, svoboda žití aj. Není však ani výjimkou, že prostě nepocítíte nic. A u onoho „nic“ ještě zůstaneme. Ať už budete mít intenzivní pocity a vnímání, nebo naopak budete mít pocit, že k ničemu nedochází – nic není špatně.

Dornova metoda

Koho z nás občas tzv. nechytly záda? Nebo Vás trápí bolesti zad již nějakou tu dobu? Pomáháte si léky, gely, cvičením, ale úspěch se dostaví vždy jen na krátkou dobu? Pak pro Vás možná bude zajímavá Dornova metoda. Metoda se využívá jak při akutních, tak dlouhodobých bolestech.

Bolesti zad a kloubů nepodceňujte

Vše má svoji příčinu a následek. Možná si říkáte, že Vás bolí „jen“ záda, tak si je jednoduše namažete, zajdete na masáž, spolknete pilulku apod. Jenže, napadlo Vás, proč záda začala bolet? Již vzniklá disharmonie se pak projeví nejen bolestí, ale také může přejít v různé nemoci. Budete-li je jen tak přehlížet, můžou přejít v nemoci chronické.

Dornova metoda - průběh

Dornova metoda je manuální terapií, během které se obratle a klouby uvedou do té správné a požadované polohy, a to přesně na milimetry. Jakmile dojde k navrácení kloubů a obratlů do správné polohy, pocítíte prakticky ihned výraznou úlevu. Při praktikování metody terapeut využívá jemných tlaků svých palců, či celé ruky. Nemusíte mít obavy, že by se jednalo o metodu bolestivou. Nečekají Vás žádné násilné, ani prudké pohyby.

Při Dornově metodě aktivně spolupracujete s terapeutem

Léčebná metoda není pro Vás čistě pasivní. I Vy sami se podílíte na léčbě. Terapeut zjistí, jak je Váš obratel vychýlený. S ohledem na to pak jako pacienti pohybujete nohou, či rukou, jak Vám terapeut řekne. Přitom terapeut vytváří jemný protitlak na konkrétní obratel. Aktivní, vzájemnou spoluprací pak doje k navrácení obratle na správné místo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23108 (zdravotnimagazin.cz#10276)


Přidat komentář