Bachova Květinová terapie - Brno

Zajímáte se o léčbu nebo o rozvoj svého osobního a pracovního života? Pomoc v různých oblastech problémů, ať už psychických či duchovních, přináší Bachova Květinová terapie.

Usilovná práce a spolehlivost samy o sobě nezaručují úspěšnou kariéru a je jisté, že pro dosažení úspěchu na sobě musíme zapracovat i jinak. Příliš usilovná práce dokonce může přinést psychické problémy. Jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují postup ve společnosti a úspěch tvoří osobní image a práce na osobním rozvoji a v této oblasti existuje také odborné poradenství osobního rozvoje. Zajímavou cestu vpřed a pomoc při odstranění psychických či duchovních překážek, které vás trápí nabízí Bachova Květinová terapie.

Jak vznikla květinová terapie Dr. Bacha?

Autorem květinové terapie je Dr. Bach, který již jako dítě velmi miloval přírodu, byl nesmírně citlivý vůči bolesti a utrpení lidí i zvířat a ještě na škole se rozhodl, že se stane léčitelem. Proto se rozhodl, že se nejdříve musí naučit všechny dosud známé metody léčení a začal studovat medicínu. Jeho cílem bylo objevit jednoduchou metodu léčení, která bude zcela bezpečná a kterou budou moci snadno používat všichni lidé, nejenom lékaři. Všímal si, že se lékaři málo nebo vůbec zajímají o pacienta jako takového, o jeho povahu, což on sám považoval za klíč k nemoci a uzdravení. Během své praxe bakteriologa objevil sedm skupin střevních bakterií, které připravil jako vakcíny. Pomocí těchto vakcín léčil a uzdravoval „nevyléčitelné" pacienty. Do roku 1932 Dr. Bach objevil 12 esencí a napsal svou knihu „Dvanáct léčitelů" a později k nim přidal další „4 pomocníky". Později si uvědomil, že existují stavy mysli a nálady, na které neměl žádnou Esenci. Začal tedy hledal zbývajících 19 Esencí. První z nich byla Slíva třešňová (Cherry Plum), kterou nalezl na jaře 1935. Jelikož sluníčko v tuto dobu není dost silné, nahradil sluneční metodu potenciace metodou vařící. Touto metodou je připraveno 18 ze zbývajících 19 Esencí. Bachova Květinová terapie se úspěšně používá po celém světě.

Co je Bachova Květinová terapie?

Bachova květová terapie je varianta homeopatie, která používá esence, výluhy květů některých rostlin. Metodu zavedl v r.1928 Edward Bach v Anglii. Podle něj je většina lidských nemocí způsobena negativním stavem mysli. Proto určil 38 květových esencí, které měly utišit takové stavy a tím vyléčit pacienta. Metoda se rozšířila do dalších zemí Evropy včetně České republiky (v Německu je např. 700 bachovských léčitelů). Používají ji dnes nejen léčitelé, ale i někteří psychoterapeuti jako pomocný prostředek. Jak sám tvůrce Dr.Edward Bach říká, tento systém léčení je tím nejdokonalejším, jaký kdy byl lidstvu v jeho živoucí paměti dán. Pomáhá člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Květové esence pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvést ji opět do pohybu.

Každý nezpracovaný problém, všechny starosti, strachy a bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil, blokují životní energii a oslabují připravenost člověka postavit se na odpor škodlivým zevním vlivům. Květové esence pomáhají lidem ke komplexnímu pohledu na věc a způsobují, že se pak stávají otevřenějšími, schopnějšími lépe čelit negativním vlivům. Květy nemají za úkol vyzmizíkovat psychické a tělesné symptomy, slouží však jako pomocný prostředek k překonávání toho, co tyto symptomy způsobily.

Princip léčby

Léky Bachovy Květinové terapie nepůsobí chemicky, ale zvyšují vnitřní vibrace pacienta, otevírají cesty pro poselství duchovního ega a přitahují duševní sílu. Bach rozlišoval 38 různých patologických negativních duševních stavů, resp. slabostí charakterů a 38 různých květin pro jejich léčení. Vhodné květiny vybral pomocí své ruky, kterou vkládal nad květinu a určoval tak její léčivou schopnost.

Jak Bachova Květinová terapie pomáhá?

Rescue Produkty podporují v těle člověka sebeléčivé síly, které se snižují právě prožívaným traumatem, vnitřním neklidem, strachem a úzkostí. Škála situací, ve kterých je vhodné tyto produkty používat je skutečně široká a proto se doporučuje nosit je u sebe v kabelce, autě, mít je po ruce i na pracovišti a samozřejmě a neměli by chybět v žádné domácí lékárničce. Tyto produkty přinášejí klientům úlevu, vnitřní klid a harmonii například po situacích jako jsou šok, panika, nervové zhroucení, hádka, stres, zoufalství, duševní zmatek, ale pomáhají také překonat strach ze zkoušek, nepříjemného rozhovoru, z cestování, z návštěvy lékaře, z uzavřeného prostoru, z výšek apod. Bachova Květinová terapie pomáhá také při těžkém vnitřním i vnějším zranění, nehodách, při akutních bolestech, např. bolestech zubů, před i po operaci, u porodu, při nespavosti, nočních děsivých snech a také u dětí. Bachova Květinová terapie působí také jako stabilizační a podpůrný prostředek při různých terapiích.

Jak se léky připravují?

Léky Bachovy Květinové terapie se připravují tak, že se květy, získané jen z divoce rostoucích rostlin, položí do pramenité vody na misku z křišťálu, na kterou musí po dobu 3 až 4 hodin působit slunce, které jim dodá kosmickou energii. Z této matečné tekutiny, konzervované koňakem se připraví v továrně, situované v Bachově centru v Anglii blízko Oxfordu, po ředění s alkoholem v poměru 1 : 240 koncentrát, z něhož se dvě kapky použijí na přípravu prodejného preparátu.

Jak se preparáty podávají?

Z vyrobeného koncentrátu pacient použije vždy jen dvě kapky do sklenice vody. Vhodný lék, resp. bylina se určí intuitivně nebo pomocí aplikované kineziologie, Elektroakupunktury dle Volla či siderického kyvadla. Dva pacienti se stejnou lékařskou diagnózou tak mohou být léčeni různými esencemi. Produkty jsou k dostání v mnoha variantách a můžete je zakoupit ve formě gelu, kapek, spreje, ve formě spreje pro klidný spánek, ve formě jemného krému na tělo i pleť, ve formě pastilek k cucání nebo ve formě polštářkových žvýkaček

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23083 (zdravotnimagazin.cz#10251)


Přidat komentář