Čínská a tibetská medicína - Ústí nad Orlicí

Lidé po celém světě uznávají principy starého lékařského systému – čínské medicíny. Základy této techniky léčení sahají hluboko do historie lidstva a i po této dlouhé době nám může čínská medicína stále mnoho nabídnout.

Čínská medicína má velmi dlouhou tradici a lidé po celém světě využívají jejich léčebných účinků. Už před 3 000 lety můžeme najít zmínky o této metodě léčení. Čínská medicína se řadí mezi nejstarší léčebné systémy na světě. Tradiční čínská medicína je velmi rozsáhlá a zahrnuje různé techniky, mezi které patří např. akupunktura, masáže, akuprese, dietetika, dechová cvičení, pohybová terapie, meditace, rostlinná léčba, minerální a živočišná léčiva. Všechny prvky se v terapii vzájemně kombinují a doplňují.

Čínská medicína vychází z filosofie** jin a jang** a může pomoci člověku k harmonickému životu. Podle této filosofie se svět pohybuje mezi dvěma extrémy. Všude kolem nás jsou protiklady – den a noc, světlo a tma, teplo a chlad. Stejně tak jin a jang. Tyto prvky vzchází z božské podstaty tao. Většina z nás si jistě dovede představit symbol jin a jang. Symbol kruhu představuje tao, jedna polovina jin a druhá jang. Malé kruhy uvnitř tohoto symbolu znamenají, že i v jin se nachází vždy něco z jang a naopak. Principy jang představují slunce, teplo, světlo, den, pohyb, léto, rozpínavost, aktivitu, mužnost, tenké střevo, močový měchýř, žlučník, tlusté střevo žaludek. Principy jin znamenají: měsíc, chlad, vodu, tmu, noc, klid, zimu, koncentraci, pasivitu, ženskost, srdce, ledviny, osrdečník, játra, plíce, slezinu. Lidské tělo potřebuje harmonii založenou na vyváženém poměru jin a jang. V těle se vše vzájemně ovlivňuje. Když dojde k narušení rovnováhy, přichází nemoc.

Čínská a tibetská medicína

Zajímáte se o medicínu starých Číňanů a Tibeťanů? Hledáte alternativní způsoby léčby? Tak v tom případě kontaktujte centrum čínské a tibetské medicíny. Mohou vám zde poskytnout poradenství, léčebnou kúru, informace a prodej produktů s léčebnými účinky. Vyzkoušejte bylinné produkty, které vám mohou pomoci k detoxikaci organismu a obnově rovnováhy vašeho těla. Zkušenosti, dlouholeté znalosti a spokojení zákaznici, to vše a mnohem více vám může nabídnout Čínská a tibetská medicína.

Terapii čínskou bylinnou medicínou je vhodné stanovit po odborné diagnostice.

JE DŮLEŽITÉ ZJISTIT PŘÍČINU NEMOCI. K tomu můžete využít tyto metody:

  • Nechat si určit vaši energetickou konstituci dle data narození – zjistí orgány nejvíc náchylné k nemoci
  • Nechat si ošetřit meridiány = energetické dráhy a jednotlivé akupunkturní body různými akupunkturními metodami
  • Použít metodu Su Jok – využít energii magnetů, semen, barev
  • Využít elektromagnetickou akupunkturu přístrojem Akulife
  • Zlepšit kvalitu stravy na základě poradenství v dietetice
  • Hubnout zdravě a hlavně s léčebným účinkem
  • Zúčastnit se přednášek a výukových seminářů na tato témata
  • Energetická psychologie je součástí každé konzultace
  • Zakoupit pomůcky k metodám Su Jok a TCM pro domácí použití, např. kapesní léčebné přístroje a jiné

Účinek bylin a minerálních produktů je vždycky těmito metodami zesílen.

K dispozici jsou různé bylinné směsi – wany, Tiens, šťávy a sirupy, extrakty, bylinné náplasti

Čínská medicína – bylinná léčba

Čínská medicína je založena na přírodních produktech. V léčbě zde má velký význam fytoterapie nebo také léčba pomocí rostlin. Rostlinná medicína a její účinky je lidstvu známá již po mnoho let. Rostlinné směsi určené k léčbě se mohou prodávat ve formě kapalné, sušené, samostatně nebo ve směsi. Bylinné výrobky se dají zakoupit v bylinkářství, lékárnách, obchodech se zdravou výživou, v supermarketech nebo na internetu. Čínská medicína je jedinečná v tom, že dokáže sestavit bylinnou směs přesně podle potřeb a stavu pacienta. Jednotlivé byliny se ve směsi vzájemně doplňují, posilují a výsledný léčivý efekt je tak velmi silný. Léčivé směsi je možné používat ve formě odvaru, tablet nebo drcených prášků.

Čínská medicína – akupunktura

Čínská medicína předpokládá, že se na lidském těle vyskytuje síť drah a každá dráha má své vlastní body. Akupunktura pak využívá asi 400 bodů na lidském těle. Terapeut na základě diagnózy, ví, které body použít, aby došlo k uzdravení klienta. Do těchto akupunkturních bodů se nabodávají jehly. Akupunktura tak pomáhá tělu navrátit se do rovnováhy.

Čínská medicína – léčebné masáže

Masáž je technika, která již po dlouhou dobu doprovází lidstvo. Náš instinkt nás nutí k tomu, abychom přikládali teplé ruce na bolavá místa a právě od tohoto lidského instinktu se odvíjí masáže. Léčivé účinky** masáží zná velmi dobře i čínská medicína. Číňané si byli dobře vědomi toho, jak masáže působí na lidské tělo a na lidskou mysl. Pozitivní působení masáže pozorujeme na naší pokožce, ztuhlých svalech a na nervové soustavě. V čínské medicíně má nezastupitelné místo masáž **reflexní. Tato masáž využívá především body na našich chodidlech. Stejné reflexní plošky jako na chodidlech najdeme také na dlaních a uchu. Reflexní masáž chodidel se řadí mezi preventivní a léčebnou metodu, která je určena pro všechny věkové kategorie. Dalším důležitým druhem masáže v čínské medicíně je také Tuina masáž. Tento druh masáže působí na akupunkturní body pomocí různých druhů hmatů a takto dojde k velmi rychlému efektu úlevy. Tento typ masáže odstraňuje únavu, křeče, nervové napětí, bolesti zad a šíje, bolesti hlavy, dále stimuluje krevní oběh, pomáhá tělu zbavovat se toxických látek.

Čínská medicína – tělesné cvičení

Součástí systému čínské medicíny jsou také** tělesná cvičení**. Patří zde např. Hathajóga, což je speciální druh jógy, který je založen na zvládání pozic těla, ovládání dechu a zklidnění mysli. Tento druh jógy může člověku pomoci zlepšit jak duševní, tak fyzické zdraví. Dále nesmíme zapomenout zmínit Tchaj-ťi. Tento druh cvičení je také znám jako meditace v pohybu.

Čínská medicína

Čínská medicína popisuje tři zdroje lidského života, které tělo potřebuje k tomu, aby fungovalo. První zdroj je genetická výbava, která je vrozená. Dalším zdrojem je vzduch a poslední je potrava. My sami můžeme ovlivnit třetí složku – tedy potravu. A je jen na nás, jak k tomuto zdroji lidského života přistoupíme. A jak praví čínské přísloví: ze třech desetin léčí lék, ze sedmi desetin správná životospráva.

Tibetská medicína

Tradiční tibetská medicína má své kořeny 3 000 let př. n. l. Tato medicína má velmi blízko k čínskému a také indickému lékařství (ájurvédě). Tibetská medicína je založena na nauce o třech vesmírných a tělesných energiích, které jsou v ideálním případě v harmonii. Tyto energie se nazývají lung, tripa a beken – do češtiny je můžeme přeložit jako vítr, žluč a sliz (hlen). V případě, že tyto tři prvky nejsou v harmonii, dochází ke vzniku nemoci. Lung – vítr zastupuje vzduch. Tento prvek je pohyblivý, drsný, mírný, chladný, jemný a tvrdý. Lung zodpovídá za psychosomatické procesy v lidském těle, umožňuje fyzické a mentální aktivity, dýchání, vylučování a řeč. Tripa – žluč je představitelkou ohně. Tripa je mazlavá, ostrá, štiplavá, horká a lehká. Tripa zodpovídá za žízeň, trávení, vstřebávání, látkovou výměnu, udržuje tělesnou teplotu, dodává lesk pokožce a zajišťuje odvahu a vůli. Posledním prvkem je Beken nebo také sliz (hlen) ten je studený. Mezi vlastnosti tohoto prvku patří olejovitou, chlad, tíže, pevnost, hladkost a lepkavost. Tibetská medicína předpokládá, že harmonie těchto tří tělesných energií, přináší také harmonii celému lidskému tělu. Narušení jen jedné z těchto složek, naopak přináší nemoc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23076 (zdravotnimagazin.cz#10244)


Diskuze a zkušenosti

Jana Palánová | 20.09.2016 10:40
Dobrý den, ráda bych se k Vám objednala, telefonní číslo není dostupné. Nabídněte, prosím, termín. Přizpůsobím se. Děkuji. Jsem s pozdravem


Přidat komentář