Kineziologická poradna metoda NOZ - Brno, Praha, Ostrava

Jak se daří? Jak se máte? Tyto otázky nejčastěji slýcháme od těch, které jsme delší dobu neviděli. Odpovídáte pak automaticky, že „dobře“, abyste si hned nestěžovali, a spíše proberete rodinu, dovolenou aj.? Jak se ale doopravdy máte a cítíte?

 

Nepotýkáte se posledních pár dnů, týdnů, či delší dobu s pracovním vypětím? Nebo jste naopak ve stresu a zoufalí, že nemůžete vůbec najít práci, natož slušnou? A co Váš osobní život a zdraví? Jakékoli potíže, těžkosti, které Vás mohou trápit, a které neřešíte, se pomalu ale jistě začnou nabalovat. A do jisté míry je jedno, zda zdrojem problému je pracovní, nebo osobní život. Neřešené problémy obecně totiž mohou způsobit stres, depresi, špatný spánek, poruchy příjmu potravin, bolest hlavy, bolest celého těla, poruchu imunity a mnohem více. A zmíněné následky jsou pak krůček od většiny nemocí. Jak ze zmíněného kola ven?

Příčina problému nemusí být z dneška

To, že jste dnes smutní, nemusí mít ještě důvodu, že se Vám „něco“ přihodilo zrovna dnes. Respektive jste si mohli tzv. přilít oleje do ohně. Mohli jste mít nějakou nemilou příhodu, ale k pravému zdroji problému mohlo dojít již mnohem dříve. Nemuselo jít o dny, týdny, měsíce. Není výjimkou, že to, co rozdmýchalo další děje, se událo i před lety. Dané si můžete uvědomovat, nebo jste také příhodu, situaci vytěsnili, či jste se o to pokusili. Jenže nikdo z nás není robot. Vnímáme, máme city, uchováváme si vzpomínky aj.

Za současností stojí minulost

Je v celku logické, že nemůže být současnost, bez minulosti. Nelze stavět na „ničem“. Jde pak o to, na jaké základové desce se pak obrazně řečeno budují „nosné zdi a příčky“.Zdá se, že jsme zabrousili do oboru stavebnictví, ale život je možné chápat stejně. Jakmile některá naše část není pevná, ale my na ni „stavíme“ dál a nedbáme na zřejmý problém, či ho nevnímáme, je jen otázkou času, kdy budeme muset čelit důsledkům. A čím déle problém neřešíme a necháme ho zajít až na hranici možného, pak není divu, že slyšíme slovo stres, bolest hlavy, smutek na každém rohu.

Minulost – současnost - budoucnost

Během terapie se „vracíte do minulosti“, konkrétně do momentu, kdy došlo k situaci, od které se pak odvíjí další události. Nalezení problému je však jen jednou z částí alternativní způsoby léčby. Další, neméně důležitou částí je tzv. přeprogramování stresových faktorů. Přeprogramování pak probíhá za pomoci jednoduchých, nijak časově nenáročných cvičení, ale také dotyků na příslušných akupresurních bodech.

Žádná hypnóza Vás nečeká

Nemusíte mít obavy, že byste se dostali do hypnózy. Naopak je velmi důležité, abyste byli při plném vědomí. Na jedné straně je zkušenost odborného terapeuta, na straně druhé aktivní spolupráce klienta.

Úrovně, které kineziologie řeší

Vše souvisí se vším. Nelze od sebe oddělit fyzickou a psychickou stránku. Abychom byli fit, cítili se v pohodě, pak je důležité mít v rovnováze veškeré naše úrovně. Konkrétně se pak jedná o úroveň tělesnou, duchovní, mentální a emocionální. Jakmile jedna z uvedených úrovní vykazuje disharmonii, projeví se tento stav i na další úrovně. Kineziologie se zajímá o veškeré úrovně. Svým způsobem jsou si všechny úrovně rovny, i když třeba pro někoho je vědomě důležitější stránka fyzická, než psychická. Tělo sice můžeme oklamat, ale naši duši, vědomí, nikoliv.

Metoda NOZ

Možná si říkáte, že Vám metoda NOZ nejspíš nepomůže. Možná již nějakou tu dobu chodíte k psychologovi, psychiatrovi a užíváte léky na depresi, a považujete Váš současný stav za již přijatelný. Jak se však říká „za zkoušku nic nedáte“. Krom toho, jak by se Vám líbilo, kdybyste již tak často nechodili do lékárničky pro prášek na bolest, či do lednice pro „něco dobrého“?

V jakých případech může metoda NOZ pomoci

Ve kterých konkrétních případech Vám může metoda NOZ pomoci? Cítíte se vyčerpaní, unavení, přestože se snažíte spát minimálně šest, sedm hodin denně? Jste unaveni, přestože je jaro již dávno pryč, a tudíž se o jarní únavě moc hovořit nemůže? Cítíte se unaveni, bez energie, i když do Vašeho jídelníčku zařazujete čerstvé ovoce, zeleninu, případně užíváte multivitamínové doplňky? Pobolívá Vás hlava? Máte pocit, že „chytnete“ každé nachlazení, které kolem Vás „projde“? Cítíte se vnitřně v napětí, nedokážete se na delší dobu uvolnit, či jen s pomocí sladkostí, alkoholu apod.? Nemůžete se smířit s tím, že nejste supermuž, superžena? A takto bychom mohli pokračovat. Pokud jste si na některou z uvedených otázek odpověděli „ano“, pak stojí za to vyzkoušet **terapii NOZ.
**

Metoda NOZ pomůže rozvoji Vaší osobnosti

A opět bychom mohli začít s tím, že vše souvisí se vším. Abychom se mohli posunout dál, a to jak v pracovním, tak osobním životě, je třeba umět otevřít ty správné dveře. Pokud však před dveřmi stojí bariéra, či nemůžeme na kliku dosáhnout, jen těžko zaznamenáme posun směrem kupředu. Metoda NOZ Vám může pomoci, abyste byli spokojeni sami se sebou, neponižovali se, věřili si. Budete moci najít svůj potenciál. Budete moci poznat Vaše osobní hranice. Budete se moci oprostit od Vašich závislostí. Budete si moci konečně odpovědět na otázku, kdo vlastně jste, proč zrovna vy apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23229 (zdravotnimagazin.cz#10402)


Přidat komentář