Kineziologie metodou One Brain - okres Trutnov

V životě nás kromě radostných chvil potká také mnoho smutku a zažijeme velké množství negativních emocí. To vše se může neblaze podepsat na našem zdraví. Při řešení problémů, kde nezabírá klasické medicína, můžete vyzkoušet alternativní.

Kineziologie One Brain se řadí mezi alternativní metodu léčení, která Vám může pomoci v okamžiku, kdy jiné – běžné metody nezabírají. Nejen, že vám tato metoda pomůže poodhalit příčiny vašich potíží, naučíte se zde také jak vnímat a reagovat na potřeby svého těla. Zjistěte, jak pomocí této metody odblokovat negativní emoce, posílit imunitní systém a pečovat o sebe. Udělejte si čas na sebe a své zdraví.

Kineziologie metodou One Brain

Zkusme si nejdříve vysvětlit, co je to kineziologie One Brain a jak nám může pomoci. Trápí vás už po dlouhou dobu fyzické nebo psychické problémy a vy stále nemůžete najít způsob, jak se jich zbavit? Běžné metody léčení jednoduše nefungují a lékařem předepsané léky nezabírají? Zkoušeli jste se zamyslet nad tím, že chyba je možná někde jinde a je na čase přistoupit k alternativnímu způsobu léčení? Jednou z alternativních metod řešení vašich problémů je také kineziologie metodou One Brain. Vyzkoušejte tuto unikátní metodu v případě, že bojujete se stresem, dostali jste se do zátěžové situace nebo chcete žít zdravěji.

Co je to tedy kineziologie? Zaměřme se nejdříve na původ tohoto slova. Kineziologie vychází z latinského kinesis a znamená pohyb. Tento alternativní způsob léčení čerpá poznatky z čínské medicíny. Kineziologie metoda One Brain vychází z toho, že mozek řídí a koordinuje činnost celého těla. Kineziologie metodou One Brain se snaží přijít a odhalit příčiny problémů skrze propojení svalů s mozkem. Jakékoliv naše problémy lze touto metodou odstranit nebo zmírnit a nastolit tak v organismu rovnováhu. Filozofie One Brain je založena na této myšlence: Odstraňme ze svého života stres a obnovme vlastní volby ve svém jednání, chování, staňme se svobodným člověkem, který je schopen sám za sebe převzít zodpovědnost.

Jak kineziologie vznikla

Samotná kineziologie byla objevena americkým chiropraktikem Georgem Goodheartem v 60. letech minulého století. Tento Američan během své práce s klienty zjistil, že stlačováním různých bodů na těle člověka je možné posílit svaly lidského těla. Goodheart na základě svého zkoumání odhalil vztah mezi 16 tlakovými body na lebce, nad prsní kostí, za kolenem a svalovými skupinami. Podle tohoto dále usoudil, že v lidském těle jsou energetické dráhy, které zapříčiňují vztah mezi tlakovými body, svaly a orgány lidského těla. Poznatky o této metodě se později začaly šířit po USA. Do České republiky se tato metoda dostává později díky Carol Ann Hontenzové. V současné době můžete navštívit poradny zabývající se kineziologií metodou One Brain i u nás.

Komu kineziologie pomáhá

Kineziologie metoda One Brain je vhodná nejen pro dospělé, ale také pro děti. U velmi malých dětí je však vhodné, aby cvičení prováděli rodiče pod dozorem terapeuta. Tato unikátní metoda je vhodná pro osoby nemocné a dokonce se dá aplikovat také u zvířat. Vyzkoušejte kineziologii metodu One Brain v případě, že vás trápí častá úzkost a strach. Tato metoda může být účinným řešením pro osoby, které ve svém životě zažívají častý stres, mají problémy s úzkostí, depresemi, zlozvyky a fobiemi. Máte doma dítě s ADHD (hyperaktivita a porucha pozornosti)? Tak v tom případě, může být tato metoda pomoci i vašemu dítěti. Kineziologie může pomoci osobám, která trápí únava, bolesti hlavy, závislosti, alergie, astma, oslabení imunitního systému, bolesti žaludku, střevní problémy atd. Tuto alternativní metodu mohou také využít ti, kteří mají problémy v komunikaci a mezilidských vztazích. Metoda kineziologie One Brain může pomoci lidem různého věku, pohlaví, u osob s různými zdravotními problémy. Tato metoda je také vhodná pro těhotné ženy a malé děti.

Jak probíhá terapie pomocí kineziologie

Na začátek je vždy důležité zhodnotit celkový stav klienta. Zjistit, jaké problémy klient má a co očekává od kineziologie. Poté probíhá samotné zjišťování svalových reakcí těla na podněty. Terapeut jednoduše řečeno zjišťuje, jak reagují svaly na dotyky rukou. Alternativní metoda kineziologie předpokládá, že vše, co se odehrálo v našem životě (stres, nemoci, bolesti) se projeví na našich svalech. Negativní emoce blokují určité části našeho těla. Důsledkem těchto blokací mohou vzniknout nemoci, fyzické a psychické problémy. Terapeut pak pomocí velmi jednoduchých doteků, masáží a podobně napomáhá klientovi obnovit v jeho těle tok po energetických drahách a docílit tak lepší svalové reakce. Kineziologie tak užívá vlastních ozdravných sil, které tělo má. Během terapie dochází k oslabení negativních emocí a zpevnění pozitivních emocí.


Kineziologie metodou One Brain na závěr

Kineziologie je nauka o pohybovém ústrojí a také alternativní léčebná metoda. Kineziologie se zabývá svalovým napětím, kterým naše tělo reaguje na stresové situace. Terapeut na základě prvního setkání pomocí hmatu zjistí, které oblasti vašeho těla je potřeba odblokovat.

Na základě svalového napětí se snaží kineziologie odhalit, jaké problémy se vyskytují v životě klienta (stres, únava atd.). Kineziologie vychází z předpokladu, že lidské tělo a lidská psychika jsou ve vzájemné interakci. To co se děje v našem těle se nutně musí odrazit na naší psychice a naopak. Stresem, nespokojeností s vlastním životem a úzkostí se vytvoří v těle nerovnováha, která může vyústit v různá onemocnění. Člověk, který je vyrovnaný sám se sebou, dokáže bojovat s náročnými životními situacemi a jeho život provází pozitivní emoce, bude mít kromě mysli také zdravější tělo. Mysleme vždy na to, že člověk se považuje za biologicko – psychologicko – sociální a někteří také dodávají spirituální jednotu. Narušení kterékoliv této složky vede také k narušení ostatních.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23242 (zdravotnimagazin.cz#10415)


Diskuze a zkušenosti

Petra Němcová | 13.09.2012 20:15
Re: Kineziologie metodou One Brain - okres Trutnov Děkuji paní Kateřině za její lidský a profesionální přístup. Pomohla mi projít velmi náročným životním obdobím.

Olga | 17.09.2012 12:03
Re: Kineziologie metodou One Brain - okres Trutnov krásný článek moc..:-)

Pavla | 26.09.2012 08:40
Re: Kineziologie metodou One Brain - okres Trutnov také doporučuji paní Kateřinu:-)

Martina | 06.10.2012 14:44
Re: Kineziologie metodou One Brain - okres Trutnov Paní Kateřinka je skvělá a již řadu let mi pomáhá zvládat obtížné životní situace.Tímto jí moc děkuji a vřele doporučuji :-)

Anonym | 04.02.2013 22:33
Re: Kineziologie metodou One Brain - okres Trutnov Zajimala by me cena?


Přidat komentář