Kurzy osobního rozvoje - východní Čechy

Chtěli byste lépe porozumět svým pocitům, emocím a myšlenkám – zkrátka sobě? Trápí vás vztahy? Máte chuť v sobě nalézt a odložit málo funkční strategie, které vám už neslouží a udělat tak prostor pro nové zkušenosti?

Láká vás sebepoznání či rodinné konstelace? Pak jsou následující řádky určeny právě vám.

Toužíte po objevení sebe sama hluboko ve svém nitru? Kdo opravdu jste? Čím „trávíte“ většinu svého života? Chcete znovu nalézt svoji jedinečnost, vaše talenty a tvořivost? Rádi byste převzali zodpovědnost za svůj život a čekáte na nejvhodnější příležitost rok za rokem? Nakolik si řídíte svůj život opravdu svobodně a kdy za vás rozhodují traumata, schémata a pravidla přejatá z vnějšího světa? Jste ve svém životě častěji „tvůrce“ nebo „oběť“?

Jednodenní sebepoznávací semináře

Témat na sebepoznání se nabízí nepřeberné množství, např. emoce, vztahy, mužsko-ženská témata, rodičovské komplexy, jak efektivně komunikovat s okolím, zrcadlení, stinné stránky duše ... každý z lektorů Centra Mysteria má své osvědčené metody, své zkušenosti a svoji cestu, přesto nakonec všichni mluví o tomtéž principu.

Klíčem k sebepoznání je prožívání. Avšak naučit se vědomě vnímat a prožívat emoce vyžaduje nejen vědět odkud přicházejí a poznat jejich skrytý význam, ale též naučit se určité praktické dovednosti, jak s nimi zacházet nejen ve vnitřním světě, ale i ve vztazích ke světu vnějšímu.

Víkendové prožitkové semináře

umožňují hlubší ponoření do sebe sama, více prožitkovou formu práce, je možné lépe využít dynamiku a podporu skupiny. Tato setkání jsou ještě intenzivnější a prožitkově vydatnější, než setkání jednodenní.

Rodinné konstelace

Každá rodina je systém a má svůj přirozený řád - řád lásky, působící na nevědomé úrovni. S rodinou, odkud pocházíme, jsme spojeni skrze celé generace, a toto spojení formuje, jak (a zda) vnímáme svět, jak cítíme, myslíme a jednáme. Na kvalitu našich vztahů, zdraví a celého života mají proto vliv nejen události, o nichž víme a které se staly za našeho života, ale i ty, které se staly dávno před naším narozením, o kterých se nikdy nemluvilo, které byly opomíjeny anebo zapomenuty.

Práce se systémem pomáhá nalézt, jak je kdo ovlivněn osudy členů rodiny a jeho předků. To se děje sestavením vlastní rodinné konstelace nebo zapojením se do rodinné konstelace druhých.

Dvoudenní či vícedenní konstelace

Vícedenní setkání umožňují hlouběji se podívat na svou současnou životní situaci, ať už celkově, nebo ve smyslu aktuálního tématu, jako např. zdravotní stav, finanční či pracovní otázky, stejně jako vztahová či vnitřní osobnostní témata. Cílem není změnit minulost, ale pochopit a přijmout to, co v současné chvíli máme k dispozici, najít zdravější a plodnější postoj, rozšířit své možnosti a vyžít potenciál svůj i situační.

Dvoudenní setkání umožňuje intenzivnější setkání se sebou samým i s podobně vyladěnými lidmi ve skupině. V tomto podporujícím prostředí dochází při konstelační práci k léčivým procesům, které se týkají celé skupiny, a to na úrovni emoční, duševní i tělesné.

Struktura setkání není předem dána, je výsledkem jedinečného setkání účastníků skupiny a vyvíjí se přirozeně tak, jak se objevují témata účastníků a skupinové procesy. Na setkání není nutné se předem nijak chystat, pokud ale víte, že máte téma ke zpracování, promluvit si s členy rodiny či jiného systému možná přinese užitečné informace.

Jak se připravit na rodinné konstelace?

Pro postavení konstelace je dobré (ne však bezpodmínečně nutné) znát fakta týkající se vašeho rodinného systému po 2-3 generace nazpět. Důležitá fakta: předčasná (před čtyřicítkou) nebo tragická úmrtí, úmrtí malých dětí, úmrtí při porodu, potraty, sebevraždy, rozvody, bývalí partneři a první láska, emigrace, vyloučení z rodiny, vážné nemoci, ztráty majetku, spáchaný zločin, křivdy, knězi a jeptišky, užitek z neštěstí druhých či jakýkoli neobvyklý osud.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23078 (zdravotnimagazin.cz#10246)


Přidat komentář