Meditace a tance pro ženy - Uherské Hradiště

Zajímá vás esoterické zboží a knihy? Jste žena či dívka, která ráda tančí? Zajímají vás meditační postupy a osobní rozvoj? Uvolněte se a vstupte do světa esoteriky a odpočinku.

V západní kultuře se někdy místo o esoterismu hovoří o okultismu (z latinského occultus, ve významu „skrytý“), nebo se používá pojem hermetismus, pocházející od Herma Trismegista, údajného vynálezce alchymie ztotožňovaného i s egyptským bohem Thovtem. Esoterika a meditační přístup má však daleko širší význam a nabízí mnoho možností.

Centrum osobního a duchovního rozvoje

Centrum osobního a duchovního rozvoje, odpočinku a obchodu s esoterickým zbožím vám dokáže nabídnout poradenství a nalézt odpovědi na otázky, které se týkají vztahu k sobě (ať už z dětství, dospívání či dospělosti), nabízí poradenství ve vztahu k partnerce či partnerovi a naleznete zde odpovědi, jak vyřešit problémy s vašimi dětmi nebo s generací starší a přináší také odpovědi na otázky ke změnám v okolí. Centrum osobního a duchovního rozvoje připravuje pravidelně spousty akcí, které vám pomohou změnit vaše životy, ale první krok musíte učinit vy sami ve svých životech. Kalendář akcí je neustále plný přednášek, besed či seminářů, stačí si vybrat přesně tu oblast, která vás nejvíc zajímá. Můžete meditovat a povídat si nebo jen naslouchat. Ženy si mohou přijít zatancovat v pohybové a prožitkové meditaci, kdy se krásně uvolní. Pro všechny je pak určeno omlazovací cvičení čínských císařů ČCHI-KUNG, kdy se budete cítit více vitální. Centrum osobního a duchovního rozvoje vám také odhalí tajemství, jak se pracuje s kartami.

Prodej esoterických předmětů a knih

V obchodu s esoterickým zbožím naleznete spousty zajímavých a poučných knih nejen s duchovní tématikou, ale také karty, mandaly, léčivé kameny, nádherné léčivé obrazy, andílky, víly, sošky Budhy, mince, želvy, draky, fontány a doplňky Feng-Shui, svícny, kyvadla a jiné potřeby k harmonizaci vašeho života a prostoru. Tyto předměty a knihy slouží a pomáhají nejen k duchovnímu rozvoji, ale také k potěšení pro vaši duši a srdce vašich blízkých a přátel.

Relaxační masáže

Cítíte se unaveni a nevíte jak si správně odpočinout? Možná jste i navštívili maséra, ale očekávaný výsledek nakonec nepřinesl žádnou úlevu. Vyzkoušejte tedy relaxační masáže, které jsou zaměřeny nejen na tělo, ale i na duši. Můžete se nechat masírovat a poslouchat u toho nádhernou relaxační hudbu. Můžete si přát klasickou masáž zad, šíje, nohou či Havajskou masáž, můžete se nechat léčit Breussovou masáží a Dornovou technikou.

Uvolňující tanec pro ženy

Pro ženy, které chtějí uniknout z každodenních povinností či stresu, které se chtějí uvolnit, najít si chvilku pro sebe a objevit nové pohledy na život, spojit se svou ženskou energií a které chtějí být naplněny novou svěžestí jsou určeny uvolňující tance. Jedná se o tancování pro ženy ve volném stylu, které se koná jednou za 14 dní a kdy si témata tvoří ženy samy podle svého přání. Na tancování je třeba si donést nějaké vhodné a pohodlné oblečení, jako například sukně či volné kalhoty.

Tanec pro ženy - poznání sebe

Dalším typem pohybových aktivit je tanec pro ženy - poznání sebe, kdy se jedná o pohybové a prožitkové meditace. Je to výborná příležitost pro ženy, které chtějí objevit sebe samu a své rytmy během měsíce. Při tomto typu tancování je umožněno vnímat se a cítit se jako žena, která je krásná, šťastná, zářící, láskyplná, moudrá, ale také proměnlivá a plná emocí, zkrátka žena, která si je vědoma vlastní hodnoty. Na tento typ tance je vhodné si sebou vzít sukně, šátky, vlastní karty, ozdobné doplňky a talismany, které máte rády a v zimě nezbytné teplé ponožky.

Tanečky pro holky a děvčátka

Děti tančení a pohyb prostě milují a samozřejmě to také prospívá jejich tělesnému rozvoji. Proto je chvályhodné, pokud jsou dětem či holkám nabízeny tanečky. Tanečky pro holky a děvčátka jsou určeny pro všechny dívky a slečny ve věku 7-18 let. V tomto případě se nejedná o pouhé tančení, ale také o popovídání. Probírají se zde dívčí otázky, potřeby a jejich starosti. Zdravý pohyb, uvolnění, pojmenování a zejména pochopení je léčivý moment a to jde. Cílem je tedy nejen tanec, ale také setkávání v kruhu s povídáním, nasloucháním sobě i druhým, smíchem a třeba i malováním v přátelském prostředí. Na cvičení je vhodné si vzít pohodlné oblečení, například sukýnku nebo volné kalhoty.

Umění meditovat

Meditace je cesta k vlastní intuici, pochopení a klidu. Meditace je důležitá v takovém stavu, jakého jsme schopni ji dosáhnout. Mnozí z nás si myslí, že meditace znamená naučit se sedět v pozici lotosu, jak tuto představu máme spojenou s jogíny. Tento druh meditace ale představuje nedosažitelný stav vědomí, kterého my, jakožto běžní lidé, nikdy nemůžeme dosáhnout. Meditace je stav přítomností ve svém těle. Meditace znamená být si vědomí v tom co děláme, mít pozornost v činnosti i nečinnosti. Každý z nás si musí umět najít vlastní způsob, který mu je blízký.

Omlazovací cvičení

Omlazovací cvičení čínských císařů CHUEJ-ČCHUN-KUNG (čteno či kung) spočívá v postupném uvolnění základních meridián v těle a tím rozproudění vlastní energie v jednotlivých orgánech. Cvičení vyrovnává JIN a JAN, čili dostává tělo do harmonie. Tím se pomalu srovnává energetický deficit v našem životě. Postupné uvolnění bloků energie v orgánech pomáhá při zdravotních problémech téměř jakéhokoliv charakteru. Budete se nejen lépe cítit, vypadat mladší a mít větší chuť  k životu, ale také, díky rozproudění energie v celém těle, si můžete tento stav udržet. Nejde o fyzické cvičení, nýbrž o tzv. "energické cvičení" a cvičit ho může každý při jakémkoliv zdravotním stavu.

Cvičení jógy

Cvičení jógy, je cvičení, se kterým můžete začít v každém věku a každém zdravotním stavu. Je to vysoce individuální záležitost, každý si zacvičí to, co mu tělo a mysl dovolí. Při cvičení klasické hathajógy budete prožívat radost z klidného pomalého cvičení, dýchání, relaxace, z celkového harmonizujícího pocitu. Cvičením se procvičují a uvolňují postupně jednotlivé části těla, kdy jsou zařazovány také cviky z rehabilitační praxe, např. cvičení na krční či bederní páteř, oční cviky apod. Jóga bývá doporučována lékaři, je totiž jednou z osvědčených cest ke zdraví, mládí a harmonii těla, mysli i duše. Tradiční Hatha jóga je všezahrnující jógínský způsob života, zahrnující jak mravní disciplíny (jáma a nijáma), tak i tělesné pozice (ásana), procedury k čistění těla (šatkríja), pózy (mudry), jógínské dýchání (pránajáma) a meditaci. Na Západě převládá praktikování tělesných pozic a jsou tím rozuměna především fyzická cvičení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23079 (zdravotnimagazin.cz#10247)


Přidat komentář