Poradenství a alternativní léčba Praha

Každý z nás si chce uchovat pevné zdraví co nejdéle. Se zdravotními problémy se většínou obracíme k lékaři. Ten ne vždy může rozhodnout správně. Jako alternativui k jeho výrokům můžeme použít alternativní medicínu.

Zdraví

Zdraví je to nejcennější, co máme. Svůj dobrý zdravotní stav v mnohém můžeme ovlivnit správnou životosprávou. K ní patří především dostatek tělesného pohybu a zdravá a pravidelná strava. Neméně důležitá je také prevence nemocí. V případě léčby zdravotních problémů můžeme využít metody klasické nebo alternativní medicíny.

Alternativní medicína Praha

Pojem alternativní medicína zahrnuje všechny formy neklasické léčby. Její metody a postupy jsou testovány jinými způsoby, než je tomu u klasické medicíny. Rozdělit ji lze na nekonvenční a komplementární.  Zatímco první způsob medicíny je alternativou klasické léčby, komplementární medicína ji pouze doplňuje a to buď podporou vědeckých metod, nebo návazností na ně.

Akupunktura Praha

Akupunktura je metoda, během níž se nabodávají jehly do akupunkturních bodů. Svůj původ má v Číně, kde byla využívána již v době kamenné. Její postupy vycházejí z konfucionismu a taoismu. Do Evropy se dostala v 17. století, avšak její větší rozvoj nastává až od roku 1950.

Princip Jin - Jang

Principem polarity Jin – Jang je v taoismu vysvětlována podstata věcí a jevů. Podle této filozofie spolu tyto protichůdné prvky neustále soupeří, avšak jeden bez druhého nemohou existovat. Ženský princip Jin představuje negativa – tmu, noc, chladno, klid a hmotu. Jeho úkolem je resorpce, zpracování a ukládání látek -  srdce, plíce, slezina, ledviny, játra a obal srdce. Oproti tomu mužský princip Jang obsahuje pozitiva. Přísluší mu proto příjem živin z prostředí a jejich příprava k resorpci, evakuační funkce -  žaludek, žlučník, močový měchýř, tenké a tlusté střevo a cévní systém. V každém orgánu je zastoupen jak Jin, tak Jang. Oba principy se na sebe navzájem transformují.

Princip pěti prvků

Dřevo, oheň, kov, voda a země mají vliv na všechny věci a jevy v přírodě. Na nich je založen princip pěti prvků, z nichž každý má vliv na dva orgány. Jeden z nich je Jin, druhý Jang. Dřevo představuje játra a žlučník, oheň srdce a tenké střevo a země slezinu a žaludek. Plíce a tlusté střevo zastupuje kov a ledviny a močový měchýř voda. Později byl obal srdce a tři ohřívače přidán ještě k ohni. Podle teorie akupunktury má každý tělesný orgán svou dobu maximální aktivity. Energie prochází dvanácti drahami v průběhu 24 – hodinového cyklu. Při jejím nedostatku nebo nadbytku v jednotlivém orgánu vzniká patologický stav. Na akupunkturní body lze působit více způsoby. Nejběžnější je zabodávání jehel. Na akupunkturní body však můžeme působit také pomocí tepla například pelyňkovými cigaretami nebo zahříváním aplikované akupunkturní jehly.

Akupresura Praha

Další čínskou lidovou léčebnou metodou je akupresura. Ta spočívá v bodání do akupresurních bodů nebo jejich stlačování prsty či tupými předměty. To nám zmírňuje bolest a přispívá k léčbě onemocnění.

Aromaterapie Praha

Éterické oleje a jiné vonné složky využívá aromaterapie. Ty působí na změnu mysli, nálady, proces poznávání a zdraví. Do rostlinných olejů vyrobených především ze slunečnic, oliv, sezamu či mandlí se přidávají aromatické olejové esence. To se provádí těsně před masáží a podle potřeby se tak vytváří stimulující roztok Jang nebo uklidňující Jin. Aromaterapeutická masáž zahrnuje ošetření celého těla vyjma intimních míst. Inhalace aromatických olejů může zvýšit či snížit krevní tlak, pocit chladu nebo tepla a povzbuzení. Koupel s přidaným éterickým olejem má relaxační a uklidňující účinky.

Homeopatie Praha

Homeopatie je vedle akupunktury nejrozšířenějším typem alternativní medicíny. Je založena na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku. K léčbě využívá vysoce ředěné látky, které ve vyšší dávce vyvolávají příznaky léčené choroby. Tato metoda byla zformulována německým doktorem Samuelem Hahnemannem roku 1810. K jejím zásadám patří léčba podobného podobným a malé dávkování. Metody a léčba se volí podle příznaků bez zkoumání patologických procesů. Účinky homeopatických přípravků jsou zkoumány jen na zdravých lidech. Na nemocných by nešly odlišit od průběhu nemoci. Léky se podávají v jednoduchých dávkách a zpravidla jednorázově. Opakovaně pouze výjimečně, když se vrátí příznaky choroby. Podle Hahnemanna je onemocnění narušení duševní síly a homeopatie ji má stimulovat.

Reiki Praha

Reiki je japonská léčebná metoda. Vychází z předpokladu vitální energie v těle člověka proudící energetickými centry čaker a drah. Pokud jsou čakry vyrovnané a energie proudí v meridiánech bez překážek je člověk zdravý a vitální.

Alternativní medicíny obecně Praha

Léčebné metody se v průběhu věků vyvíjely, ale v posledních desetiletích se stále více lidí obrací k dřívějším osvědčeným metodám. Vznikají centra lidových léčitelů uplatňující různé metody alternativní medicíny. Stále více se setkáváme s východoasijskými metodami. Právě Asiaté jsou známí svou dlouhověkostí, která může být ovlivněna právě alternativní léčbou. V České republice se nejčastěji setkáváme s akupunkturou a homeopatií. Na tyto metody navazují masáže, bylinné kůry, reiki a jóga. S tímto vším se můžeme setkat v nabídce ordinací a center alternativní medicíny na mnoha místech Čech, Moravy a Slezska. Také mnoho obchodů nabízí produkty fytoterapie, ať už přímo sušené byliny nebo čajové směsi obsahující léčivé rostliny.

Reflexní masáž nohou Praha

Reflexní masáž nohou je preventivní a léčebná metoda dostupná všem, kterou může provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě. Reflexní masáž chodidel navazuje na starověké čínské terapie, např. akupunkturu, je však zcela neinvazivní a příjemná. Místo užití jehel se používá pouhý tlak prstů a je tak založená na stimulaci reflexních bodů na ploskách nohou.

Nohy jsou mimořádné orgány a přestože po nich neustále šlapeme, patří k nejcitlivějším částem našeho těla. Na chodidlech existuje množství bodů a zón, které jsou energetickými drahami propojeny se všemi tělesnými orgány. Stimulací těchto bodů lze pozitivně ovlivnit funkci souvisejících orgánů, povzbudit jejich přirozenou regeneraci, zmírnit jejich bolest, nebo je dokonce zcela vyléčit. Reflexní masáž nohou je velmi příjemná, uvolňující masáž, která slouží především k uvolnění drah a nastartování orgánů. Provádí se nasucho a je vhodná pro všechny, protože chodidla jsou velice namáhané části těla. Zmáčknutí jednotlivých bodů nohy cítíte až v mozku, tělo se příjemně chvěje a projíždí jím hřejivá energie.

Reflexní masáž podporuje funkci orgánů, uvolňuje celé tělo, pomáhá odstranit stres a dodává energii. Může být velmi účinnou metodou prevence, obzvláště pro problémy vyvolané chybnou funkcí vnitřních orgánů či nerovnováhou v těle. Vhodná je při blokaci krční páteře, utlumení bolesti hlavy, zad, plotének a kloubů, na potlačení zánětu, dále povzbuzuje imunitní systém a pomáhá tělu při skolióze, alergiích, detoxikaci těla a slouží jako podpora lymfatické drenáže.

Thajská masáž Praha

Thajská masáž je starobylá léčebná metoda, spojující prvky akupresury a jógy. Pomocí prstů, dlaní, předloktí, loktů, kolen a chodidel se kombinuje akupresura s protahováním, čímž se uvolňují svaly, klouby, šlachy, chodidla, protahují páteř a dosahuje celkového fyzického i psychického uvolnění klienta. Základním principem je pozitivní ovlivňování toku životní energie v energetických drahách těla, které rozvádějí energii do jednotlivých orgánů. Pokud jsou tyto centra oslabené nebo nevyrovnané, energie neproudí tak jak má, což vede k oslabení a poškození souvisejících orgánů. Stimulováním akupresurních bodů a působením na energetické dráhy těla jsou odstraňovány bloky, které brání v proudění energie. Thajská masáž harmonizuje tělo, mysl i ducha a tím poskytuje příležitost k samouzdravování a začíná tak probíhat léčebný proces.

Relaxační masáže Praha

Relaxační masáž je zejména důležitá v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží.

Technika masáže umí pomoci od bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů, pomáhá podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu. Masáže těla jsou jedinečným prostředkem, jak unavenému organismu ulevit a dopomoci k relaxaci a obnově životních sil, navodit psychickou pohodu a odstranit stres, který náš každodenní život provází. Relaxační masáže uvolní Vaše tělo i Vaši mysl a pomohou obnovit síly jak fyzické, tak duševní.

Masáž lávovými kameny Praha

Masáž lávovými kameny je specifický a nejluxusnější typ masáže, kdy je horkými vulkanickými kameny obsahující minerální a chemické prvky, jenž mají blahodárné účinky, obkládáno celé tělo a která svými účinky uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Lávové kameny uvolňují zablokované důležité body na meridiánech, tím umožňují rozproudění energie v našem těle a dosahují celkového zklidnění klientů, kteří jsou pod neustálým tlakem, uvolňuje stresy a svalové spazmy, pomáhá při detoxikaci organismu, posiluje imunitní systém, paměť a zlepšuje koncentraci, urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle, upravuje potíže s trávením a přibýváním na váze, zmenšuje klimakterické obtíže a aktivuje hloubkovou relaxaci a uklidňuje nervová zakončení přínosem čerstvě okysličené krve do masírované oblasti. Také pomáhá s léčbou revmatismu, křečí, nespavosti, bolestí hlavy a lymfatického oběhu a díky tomu působí i proti celulitidě a krásně omlazuje pokožku.

Medová masáž Praha

Medová masáž je účinná metoda zlepšující stav organismu, prostředek, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů a relaxací po náročném a stresujícím dni. Masáž medem působí proti rozvinutým nemocem, lze ji provádět na zádech a kloubech a aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách. Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a oživuje celý organismus.

Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky a přes kůži tyto látky tělo absorbuje. Jemné dotýkání při masáži je komunikací, kdy dotyk aktivuje vegetativní nervový systém a krevní oběh.

Levandulová masáž Praha

Levandulová masáž je relaxační a uvolňující masáž nejen pro milovníky levandule, ale je vhodná především při depresi, stresu, při citových a psychických problémech, k prohloubení spánku, pomáhá také při bolestech hlavy, nebo bolestech jakéhokoli původu.

Levandule stimuluje obnovu buněk a pomáhá k regeneraci přesušené nebo naopak mastné pokožky a působí účinně na psychiku, tělo i emoce. Masáž se provádí uvolněním hlavy, krční páteře, zad a v případě zájmu i břicha.

Energetické léčení Praha

Energetické léčení je příjemná forma relaxace, která pomáhá k mentální, emocionální a spirituální harmonizaci a vede do harmonie fyzické tělo. Dodává energii a navrací ve všech oblastech do rovnováhy. Navrací nás k tomu, kdo jsme, a tím se uzdravujeme. Zvyšuje potřebu a schopnost nacházet v životě více souvislostí. To, co v naprosté většině případů způsobí uzdravení, je změna stávajícího životního postoje - myšlení, názorů a zažitých zvyklostí, o nichž nás ani nenapadne uvažovat jako o příčině našich zdravotních problémů. Často se bojíme, že tyto změny nejsme ani schopni uskutečnit.

V takovém případě je vhodné vyhledat pomoc někoho, kdo je schopen "osvětlit" problematická místa na jeho životní cestě a být nápomocen při jejich přeprogramování.

Při energetickém léčení ležíte na zádech na lehátku, je vhodné mít zavřené oči. Během energetického léčení se prochází kolem Vás a působí se na Vás energeticky dlaněmi rukou na dálku. Můžete a nemusíte vnímat různé pocity, teplo, barvy apod.

Fytoterapie Praha

Fytoterapie vychází z dříve hodně oblíbeného bylinkářství. Využívá také léčivých rostlin a bylin. Tato metoda je velmi stará. První zmínka o ní pochází z 3. tisíciletí před naším letopočtem tak, jak nám dokazují zprávy na sumerských hliněných tabulkách. Velkého rozmachu dosáhla ve starověku a středověku. Její význam v posledních 20 letech opět vzrůstá.

Fytoterapie - míchání bylin na míru Praha

Fytoterapie je to druh alternativní medicíny, při které jsou k léčbě člověka využívány léčivé rostliny, byliny. Byliny můžeme používat k přípravě čajů, koupelí, výtažků v lihu, obkladů, mastí a výrobě bylinných kapslí. Zdravotní stav je řešen prostřednictvím bylinných odvarů, sestavených podle individuálních potřeb, či univerzálnějších bylinných tablet. Pro vaše neduhy po vyšetření se vytestuje a nechá se na recept připravit přesná bylinná směs pro úzdravu vašeho organismu.

Bylinné poradenství Praha

Příroda je bohatým zdrojem všech látek potřebných pro lidské tělo, je pouze potřeba správně je použít a rozumně s nimi hospodařit. Léčivé rostliny jsou prověřené staletími a přírodní recepty proti nemocem se předávaly z generace na generaci. I když se nemoc projeví, mohou bylinky v mnoha případech pomoct nebo vhodně doplnit ostatní léčebné postupy.

Přírodní doplňky stravy Praha

Zřejmě každý, kdo se zajímá o své vlastní zdraví, se už setkal s přírodními doplňky stravy. Jsou to v podstatě potraviny, které se od těch běžných liší vysokým obsahem vitaminů, minerálů nebo jiných látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem a byly vyrobeny za účelem doplnění běžné stravy. Přírodní produkty většinou nemívají vedlejší účinky, pokud se dodržuje jejich doporučené dávkování. Jejich účinek lze sledovat po dlouhodobém a pravidelném užívání. Oblíbené jsou doplňky stravy pro ženy a muže, pro zažívání a imunitu, a i některé unikátní, které jsou vhodné pro lidi trpící diabetem nebo vysokým krevním tlakem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23077 (zdravotnimagazin.cz#10245)


Přidat komentář