Psychologická poradna a EFT terapie - okres Přerov

Necítíte se po psychické stránce příliš dobře? Pak se obraťte na odborníka, který vám pomůže vyřešit vaše problémy a trápení. Návštěvy psychologických poraden nejsou nijak neobvyklé a využívá je stále více lidí.

V jednom americkém seriálu jistá postava konstatovala, že v Americe má svého psychologa i psycholog. Češi si právě představují, že Američané mají tento výdobytek běžný a pro nás je zbytečný. Není tomu tak. Pokud máte** psychické problémy**, je dobré se poradit s odborníkem, aby vaše obtíže nepřerostly v závažnější onemocnění.

Psychologie je jakýmsi předstupněm psychiatrie. Nemusíte být vážně nemocní, abyste navštívili psychologa. Tento odborník vám může pomoci nejen s psychickou zátěží, ale například s řešením problému, který máte doma či v práci. Také samotné „vypovídání se" vám pomůže, protože na problém nebudete sami. Proto se lidé často svěřují například svým přátelům. Zatímco vás však taková kamarádka jen vyslechne, specialista vám i poradí. Proto zkuste řešit své obtíže i touto cestou. Je spousta metod, které vám uleví, a s nimi vás právě seznámíme.

Psychické problémy

Tato oblast nemocí je jednou z těch, které si buď lidé nechtějí připustit, nebo například ani nevědí, že by měli vyhledat odborníka. Napadlo by vás například, že pokud máte problémy v manželství, měli byste je řešit s odborníkem? Spousta lidí neumí svůj** psychický problém** pojmenovat anebo se za něj stydí. Například poruchy příjmu potravy také řeší psycholog, protože problém vzniká v mozku, určitou nerovnováhou nebo nespokojeností. Mnohé ženy na sebe takto jen upozorňují a přitom nechtějí vyloženě zhubnout. Většina anorektiček, které hubnou pouze kvůli váze, jsou spíše modelky nebo ty, které se jimi chtějí stát, a to je opravdu malá skupina takto postižených. Psychické problémy mohou být různého rázu. Mohou často přerůst i ve fyzickou zátěž. Proto je dobré se jim bránit.

Kdy vyhledat psychologa

Odpověď je snadná. Kdykoli vám je úzko. Pokud cítíte nevolnost, strach nebo si nevíte s něčím rady, vždy vám může pomoci odborník. Hlavní je překonat ostych. Mějte na paměti, že služby psychologické poradny jsou založeny na bázi důvěry, tudíž se nemusíte bát vyzrazení vašich potíží. Protože jsme dnes vystavování nadměrnému tlaku ze všech stran, ať se to týká soukromí či práce, je zapotřebí udržet si rovnováhu. Pokud ji nemáte, váš stav se bude zhoršovat a odblokování bude obtížnější. Odborníka tedy kontaktujte vždy, když budete potřebovat setřást nějaký problém. Je jedno, jakou má intenzitu, vždy se vám uleví. Velmi účinné je také obrátit se na odborníka, když se nebudete mít komu svěřit, ať je to z jakéhokoli důvodu. Nezasvěcená a vám cizí osoba bude mít nadhled a vy nebudete tolik v rozpacích.

Psychologická poradna – Přerov

Podívejme se blíže na metodiky psychologických sezení. Pokud se rozhodnete navštívit odborníka, rozhodně se nemáte čeho bát. Vše probíhá pozvolna, abyste si zvykli na terapii, která vás čeká. Odborník je vyškolený a vnímá pocity klienta, který je ze začátku nesmělý. Reaguje na jeho chování a snaží se ho uvést do klidu. Nic není násilné, vše probíhá tak, aby se klient cítil pohodlně.

Jak vypadá sezení

Pokud navštívíte odborníka, nejdříve se pohodlně usadíte, ulehnete nebo najedete jinou polohu, která vám je příjemná. Záleží na možnostech, které dané místo nabízí. Důležité je, aby se klient uvolnil a aby získal důvěru. Podstatná je vzájemná spolupráce. Odborník by z vás mohl leccos mámit, ale cílem není jednat podle daného postupu, kdy bude specialista klást otázky, na které musíte odpovědět. Naopak. Je zapotřebí to, abyste chtěli odpovídat. Jedině když se budete cítit v klidu, snáze dojdete k tomu, že chcete problém řešit a uvědomíte si jeho podstatu. Specialista vás musí pochopit a pak hledat společnou cestu k řešení problému. Je také zapotřebí si tedy vytyčit cíl toho, čeho chcete dosáhnout. Proč jste navštívili poradce? Co očekáváte?

Je nutné si uvědomit, že nejen každá problematika, ale i každý klient je jiný, proto může terapie trvat různě dlouho. Většinou se chodí na více sezení, záleží ale, kdo potřebuje jak dlouhý čas.

Míra sdělení

Kolik toho můžete odborníkovi svěřit? Ideálně vše, co vás tíží. Samozřejmě, že není jednoduché se svěřit s traumatem, jako je například znásilnění, ale ve správné péči si ona oběť uvědomí, že není ničím vinna a jedině sdělením a následnou pomocí se jí skutečně uleví. Proto je vhodné, abyste s odborníkem mluvili o všem, protože jedině tak dokáže aplikovat účinnou metodu. Nebojte se ani případných emocí. Pláč je normální, a pokud se mu podvolíte, jen se vám uleví. Neostýchejte se. S takovými projevy se lékaři setkávají často. Někdy je takový projev právě znakem úlevy, což je jedině dobře. Tím se totiž posunete dále.

EFT terapie

Co se pod tímto pojmem skrývá? Jedná se o techniky emoční svobody: jak jsme již zmínili, jde o propojení akupresury poklepem, hypnoterapie a NLP (neurolingvistického programování). EFT terapie pracuje s energetickým systémem člověka a soustřeďuje se na obtíže duševní i tělesné. Vy sdělíte svůj problém, který budete konzultovat a terapeut bude proces provázet jednoduchými jemnými poklepy několika prsty na daných bodech na hlavě, trupu nebo na rukou. Díky tomu se vám pozmění energie v těle a terapeut vám předá to pozitivní. Tato forma terapie zabírá i tam, kde jiné procesy selhaly.

Nebojte se navštívit odborníka v oblasti psychologie. Uvidíte, že se vám uleví a že vaše okolí pozná, že vám je lépe. Předejdete tím nejen psychickým obtížím, ale i fyzickým problémům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23237 (zdravotnimagazin.cz#10410)


Přidat komentář