Shiatsu a alternativní medicína - Praha

Procházíte stresujícím obdobím? Jste čím dál tím více unavenější? Máte nejen psychické, ale i fyzické problémy? Ať už vás trápí jakýkoliv problém, zkuste jej vyřešit prostřednictvím Shiatsu. Můžete být překvapeni.

Drtivá většina nemocí, a to dokonce i v případě nemocí závažných, které ohrožují naše žití, je původu psychického. Sami si nyní položte otázku, kdy naposledy, a jak často se upřímně ze srdce smějete, usmíváte. Co právě nyní? Sužují Vás myšlenky, starosti pracovního, či osobního rázu? Dělat tzv. mrtvého brouka a nechat problémy v nás ukládat a neřešit, protože se například nechcete dohadovat, nechcete rozpoutat případný konflikt, však není tím nejvhodnějším řešením. A uchylovat se například k práškům určeným na stres, lepší spánek, či k alkoholu, také problémy nevyřeší. Jen je oddálí, či spíše se můžete dočkat ještě dalších problémů, které se na sebe mnohdy nakupí.

Shiatsu – alternativní a efektivní způsob léčení

Nejsme-li uvolnění, nežijeme-li v harmonii sami se sebou, pak se tento stav promítne do našeho života, jako takového, i do našeho přístupu k ostatním.

Předtím tedy, než si půjdete nechat případně předepsat nějaký ten léčebný medikament, nechtěli byste zkusit jinou cestu, jinou možnost? Masáž shiatsu Vám totiž může pomoci při řadě psychosomatických potíží.

Shiatsu – odkud se vzala masážní technika

Jedná se o léčebnou metodu, která pochází z Japonska. Provádí jí terapeut, který má patřičnou kvalifikaci a motivaci pomoci skrze shiatsu předejít možným budoucím psychickým či fyzickým neduhům nebo je napravit.

Bližší pohled na Shiatsu

Shiatsu v překladu znamená „tlak prsty“. Při japonské masážní technice dochází k obnovení ztracené harmonie těla, respektive energetické rovnováhy těla, ale také duše. Vše totiž má svůj zrod v naší hlavě, myšlenkách. Shiatsu má příznivé účinky na stimulaci svalů, kloubů, krevního, ale i lymfatického systému.

Shiatsu – masáž, která nebolí a léčí

Výše jsme zmínili, že Shiatsu znamená de facto tlak prsty. Je tak trochu pochopitelné, že si řada z nás hned vybaví masážní praktiky, které sice léčí naše ztuhlé a bolavé svalstvo, ovšem o bezbolestné, natož příjemné masáži nemůže být zrovna řeč. Shiatsu Vás však překvapí nejen v tom, že léčí tělo a duši, ale navíc bezbolestně. Masér bude sice vyvíjet tlak, ovšem do takové míry, aby byl bezbolestný. Při masáži se využívají nejen dlaně, ale také kolena, lokte, chodidla. Shiatsu se provádí přes
pohodlné oblečení na zemi na futonu (pohodlná matrace).

Historie Shiatsu

Jak je již zmíněno výše, jedná se o léčebnou metodu, která pochází z Japonska. Shiatsu má ale údajně původ i v Číně, kde se vycházelo z čínských masáží Anma. Do Japonska se tato metoda dostala až v roce 552 n.l. díky buddhistickému knězi Gan Jin Osho. Vycházelo se z akupunktury, akupresury, moxování a z reflexní terapie. Přes dlouhou historii vzniklo až ve 20. století Shiatsu oficiálně, na čemž má zásluhu první autor knihy o této metodě Tamaie Tempaku.

Shiatsu – pozitivní vliv na naše zdraví

Shiatsu má za cíl navodit a podpořit proces přirozeného sebeuzdravení a celkovou psychickou harmonii. Při proceduře se užívají tlaky, energetické a fyzické doteky na určitých částech těla. Tím se má dosáhnout rovnováhy toku energie v těle.

Účinky Shiatsu – bolest hlavy

Říkáte si, že Vás sice nebolí tělo, jako takové, například záda, klouby, ale sužuje Vás občas, či pravidelně bolest hlavy, až migréna? I v tomto případě Vám může Shiatsu, masážní technika, pomoci. Svěříte-li se do rukou zkušeného odborníka s profesionálním a lidským přístupem zároveň, pak budete moci zaznamenat, že doplňování Vaší domácí lékárničky již není tak časté. Prášky na bolest, v tomto případě na bolest hlavy, budete užívat čím dál méně. Sice je spolknutí prášku na bolest tak rychlé a snadné, tj. bez nutnosti docházení k masérovi, zato však, na jak dlouho se těšíte z působení léčiva? A také, nezasloužíte si po všem tom honění a stresu, maximálního uvolnění? Při masáži, respektive po ní nejenže se Vám uleví od bolesti, ale i vnitřního vypětí.

Účinky Shiatsu – bolest zad

Ovšem nejen od úporné a nepříjemné bolesti hlavy Vám může masážní technika Shiatsu pomoci. Bolest zad snad patří vedle bolesti hlavy k dalším nejčastějším bolestem, které řadu z nás mohou pěkně potrápit. Viníka můžeme spatřit ve způsobu našeho života. Nedostatek vhodného pohybu, dlouhé sezení, stání, nevhodná poloha při sezení aj., to vše se pak může negativně promítnout do zdraví našich zad. A opět bychom zde mohli vzpomenout medikamenty v podobě prášků, mastí, gelů apod. Zmíněné vás však na chvíli zbaví bolesti, ale nevyřeší a neodstraní příčinu. Masážní technika Shiatsu ve spojení s profesionálním masérem, Vás však krok po kroku zbaví nejen bolesti, jako takové, ale i napraví to, kde začal problém.

Účinky Shiatsu – bolest kloubů, svalů

Vedle bolesti hlavy, zad je tu i bolest svalů a kloubů. V případě kloubů se bolest nemusí dostavit jen v souvislosti s vyšším věkem. A bolesti svalů? Ty zase mohou značně potrápit starší ročníky, stejně jako mladší, a to dokonce i sportovce, kteří si například svaly namůžou. I zde můžete zaznamenat pozitivní účinky Shiatsu.

Účinky Shiatsu – neplodnost

A opět se můžeme vrátit k našemu způsobu života. Příliš mnoho stresu, ale i nevhodná strava, málo pohybu, se promítne nejen do naší postavy, nemocného těla „ navenek“, ale i „uvnitř nás“. Je plno párů, a to i těch mladých, které se snaží o početí potomka. Po ročním, dvouletém i víceletém zkoušení se nemusí zdařit. A čím déle tzv. budou tlačit na pilu, čím více budou na svůj „problém“ a nenaplněnou rodinu, myslet, tím se úspěšnost o zplození miminka bohužel snižuje. Mohlo by se zdát, že není možné, aby „nějaká“ masáž mohla přispět k tomu, že přijde miminko na svět. Jenže, jak jsme již v úvodu zmínili, vše je v naší hlavě a masáž Shiatsu se soustřeďuje také na naši duši, psychosomatické potíže. Jak se říká, za vyzkoušení nic nedáte. Minimálně si při masáži báječně odpočinete, načerpáte nových sil. Uvolníte-li se však „doopravdy“, tj. vnitřně, uvidíte, že přijdou i pozitivní dny.

Další účinky Shiatsu

Účinků masážní techniky Shiatsu na naše zdraví je však mnohem více. Vzpomenout bychom měli také například premenstruační** bolesti a napětí, problémy s usínáním a nekvalitním spánkem, cukrovku, únavu, úzkostné stavy** aj. Nejmenovali jsme některý z problémů, se kterým se nyní potýkáte? To ovšem neznamená, že je masáž Shiatsu „nezlomí“. Kontaktujte Vámi vybraného terapeuta, maséra a můžete s ním probrat veškeré možnosti, které se vám nabízí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23064 (zdravotnimagazin.cz#10131)


Přidat komentář