Dietní jídelníček

Zůstat občas déle vzhůru vám váhu nezvedne, ovšem ani ponocování nelze přehánět. Spánek nesmíte ošidit. Nedostatek spánku vás naladí podrážděně a budete mít sklony jíst samé nezdravé věci pro doplnění energie.

Zabiják diety - chipsy a oříšky

Sem tam si malé množství klidně dopřát můžete, ale rozhodně z toho nedělejte tradici. U sledování televize nebo při lenošení můžete stejně dobře chroupat sušené ovoce, nakrájenou čerstvou zeleninu nebo ovoce. Vitaminy a vláknina vám prospějí k lepšímu trávení a nezatížíte své tělo tuky a nečistotami. Časté chroupání slaných oříšků či chipsů vám může přivodit i žaludeční potíže a zvýšení cholesterolu.

Jídlo před spaním

Pokuste se večeřet co nejčasněji. Ideální doba je mezi 17.-18.hodinou. Tělo má pak dostatek času strávit potravu před usnutím a přes noc zbytečně nezatížíte organismus. Druhý den se budete cítit mnohem lépe, než kdybyste si dala těžké jídlo těsně před spaním.

Pečivo k večeři

Pokud každý večer večeříte pečivo, dodáváte tělu tzv. prázdnou energii. Jen vás zasytí, dodá spoustu rychlých sacharidů, které však večer už nepotřebujete. To má za následek ukládání tuku a přibírání na váze.

Časté ponocování

Zůstat občas déle vzhůru vám váhu nezvedne, ovšem ani ponocování nelze přehánět. Spánek nesmíte ošidit. Nedostatek spánku vás naladí podrážděně a budete mít sklony jíst samé nezdravé věci pro doplnění energie. Ponocování se tak projeví v podobě trpící pleti, váčků pod očima nebo bolestmi hlavy a stoupající váhou. Výsledkem těchto dietních hříchů může být zanesení organismu jedovatými látkami, které zabraňují spalování tuku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22631 (zdravotnimagazin.cz#7472)


Přidat komentář