Hubnutí dle ročních období

Hubnutí dle ročních období. Hubnutí na jaře, v létě a v zimě. Každé období má své specifika. Na jaře by Váš jídelníček měl obsahovat lehkou, nízkotučnou a nízkoenergetickou stravu. V zimě je hubnutí nejsložitější.

Sezónní dieta

je vlastně velmi jednoduchá. Nevyžaduje po Vás nic jiného, než jíst podle principů, které byly lidem dány už kdysi dávno v prehistorii a tělo je na ně nastaveno. Tehdy totiž člověk jedl tuky hlavně když potřeboval získat energii na dlouhou dobu. Sacharidy sloužily k rychlému posílení například před lovem, dlouho cestou apod. a bílkoviny konzumovali lidé kvůli svalům a pevné kostře.

Na těchto zásadách se dodnes nic nezměnilo, proto by se měl Váš jídelníček skládat ze tří hlavních částí dle ročního období, ve kterém se právě nacházíme.

Hubnutí na jaře

Na jaře by Váš jídelníček měl obsahovat lehkou, nízkotučnou a nízkoenergetickou stravu. Organismus vyčerpaný zimou s nedostatkem světla trpí úbytkem vitaminů a potřebuje vzpruhu. Malý jarní hlad vyřeší jablka, grapefruity, sušené ovoce, dýňová semínka a k pití si s radostí dejte skořicový, malinový či zelený čaj.

Hubnutí v létě

V létě zařaďte do svého stravovacího programu zejména vysokosacharidové pokrmy, nešetřete ovocem a zeleninou. Slunce a delší dny jsou pro tělo blahodárné. Nepotřebujete dlouhodobé zásoby energie. Výbornou svačinou bude meloun, zralé sezónní ovoce,dopřejte si i zmrzlinu. Z čajů Vám v létě nejvíce prospějí heřmánkový, mátový, koriandrový či zázvorový.

Hubnutí v zimě

V zimě je hubnutí nejsložitější. Tělo si uchovává tukové zásoby a bojí se, aby o ně nepřišlo.
Metabolické pochody jsou pomalejší, organismus vyžaduje větší porce a dlouhodobě.
Vhodné jsou pokrmy s vyšším zastoupením bílkovin a tuků. Honí-li Vás přes den mlsná, pak v klidu posvačte. Nejlepší jsou různé druhy ořechů, trochu sýra, mrkev, mango, banán či datle.
Potrpíte-li si na čaj, pak je nejlepší fenyklový, lékořicový nebo citrónový.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22783 (zdravotnimagazin.cz#7714)


Přidat komentář