Mladý ječmen upravuje trávení

Každé lidské tělo je odlišné, ale každé potřebuje stejné zdraví prospěšné látky pro svou funkci, jako jsou vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny a antioxidanty.

Zajímáte se o zdravý životní styl a** správnou životosprávu? Dbáte na dostatek příjmu vitamínů, minerálů aminokyselin a stopových prvků? Není Vám Vaše zdraví lhostejné? Chcete Vaše tělo očistit od toxinů a cítit se tak lépe než dosud? Nebo například shodit nějaké to kilo navíc? Ve všech případech můžete navštívit zkušeného **výživového poradce, který Vám poradí a pomůže.

Mladý ječmen

Vaše zdraví může velice příznivě ovlivnit například mladý ječmen. Mladý ječmen se objevil již ve starověkém Římě a Mezopotámii, kde ho používali kupříkladu gladiátoři pro potřebnou sílu a odvahu. Díky tomuto je právě doloženo, že již před deseti tisíci lety dodával mladý ječmen lidem potřebnou energii a antioxidanty. To jim pomáhala udržet si skvělé zdraví a potřebnou vitalitu.

Co je to mladý ječmen?

Že nevíte co to mladý ječmen je a ještě jste o této rostlině nikdy neslyšeli? Mladý ječmen je živý nápoj tzv. enzymatický, který obsahuje obrovské množství živin, minerálů, stopových prvků, vitamínů a aminokyselin. A proč je vlastně tak moc výživný? To proto, že v období klíčení a růstu získává mladý ječmen obrovské množství živin a energie právě ze země, slunce a vzduchu. Tuto obrovskou energii a blahodárné živiny pak následně předává i našemu tělu. Na účinky ze šťávy této rostliny bylo vypracováno již několik desítek studií.

Pěstování mladého ječmene

Mladý ječmen se zásadně pěstuje bez pesticidů a herbicidů. Když lístky mladého ječmene dorostou do velikosti 20 až 25 centimetrů začne se sklízet. Kdyby se lístky sklízeli později, kdy už by byly větší, neobsahovaly by tolik významných a zdraví prospěšných látek. Ječmen se většinou pěstuje společně s vojtěškou na více než 1100 hektarech bývalého sladkovodního jezera v Utahu. Půda se obdělává šetrným rotačním způsobem. Vojtěška se pěstuje s ječmenem střídavě proto, že dodává půdě dusík, který přirozeně zvyšuje obsah chlorofylu (zeleného barviva) v lístcích ječmene. Díky tomu, že se ječmen pěstuje ve vyšších nadmořských výškách, obsahuje více bílkovin

Výrobní proces mladého ječmene

Listy mladého ječmene se po sklizení opláchnou a vylisují. Získaný extrakt se pak dále suší při teplotě 31°C a to necelé dvě minuty. Tímto procesem vznikne prášek, který je nepasterizovaný a my si tak můžeme připravit živý nápoj, který je plný svěží chuti. Tento způsob je nejšetrnějším, protože tak nejsou poškozeny účinné složky. Od okamžiku sklizení a lisování až po vzduchotěsné zabalení neuplynou víc jak dvě hodiny. Samotný prášek má světle zelenou barvu, avšak když ho rozpustíme ve vodě, získáme barvu sytě zelenou. Prášek udržujte v temnu při pokojové teplotě a hlavně v suchu.

Co mladý ječmen obsahuje?

Mladý ječmen na rozdíl od pšenice obsahuje 25x více draslíku a 37x více vápníku. To ale zdaleka není vše. Obsahuje také více hořčíku, železa ( železo příznivě ovlivňuje krevní obraz a zabraňuje tvorbě krevních sraženin) a významné množství zinku a manganu. Jak už bylo již zmíněno má v sobě obrovské množství vitamínů jako např. betakarotén, vitamín B1, vitamín B2, niacín neboli vitamín B3, vitamín A, vitamín B5 a B6, biotin neboli vitamín H (B7), vitamín C, vitamín E, vitamín K a kyselinu listovou. Dále nespočet aminokyselin jako je kyselina aspartamová, kyselina glutamová, alanín, arginín, prolín, serín, glycín, lekcím a mnohé další. Z minerálů obsahuje mladý ječmen například zmiňovaný vápník a draslík. Dále pak hořčík, křemík, sodík, železo, fosfor, mangan, stříbro, chrom, měď a bór. Vitamíny obsažené v mladém ječmenu dokážou aktivovat enzymy, které pomáhají při prevenci nemocí a patologických stavů. Další výhodou je, že obsahuje až o polovinu méně fosforu než mnohé potraviny, který je pro naše tělo škodlivý. Nemusíte se bát, že mladý ječmen obsahuje těžké kovy, protože splňuje v této oblasti evropské normy na absenci takovýchto kovů. Tato významná „potravina“ obsahuje také vysoký podíl vlákniny, a díky tomu podporuje trávení a předchází zácpě.

Proč trpíme nedostatkem vitamínů?

Jedním z hlavních důvodů je to, že potraviny jsou až příliš průmyslově zpracované. Tyto potraviny ztratí všechny živiny ještě před tím, než se dostanou na náš stůl. Například vitamíny B1 a B2 v potravinách výrazně klesne a to již při vaření. Na rozdíl od vitamínů v mladém ječmeni, které zůstávají téměř nedotčené. Pokud nemáme v těle dostatek enzymů, dojde k výraznému narušení všech životních funkcí. Jednou z nich je trávení. Neznámý je možná fakt, že se v našem těle nachází přes 3 000 enzymů. Jen pouhý extrakt ze zeleného ječmene jich obsahuje 20, dalších 45%  hmotnosti tvoří bílkoviny. Tyto bílkoviny lidské tělo snadno využívá. Dále mladý ječmen obsahuje „ničitele volných radikálů“, významný oxidant (GIV), který je ničitelem volných radikálů a také chrání pokožku před UV zářením. V této oblasti je dokonce pět set krát účinnější než vitamín E.

Proč zařadit mladý ječmen do našeho života?

Mladý ječmen Vám pomůže s mnoha zdravotními problémy. Nejenže detoxikuje organismus, čímž tělo zbavuje škodlivých látek ale také Vám pomůže snížit riziko rakoviny. Někteří z nás užívají mladý ječmen také k tomu, že dokáže neutralizovat tělesné pachy tudíž pocení nebo zápach z úst. Velmi dobře ovlivňuje mladý ječmen funkci slinivky, protože umí normalizovat hladinu cukrů v krvi. Díky tomu, že neobsahuje lepek, mohou ho bez problému užívat i lidé s bezlepkovou dietou. Dále mladý ječmen léčí nemoci kůže. Díky vysokému obsahu vlákniny pomáhá také lidem při nadváze, při chudokrevnosti a při pohybových potížích. Je prospěšný při kardiovaskulárních onemocněních, při potížích s dýcháním (astmatu). Mladý ječmen mohou samozřejmě užívat i lidé celkem zdraví. Nejenže mladý ječmen zlepšuje spánek, myšlení a paměť ale také psychiku a upravuje hormonální systém.

Kdo může mladý ječmen užívat?

Teoreticky řečeno mohou mladý ječmen užívat takřka všichni. Jen u dětí a těhotných žen by se mělo užívání tohoto „mocného“ nápoje nejdříve probrat s ošetřujícím lékařem. Alespoň budete mít jistotu, že Vám jako těhotné či kojící ženě a Vašim dětem bude mladý ječmen prospěšný.

Jak si připravit „mocný“ nápoj?

Pokud chcete, aby byl nápoj co nejúčinnější, musíte si ho také umět správně připravit. Používejte 1-2 čajové lžičky prášku a ten si už podle chuti smíchejte buďto s ovocným džusem nebo nějakou jinou tekutinou, kterou máte rádi. Důležité je hlavně to, aby vybraná tekutina nebyla hlavně horká. Horká tekutina by totiž neutralizovala důležité aktivní enzymy. Nejvhodnější užívání je na lačný žaludek. Mladý ječmen nemusíte přidávat pouze do tekutin ale například do salátů, cereálií atd. Podstatou je však to, že daný pokrm nesmí být horký.

Kde mladý ječmen zakoupit?

Mladý ječmen nám sice dokáže významně pomoci, ale i my musíme pro to něco udělat. Vám, kteří se neustále budete nezdravě a špatně stravovat, budete bez pohybu mladý ječmen nepomůže zdaleka tak jako ostatním. Přejděte proto na zdravý životní styl a buďte fit v jakémkoli věku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23169 (zdravotnimagazin.cz#10341)


Přidat komentář