Redukce váhy a zdravá výživa

Toužíte zhubnout a přestože jste vyzkoušeli již všechno, stále se vám to nedaří? Nemyslíte, že nastal ten pravý čas, abyste se o svém problému poradili s odborníkem? Někde neuvědoměle děláte chybu a pouze specialista může odhalit, v čem je problém.

V dnešní době je nabídka způsobů zdravé výživy široká, a tak vybrat si „to pravé ořechové“ je docela fuška.

Ostatně se může stát, že právě ořechy nejsou váš šálek kávy, a tak i když máte před očima kamarádku, nadšenou z jejího výživového poradce, jeho postupy vám vyhovovat nebudou. Můžete mít ideálního poradce; pokud vás nenaučí trvalým změnám vašeho jídelníčku, ani výsledky viditelné na vaší postavě nebudou trvalé.

Je to 7 let, kdy jsem se začala zabývat zdravou výživou. Nadšená z toho, jak dosáhnu postavy a váhy, kterou jsem měla před tím, než jsem poprvé porodila. Nadšená z toho, že stejně snadno jako mně, půjde hubnutí lidem, kteří si ode mě nechají poradit.

Jsem o 7 let starší a o 7 let zkušeností bohatší. Už vím, že dobrá vůle změnit svůj jídelníček nestačí. Může to být dobrý začátek, ale je to jenom začátek.

Druhou součástí zdraví je pohyb, cvičení. Opět věc už téměř notoricky známá. Změnit způsob stravování a přitom zůstávat u mála pohybu, které člověk měl doposud, znamená lít vodu do síta. Lidské tělo funguje jako dynamo – čím víc energie vydává, tím větší má chuť se více pohybovat.

Jde o prvotní impulz, jakým začít cvičit, a o způsob, jak u cvičení vytrvat. Přitom musíme mít na paměti novou definici cvičení: Cvičení je jakákoliv činnost, kterou se naše tělo namáhá za hranici dosahovanou při běžných aktivitách.

Další díly skládačky zdravého životního stylu a spokojeného života už jsou spíš méně než více známé. Já své klienty učím 7 dílů, 7 klíčů. Učíme se je postupně, individuálně dle konkrétních potřeb konkrétního člověka.

Důležité je uvědomit si cíl. Jestliže pouze chcete rychle shodit (a je jedno, jestli 3 nebo 30 kg), je téměř jisté, že se k vám shozená kila vrátí. V horší podobě, protože shazujete svalovinu i tuk, ale zpátky nabíráte téměř výhradně jen tuk.

Mým mottem je: „Když už máme o 30 let života více, než předchozí generace, pojďme si ta léta užít a naplno je prožít“. To znamená přehodnocení svého žebříčku hodnot, změnu nejen jídelníčku, ale celého životního stylu. Průměrný věk se zvyšuje, aniž by tomu odpovídala kvalita získaných let. Proto se snažím pomoci lidem více, než jen shodit nadbytečná kila.

Práce se mnou je spolu-práce. Předávám své zkušenosti a poznatky, od klientů očekávám zodpovědnost za vlastní život a vlastní rozhodnutí, jak jej chtějí prožít. Vítejte na cestě k dlouhému, spokojenému životu.

Úprava hmotnosti

Většina lidí váhu redukuje za pomocí individuálních programů, s nimiž se učí zdravějšímu způsobu stravování, dodržování pitného režimu a vede je k návratu do fyzicky aktivního života. Celý program je nejen o hubnutí, jeho základ tvoří zlepšení kvality života a úprava zdravotních potíží. Vyjma individuálního programu se využívají i další podpůrné prostředky, které pomáhají správným způsobem detoxikaci těla, regeneraci a jeho následné aktivaci.

Nabírání svalové hmoty

V mediích se více mluví a píše o těch, které trápí kila navíc, jenomže stále existuje i velké procento s opačným problémem. Někteří mohou jíst od večera do rána, a přesto budou stále hubení. O nabrání kilogramů a svalové hmoty se snaží všemožnými i nemožnými způsoby a výsledek je obvykle takový, že si sice zakládají na civilizační onemocnění, jsou vyčerpaní, unavení a doprovází je spousta zdravotních problémů, s váhou však nehnou ani o píď. Kde je problém? Opět, ve výživě! Tito lidé se sice zahlcují kvantem těžkých nezdravých potravin, ale jejich výživová hodnota je mizivá. S tímto problémem jim opět může pomoci speciálně sestavený program, který se zaměří na správný přísun všech potřebných živin, vitamínů i minerálů a které podpoří nasbírání svalové hmoty. Tímto způsobem pak klient získá nejen energii, ale také se mu zlepší obranyschopnost organismu a bude se cítit mnohem lépe.

Základem je správný životní styl

Náš soudobý životní styl je hektický, kdy se zapomínáme věnovat sami sobě. Často tento nedostatek chybně nahrazujeme různými pamlsky a libůstky, které konečný stav jen a jen zhoršují. Civilizační choroby se tak v moderní době i přes rozvinutou medicínu stávají celosvětovým fenoménem. Jedinou cestou, jak tomu můžete zabránit je změnou životního stylu a následnou prevencí. Na tomto konceptu vznikla myšlenka, kterou dnes můžete vidět spjatou se všemi regeneračními a relaxačními systémy. Hlavním bodem je však koncept zdravého stravování, které jsme díky moderní uspěchané době zapomněli.

Voda jako základ naší existence

Jistě pro Vás nebude žádnou novinkou fakt, že nejdůležitější je pro naše tělo voda. Vždyť ihned po narození je každý z nás tvořen vodou z 80-85%. Ano, tato hodnota se našim růstem snižuje a to tak, že jsou děti na hodnotě 75% vody. V dospělosti bychom měli být na hodnotě 63% muži a 53% ženy. Ruku na srdce, kdo z nás tyto hodnoty opravdu má? Na to, že musíme denně vypít alespoň 3 litry vody, zapomínáme a to hlavně proto, že nemáme čas díky hektickému způsobu života. Bez jídla dokáže naše tělo vydržet až týden, ale bez vody jsou to pouze dva dny. Proto pijte pravidelně a to především minerální vody, díky kterým se do našeho těla dostávají také důležité minerální látky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22959 (zdravotnimagazin.cz#9924)


Přidat komentář