Boj proti celulitidě

hcete-li pomoci detoxikaci organismu, jezte během této diety mnoho citrusů, jako např. pomeranče, citróny a grapefruity. Jestliže trpíte zácpou konzumujte potraviny bohaté na vlákninu a na podporu správné funkce jater se doporučuje řepa a artyčoky.

Vznik cellulitidy

Celulitida vzniká tehdy, když se tukové buňky ve vašem těle rozruší a nemohou vykonávat své původní funkce. Důsledkem toho pak je, že se tyto buňky vznítí a vytvářejí efekt pomerančové kůže.

A jak k roztroušení tukových buněk vůbec dochází? Děje se tak z různých důvodů. V první řadě za to mohou toxické látky, které vaše tělo přijímá při nesprávném stravování. Náchylnost ke vzniku celulitidy mají i ty ženy, které trpí zácpou nebo špatným krevním oběhem.

Detoxikační kůra pomocí ovoce

Chcete-li pomoci detoxikaci organismu, jezte během této diety mnoho citrusů, jako např. pomeranče, citróny a grapefruity. Jestliže trpíte zácpou konzumujte potraviny bohaté na vlákninu a na podporu správné funkce jater se doporučuje řepa a artyčoky.

Během diety proti celulitidě se snažte vyhýbat příliš těsným oděvům, jenž zabraňují správné cirkulaci krve v organismu a přispívají k tvorbě oné pomerančové kůže.

Rozvrh stravy

Tuto dietu držte týden a pak se vraťte k vašemu původnímu jídelníčku. Opakujte ji však nejméně jednou za měsíc. Jídelníček musí být při této dietě každý den totožný. Chcete-li se celulitidy zbavit, pečlivě ho dodržujte a hlavně jezte čtyřikrát denně s rozmezím minimálně čtyř hodin.

Dietní jídelníček

Snídaně: dva menší kousky celozrnného chleba a pomerančový džus

Svačina: talíř čerstvé zeleniny dle vaší chuti a čaj bez cukru

Oběd: kaše z hrachu, čočky, hráčku či fazolí, kousek celozrnného chleba, malý plátek kuřecího nebo telecího masa a salát z čerstvé zeleniny

Večeře: salát z čerstvé zeleniny podle vaší chuti. Do něj můžete přidat kousky ryb, mořských plodů nebo grilovaného masa

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21839 (zdravotnimagazin.cz#5557)


Přidat komentář