Celulitida

Celulitida neboli pomerančová kůže, která se projevuje „dolíčkovanou“ kůží je dle odborníků strašákem až 70% žen. V poslední době se řada kosmetických firem zaměřila právě na problém pomerančové kůže v problémových partiích.

Příčina celulitidy

Celulitida neboli pomerančová kůže, která se projevuje „dolíčkovanou“ kůží je dle odborníků strašákem až 70% žen. Postihuje především stehna a hýždě. Neobjevuje se jen u plnoštíhlých žen, ale často trápí i štíhlé ženy. Kromě nevyrovnané stravy a nedostatku pohybu jsou hlavní příčinou také hormonální změny v těle, ukládání tuku a činnost lymfatických žláz. Nemalý podíl mají i genetické dispozice. Objevuje se převážně v pubertě a těhotenství, častější je u žen beroucí antikoncepci.

Farmacie útočí na celulitidu

V poslední době se řada kosmetických firem zaměřila právě na problém pomerančové kůže v problémových partiích. Trh je tak nasycen nejrůznějšími tělovými a masážními oleji, zeštíhlujícími gely a krémy. Přípravky tak mají napomáhat k obnovení krevního a lymfatického oběhu. Nanášejí se krouživými pohyby od dolních končetin směrem vzhůru několikrát denně.

Vyzkoušejte například některý z kosmetických přípravků. Mnohé extrakty z mořských řas aktivují odbourávání přebytečného tuku, vyhlazuje a zjemňuje pokožku.

Detoxikace organismu

Nestačí se však zcela spoléhat jen na kosmetické přípravky. Důležitý je také správný stravovací režim. V první řadě je třeba pomoci detoxikaci organismu, jíst spoustu ovoce, zejména citrusového, čerstvou zeleninu a potraviny bohaté na vlákninu. Omezte příjem tuku a cukru, a pokud trpíte nadváhou, dodržujte dietní režim.

K odbourání přebytečných tuků, které podporují vznik celulitidy, vám může pomoci FiguAktiv dražé nebo FiguAktiv bylinný odtučňovací čaj. Pokud se vám nechce zdlouhavě připravovat dietní jídla, je tu pro vás instantní nápoj v prášku FiguAktiv nebo FiguAktiv dietní instantní polévky.

Vytrvalý boj proti celulitidě

K boji proti pomerančové kůži pomůže především zdravý životní styl, a to:

  • pohyb a vyvážená strava plná čerstvé zeleniny a ovoce
  • pravidelné cvičení se zaměřením na problémové partie podporující krevní cirkulaci
  • omezit dlouhé stání, pití alkoholu a kouření
  • dostatek tekutin, optimální je obyčejná stolní voda a nesycené minerálky
  • vitamín C je účinný při odbourávání tuků
  • relaxovat, vyhýbat se stresovým zátěžím a dlouhodobé únavě
  • masáže speciálními kartáči
  • vytrvalost

Legíny proti celulitidě

Nejnovějším trendem pro boj s celulitidou jsou anticelulitidní kalhoty. Jak přesně fungují se dočtete zde v internetovém magazínu rodina-finance.cz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22427 (zdravotnimagazin.cz#7057)


Přidat komentář