Dieta pomocí změny v potravinách

Jen vlastním experimentováním s eliminačními dietami si můžete postupně vytvořit jedinou správnou a pravdivou informaci o tom, které z potravin vám opravdu prospívají, a které vám naopak škodí.

Změna denního jídelníčku

Stravování je skutečně natolik individuální, že třeba i "životně důležitá vláknina" v zelenině může v individuálních případech působit velké potíže.

Eliminační dieta - postupně si vytvoříte vysledováním a následným respektováním souvislostí mezi tím co jste snědli (a také v jakých souvislostech jste to snědli ) a tím jak jste se pak cítili - obrázek o tom, které potraviny vaše tělo nesnese.

Jen vlastním experimentováním s eliminačními dietami si můžete postupně vytvořit jedinou správnou a pravdivou informaci o tom, které z potravin vám opravdu prospívají, a které vám naopak škodí.

Očista těla

Eliminační dieta musí fungovat minimálně tři týdny. Nejlépe uděláte, budete-li mít silnou vůli a vydržíte vynechat 4 týdny podezřelou potravinu či skupinu potravin. Při eliminační dietě dodržujte pitný režim!

Po uplynutí očistné stravovací pauzy si naopak této dlouhodobě odpírané potraviny či skupiny potravin dopřejte a snažte se vnímat, jak na tuto potravinu tělo reaguje.

Pokud se vašim potížím na konci testovacího období ulevilo a po návratu k podezřelé potravině opět přitížilo, pak to znamená, že právě dočasně eliminovaná potravina vám škodí.

Začátek diety pomocí vyřazení masa a vajec

Téměř vždy se doporučuje začít s eliminací tzv. purinových látek (nejezte maso včetně ryb a pro jistotu ani vajíčka). Tyto potraviny ze všech nejvíc tělo zanášejí nestravitelnými složkami.

Konec s mléčnými výrobky

Vynechte sladké mléko a výrobky s obsahem mléčného cukru - laktózy. Dopřát si však můžete jogurty a kysané mléčné výrobky.

Snížení příjmu bílkovin

Jsou lidé, kteří nesnáší ani samotnou mléčnou bílkovinu. V případě podezření zkuste vynechat veškeré mléčné výrobky.

Doplnění chybějících minerálních látek

Eliminací potravin může dojít k nedostatku některých vitamínů nebo minerálů. Je proto vhodné nahradit například bílkoviny z masa bílkovinami mléčnými, v případě doplnit chybějící látky vitamínovými preparáty nebo doplňky stravy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22449 (zdravotnimagazin.cz#7108)


Přidat komentář