Dieta založená na rýži

Sacharidy jsou ale s nízkým glykemickým indexem, zejména u rýže neloupané. Je ale netučná a bez cholesterolu. Je zdrojem sodíku, neloupaná rýže navíc obsahuje vitamin B1, který pomáhá dobrému trávení.

Nutriční hodnota rýže

… Sacharidy jsou ale s nízkým glykemickým indexem, zejména u rýže neloupané. Je ale netučná a bez cholesterolu. Je zdrojem sodíku, neloupaná rýže navíc obsahuje vitamin B1, který pomáhá dobrému trávení. Její energetický obsah je v průměru 1500 kJ na 100 g.

Natural rýže

Pro dietu je doporučována hnědá rýže neboli rýže natural, která není průmyslově zpracována na rozdíl od bílé rýže, a obsahuje tak velké množství vitaminů. Neloupaná nebo poloupaná rýže obsahuje hodně vlákniny. Rýže označována jako paraboiled se zpracovává při vyšším tlaku než klasický bílá rýže, a tím v ní zůstanou téměř všechny cenné vitaminy zachovány.

 

Pro podporu těla při hubnoucím programu nejdříve absolvujte detoxikační kúru pro očistu vašeho organismu. Přečtěte si o lázeňských minerálních kúrách a nastartujte ztrátu kilogramů přírodní cestou.

Počátkem minulého století se neslaná rýžová dieta stala jednou z nefarmakologických léčebných metod pro vysoký tlak. Léčebný efekt přinášelo však ono nesolení, ne rýže sama.

Modelový jídelníček

 • Snídaně

  Jogurt nebo ovoce, pravidelně se střídají. Je možné konzumovat i netučné žervé či netučný tvaroh.

 • Oběd

  Rýže na jakýkoliv způsob, zelenina nebo zeleninový salát, například také s ovocem, případně vařená rýže s kuřecím masem nebo jen rýže s rybí omáčkou.

 • Večeře

  Jogurt, netučný tvaroh nebo ovoce či zelenina.

  Pije se voda, minerálka, přírodní džusy, čaje, nezapomeňte na dostatečné množství, minimálně 2 litry.

Rýže pořád jinak

Jen jednou za týden je možné udělat změnu a k obědu si připravit brambory na jakýkoliv způsob. Všeobecně platí, že když si během této diety připravujete rýži nebo brambory, tak je máte vařit jen s malým množstvím tuku. Rýži můžete smíchat se zeleninou, masem, ovocem, sýrem. Můžete ji jíst suchou nebo ji polít vývarem. V podstatě jíte pořád rizoto. Doba trvání diety by neměla být delší než jeden měsíc, ale vzhledem k fádnosti diety nelze předpokládat, že to tak dlouho někdo vydrží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21730 (zdravotnimagazin.cz#5271)


Přidat komentář