Dietní mýty

Jak těstoviny, tak müsli mají poměrně dost kalorií a po jejich konzumaci dostanete hlad. Tyto potraviny způsobí rychlí nárůst hladiny cukru v krvi, ale jakmile cukr klesne, dostanete opět hlad.

Snídat či nikoliv

Mnoho lidí si myslí, že když se ráno nenasnídá nebo si dá jen kávu, pomůže jim to při hubnutí. Ale toto nesnídaní nefunguje z několika důvodů. Náš organismus potřebuje po dlouhé noci doplnit energii a jestliže se nenasnídáte, určit se budete cítit unaveni. Svůj celodenní příděl jídla zkonzumujete odpoledne a večer, přitom by to mělo být naopak.

Opravdu zdravé potraviny

Dopřáváte si každý den k snídani jogurt s corn flakes, na svačinu si dáte müsli, k obědu porci těstovin, odpoledne zase müsli a váha je pořád stejná? Je chyba zaměňovat zdravé potraviny za dietní. Jak těstoviny, tak müsli mají poměrně dost kalorií a po jejich konzumaci dostanete hlad. Tyto potraviny způsobí rychlí nárůst hladiny cukru v krvi, ale jakmile cukr klesne, dostanete opět hlad.

 

Chuť na sladké můžete zahnat užíváním minerální zeštíhlující kúry Hollywood Mineral Fit Slim označené logem ZP MV ČR. Více se o produktu dozvíte ZDE >>

Použivejte přírodní sladidla

Umělá sladidla se používají jako náhražka cukru a přitom neobsahují skoro žádné kalorie. Ovšem pozor, protože tento cukr necukr podporuje chuť na sladké. To je způsobeno snížením hladiny glukózy v krvi po jeho konzumaci.

Light potraviny

U mnoha lidí se objeví obrovský zájem o potraviny označené jako light, jakmile je spatří. Místo obyčejných sušenek si dáte sušenky light, obyčejný jogurt nahradíte light jogurtem, obyčejné chipsy za light chipsy apod. Jenže i tyto light výrobky obsahují dost kalorií a některé navíc cukr a mouku. Mimo jiné u většiny vyvolají pocit, že když jsou light, můžou si jich dopřávat více.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22402 (zdravotnimagazin.cz#7001)


Přidat komentář