Domácí zábaly na hubnutí

Zábaly na hubnutí účinně odbourávají usazený tuk na problematických partiích, jako jsou paže, bříško, boky, zadeček, stehna, kolena aj. Účinky látek obsažených v zábalech jsou podpořené tepelným efektem.

Díky zábalům na hubnutí se budete moci těšit nejen z úbytků centimetrů. Zábaly se postarají také o znovunavrácení jemnosti a hebkosti Vaší pokožky. Vždy však záleží na volbě látek, ze kterých si dopřejete zábal.

Výhody domácích zábalů

I když je možné si užít blahodárných zábalů v kosmetických, SPA studií a  wellness centrech, nabízí domácí zábaly nesporné výhody.

Předně nemusíte nikam složitě cestovat, čímž ušetříte spoustu času. A když jsme již u toho ušetření, pak se týká i Vašich financí. Ve zkrašlovacích studiích totiž platíte nejen za příslušný zábal, ale také za práci kosmetičky aj.

Účinné látky vhodné pro zábaly na hubnutí

Z jakých ingrediencí si můžete připravit účinné domácí zábaly, díky kterým se Vám podaří zmenšit obvodové partie? Vyzkoušet můžete například mořské řasy – mořské bahno – čokoládu – skořici.

Domácí zábal z mořských řas

Mořské řasy obsahují celou řadu cenných stopových prvků i minerálních solí, jež jsou pro Vaše tělo velmi prospěšné. Potřebujete-li kromě zeštíhlení, hloubkově vyčistit pleť, pak jistě oceníte zábal z mořských řas, který odvede z Vaší kůže veškeré nečistoty a současně čistí i stahuje póry. Minerály, které jsou obsáhnuté v mořských řasách, se postarají o pružnou kůži, navíc ji chrání před veškerými škodlivými vlivy.

Domácí zábal z mořského bahna

Mořské bahno můžete využít jak pro částečný, tak** kompletní zábal**, včetně pokožky hlavy. Mořské bahno je skvělým detoxikačním prostředkem, díky čemuž se zbavíte nahromaděným škodlivinám. Již po jednom zábalu z mořského bahna, se budete moci pyšnit vyhlazenou a jemnou pokožkou. Díky uvolněné nahromaděné vodě a škodlivinám, se můžete těšit i z menšího objemu v oblasti bříška, boků, zadečku, stehen aj.

Domácí zábal z čokolády

Pro zábal z čokolády se sice nepoužívá čokoláda, kterou si můžete běžně koupit v obchodě, ale extrakt z kakaa, kakaové máslo aj. Potřebně namíchanou čokoládovou masku si můžete zakoupit v** kosmetických a wellness studiích** či v některém ze specializovaných e-shopů.

Kromě toho, že Vám maska pomůže zbavit se nějakého toho přebytečného centimetru, celkově uvolní Vaše tělo, ale i duši. Cítíte se unaveni, vystresovaní a Vaše pokožka vykazuje nemilosrdné stopy času, působení UV paprsků aj.? Pak vyzkoušejte zábal z čokolády. V případě této masky, není nutné ji smýt, po uplynutí potřebné doby jejího působení. V případě, že se maska do Vaší pokožky zcela nevpila, pak ji stačí jenom jemně setřít.

Domácí skořicový zábal

Je známé, že skořice, jako taková, značně zahřívá, čímž se postará o potřebné prokrvení Vaší pokožky. Skořicový zábal se postará nejen o to, že objem Vašeho bříška, zadečku a stehen se zmenší, ale také se významně zredukuje případná celulitida. Na trhu se setkáte s rozličnou nabídkou skořicových masek a krémů. Některé obsahují kromě skořicového oleje například mořské řasy, či zázvorový olej, výtažek z břečťanu aj.

Co by mělo předcházet každému zábalu

Aby byl zábal co nejúčinnější a mohli jste dostat z látek co nejvíce, je zapotřebí provést peeling. Díky němu zbavíte Vaše tělo odumřelých buněk, prokrvíte pokožku a tím ji připravíte na další krok Vaší péče, kterým bude právě zábal. Vaše pokožka bude jemná, vláčná a zregenerovaná.

Účinek peelingu zesílíte jemným mechanickým pohybem, a to krouživými pohyby za pomoci rukou, či mycí houbičky. Pro samotný peeling můžete použít již připravený, běžně dostupný v drogeriích. Vybírat můžete například z rozemletých zrníček mandlí, meruněk aj. Nic Vám však nebrání v tom, abyste si nepřipravili, tak jako v případě zábalu, i domácí peeling.

Domácí peeling

Z jakých ingrediencí si můžete připravit domácí peeling? Na výběr máte jednotlivé složky, či jejich kombinace. Řeč je o mořské soli, kávě, skořici, cukru. Podíváme-li se blíže na kávu, tak ta se postará o stimulaci Vašeho krevního oběhu, účinně zabojuje v případě výskytu celulitidy a celkově omladí stav Vaší pokožky. Co se týká skořice, tak, kdo by neměl rád vůni ovocných tvarohových knedlíků, posypaných štiplavě voňavou skořicí. Peeling, jehož součástí bude skořice, Vás bude maximálně stimulovat, nejen tělo, ale i Vaši mysl. Kromě toho bude barva Vaší pokožky zdravě tónovaná. Kromě výše uvedených ingrediencí, použijte i kvalitní olej, díky kterému bude Vaše pokožka výjimečně vláčná a hydratovaná.

Postup nanášení peelingu

Připravte si peelingovou směs, krátce si osprchujte celé tělo a poté postupně nanášejte** peeling** v silnější vrstvičce. Za pomoci krouživých pohybů provádějte jemnou masáž. Zaměřte se především na oblasti těla, které jsou hrubé a budou následně ošetřené zábalem. Jedná se o paže, bříško, boky, zadeček, stehna, kolena.

Postup provedení domácích zábalů

Máte připravené ingredience na zábal a udělali jste si peeling? Pak již nic nebrání tomu, abyste se pustili do samotného zábalu. Připravte si však ještě něco, do čeho jednotlivé partie zabalíte, abyste podpořili tepelné účinky zábalu. Nejideálnější jsou bandáže, se kterými se Vám bude dobře pracovat. Vystačíte si však také s igelitovým pásem, alobalem apod.

Po provedeném peelingu si na tělo naneste připravenou směs, či požádejte kamarádku, Vašeho partnera/manžela a zabalte se do bandáží, alobalu, ručníků apod. Poté se ještě zabalte do prostěradla a položte se na lehátko, či lůžko a relaxujte po dobu cca třiceti až šedesáti minut. Následně si ze sebe sundejte bandáž, ručník a pečlivě se opláchněte. Nakonec celé tělo ještě ošetřete hydratačním krémem.

Připravení směsi na domácí zábal

Ať už jste si sami namíchali požadovanou** masku**, nebo ji zakoupili již hotovou, je důležité ji ještě náležitě připravit, než ji nanesete. Standardně je vhodné masku zahřát, a to na teplotu kolem 35°C, nejlépe ve vodní lázni. Takto připravenou masku pak nanášejte na tělo, a to od nohou přes prsa až k ramenům, co se týká přední části těla a od nohou přes hýždě k zádům, co se týká zadní části těla.

Co je důležité neopomenout po provedeném zábalu

Ať už si dopřejete čokoládový, skořicový, či jiný zábal, je důležité pamatovat nejen na zmíněný peeling, ale také dostatečný pitný režim. V den, kdy se rozhodnete, že si uděláte zábal, vypijte nejméně dva až tři litry vody, nejlépe čisté, neperlivé. Jen tak podpoříte látkovou výměnu. Při zábalech totiž dochází k vylučování nahromaděných toxinů a dalších škodlivin. Kdybyste nepodpořili toto vylučování vodou, jen těžko by mohlo dojít k potřebnému vylučování.

Četnost zábalů

Již po jednom zábalu pocítíte značnou změnu v podobě stavu Vaší pokožky. Ovšem, abyste se mohli těšit z maximálních účinků, je vhodné si dopřát zábal minimálně jednou týdně, a to po dobu dvou měsíců. Následně pak stačí zábal použít jednou za měsíc.

Ostatně, věříme, že se nebudete muset nutit do této procedury. Při ní si totiž maximálně uvolníte, odpočinete a zaznamenáte hladší, jemnější, vyživenou pokožku, doprovázenou úbytkem centimetrů.

Čeká-li Vás mimořádná událost, jako svatba, promoce, ples, či se již za pár dnů chystáte na dovolenou, pak je zcela pochopitelná, že chcete být dokonalé. S domácími hubnoucími zábaly můžete docílit výrazných změn u Vaší postavy. Obvody problematických partií můžete snížit o pěkných pár centimetrů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23054 (zdravotnimagazin.cz#10120)


Přidat komentář