Formování postavy - Praha a okolí

Když se řekne formování postavy, tak se většině vybaví cvičení a náročná aktivita, která někdy i tak trochu bolí. Co ale, když se jedná o formování pomocí masáží? Ty jsou přeci příjemné. A dokonce účinné na nadváhu i celulitidu.

Pomohou masáže zhubnout?

V lidech je zakořeněno, že jedině vlastní pílí a vynaložením energie lze zhubnout. Zároveň ale mnozí tajně doufají, že lze najít účinnou metodu, která zatočí s kily navíc a i celulitidou a přitom bude bezbolestná a příjemná. Vězte, že takovéto metody fungují. Ovšem stejně jako při jiných procesech, i zde to bez vašeho snažení nepůjde. Pokud nebudete dodržovat určitou životosprávu, tak** hubnutí** neočekávejte. Jestli to ale berete vážně, tak vám můžeme sdělit, že existují metody, které vám jednak zefektivní cvičení anebo samy napomohou odbourat tuky. Navíc v případě celulitidy se tyto metody nabízejí více než sport.

Lymfodrenáž

Jak jsme již naznačili, jedná se o dva typy lymfodrenáží, které studia využívají. Buď se vám kůže hněte rukama anebo se využívá tlaku pomocí přístrojů. V obojím případě se v podkoží vytváří síla, která donutí tuky se pustit a následně se vyloučí ven aktivací lymfatického systému. Z tohoto důvodu je lymfodrenáž vhodná i jako doprovodná procedura pro neinvazivní liposukci, protože se vylučují zničené tuky z těla ven. Některé lymfodrenáže se dokonce aplikují třeba i na podbradek, protože zmenšují otoky. Jak dané procesy probíhají?

Přístrojová lymfodrenáž

Lymfodrenáž pomocí přístroje probíhá díky podtlaku, který vytváří speciální návleky. Ty se dají na vaše dolní končetiny a funguje zde střídavá presoterapie, kdy se jednotlivé části návleku nafukují různě a v jiných intervalech. Vzniklý podtlak pak působí na spodní vrstvy kůže. Tím, že tento proces jakoby vtahuje kůži, tak se efekt dostane více do podkoží a zde vypudí zbytnělé** tukové buňky**. Zároveň podtlak dokáže aktivovat mízní (též lymfatický) systém, čímž se vám odstraněné tuky vyplaví z těla ven.

Manuální lymfodrenáž

Tento proces se provádí za pomocí rukou. Speciálními rytmickými hmaty terapeut cíleně působí na uvolněné tuky a vede je k lymfatickým uzlinám. Zde se pak presem dané uzliny vyprázdní. Výhodou manuálního procesu je korigování. Pokud vám je něco nepříjemné, tak terapeut může zmírnit nebo přestat. Zároveň se propracuje k místům, kam se třeba návleky nedostanou. To se může týkat i obličejové části. Lymfodrenáž nemá jen za cíl odstranit celulitidu, ale také otoky, detoxikuje organismus a prokrvení pomáhá k omlazení pleti.

V případě ruční lymfodrenáže se pak může využít i různých emulzí nebo olejů, které proces ještě více zpříjemní.

Lymfodrenáže – účinky

Lymfodrenáž je primárně určena k odstranění celulitidy. Tím pádem se ale také může i korigovat váha. Masáží se prokrví tkáně a kůže, čímž se zlepšuje její barva, elasticita a také se pleť vyhlazuje, čímž i mládne. Zároveň se ale čištěním detoxikuje i organismus a tím pádem se regeneruje. Pak se tělo zbavuje i otoků, což vám uleví od pocitu těžkých nohou. Lze toho využít i ve výše zmíněné manuální lymfodrenáži, kdy takto působit v obličejové části. Zde se zmenšuje třeba podbradek nebo váčky pod očima. Celkově se pak posiluje i obranyschopnost organismu, protože se vytváří odolnější prostředí ve vašem těle.

Neinvazivní liposukce

Kavitace je proces, při kterém se již destruují tukové buňky a na daném místě nevzniknou nové. Jak ošetření probíhá? Vy v klidu ležíte na lehátku a užíváte si péči. Ošetřující vám na pokožku nejprve nanese speciální gel, který umožní lepší účinek přístroje. Daným strojem se pak přejíždí po vaší kůži, kdy se do tkáně vysílají ultrazvukové vlny. Zároveň i zde působí menší podtlak, takže se vlny dostávají hlouběji do tkáně, konkrétně pouze k tukům, nic jiného se nezasahuje. V tucích pak probíhá samotný proces kavitace. V buňce se vytvoří bublinka, která následně praskne. Tím pádem se zlikviduje tuk a už se zde neobjeví.

V** kavitaci** se pak využívá i lymfodrenáže, která aktivuje mízní systém a vyplaví zničené tukové buňky.

Neinvazivní liposukce – účinky

Vaše tělo se** zbavuje tuků**, tím pádem ubýváte na váze i v obvodech. Protože je metoda cílená, tak se zároveň může velmi dobře formovat postava, kdy vás trápí třeba jen silnější boky nebo stehna, ale ostatní partie máte štíhlé. Při tomto procesu se také** detoxikuje vaše tělo, mírní se celulitida** a vaše kůže pokožka je jemnější, hladší, pevnější a více prokrvená, tudíž má lepší barvu.

Neinvazivní liposukce a lymfodrenáž – doporučení

Protože se v obou případech pracuje s odpadním systémem, tak je třeba vytvořit odpadní cesty. Vylučováním tekutin se tak lépe vyplaví škodliviny a tuky, tudíž je dobré zvýšit pitný režim tak na 3 litry denně a to během celé kúry.

Masáž pro formování postavy

Existuje řada metod, kterými můžete udržovat svou postavu. Všechny v podstatě musejí vycházet z jednotného základu, tudíž jsou jednotlivé praktiky obdobné. Zde pak záleží na míře postižení problémem. Pokud chcete vyloženě** formovat figuru**, tak se nabízí rovněž tlakové terapie, které pomohou odbourat tuky. Formování postavy s sebou nese i požadavek na vzhled kůže. Pokud se promasírovává tak, že se prokrví, je posléze její vzhled hladší, má lepší barvu a je pružnější. Ke zpevňování také přispívají různé zábaly, které pokožku zjemní a vytvoří sametový vzhled.

Masáže proti celulitidě

Protože je celulitida způsobena tuky, tak i zde se praktikuje řada hmatů, které dokáží odbourat tuto tkáň a vám tak vyhladit vzhled pokožky. Oproti klasickým lymfodrenážím, kde je postup jasně daný, se v případě** klasických masáží** využívá řada doprovodných prostředků, které se aplikují dle rozsahu problému. Může se vám exfoliovat pleť pomocí peelingu nebo se použijí žínky z lufy. Ty rovněž podpoří odbourání celulitidy a prokrvení. Rovněž zde pomáhají zábaly, které pomáhají detoxikovat tělo. S blahodárnými účinky na celulitidu se využívá skořicový a detoxikačně působí i ty z výtažky z mořského prostředí.

Masáže

O masážích a blahodárných účincích jsme toho mnoho zmínili, proto se nyní podívejme na prvotní účinek. Uvolnění svalů. Pokud jen ležíte na břiše a vnímáte, jak vám ruce někoho jiného pracují na těle, je to neskonalé uvolnění a výborná** relaxace**. Když při tom navíc vnímáte hladkost medu či jeho vůni, tak se vám osvěží mysl. V případě využití lávových kamenů zase prožíváte intenzivní teplo, které vyvolávají. Tato síla dokonce prostupuje až k vnitřním orgánům, které pak opět správně pracují. Pro sportovce se pak nabízí uvolnění nejen od namožených svalů, ale pravidelnost zajistí, že si je při sportu nenatáhnou či nenatrhnou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22991 (zdravotnimagazin.cz#9985)


Přidat komentář