Hubněte s vodou

Pokud chcete zeštíhlet a udržet si váhu, dělejte to, co dělají Francouzky. Ať už se pohybují během dne kdekoliv, nezapomínají na láhev čisté vody, kterou mají neustále při ruce.

Voda vylučuje škodlivé látky

Voda hraje nezbytnou úlohu v životě člověka a všech živých organismů. Je nenahraditelná. Napomáhá při trávení jídla a absorpci živin. Za pomoci vody se z těla vylučují škodlivé odpadní látky.

Dostatek tekutin

Už ráno bychom měli začít sklenicí vody na lačný žaludek, protože tím jej postupně připravujeme k trávení. Sklenicí vody získáme větší pocit nasycenosti. V průběhu celého dne je nezbytné nezapomínat na pravidelný pitný režim. V momentě, kdy se dostaví pocit žízně, je už zpravidla pozdě. Pokud mezi jídly nepijeme dostatek tekutin, tvoří se nám v ústech málo slin a trpí tím zažívání. Už každým nádechem a výdechem uvolňujeme vysoce zvlhčený vzduch – a tím ztrácíme vodu. Podle odborníků jsou to až dvě velké sklenice vody. Velké množství vody se ztrácí také skrze póry naši kůže a vylučováním. K tomu musíme přihlédnout ke zvýšené fyzické námaze, k teplému počasí. Tělo si tak žádá až trojnásobné množství tekutin. V průměru bychom měli vypít zhruba 3 litry denně (aniž se potíme horkem nebo námahou). Avšak většina z nás přijímá sotva třetinu.

Vždy po ruce čistá voda

Pokud chcete zeštíhlet a udržet si váhu, dělejte to, co dělají Francouzky. Ať už se pohybují během dne kdekoliv, nezapomínají na láhev čisté vody, kterou mají neustále při ruce. Dostatek vody působí blahodárně na zažívání, organismus se postupně očišťuje a připravuje na trávení. Pokud dostatečně pijeme, tak také náš pocit hladu se snižuje. Zlepšuje se rovněž naše soustředění, kvalita pleti, zvyšuje se energie. Pokud netrpíte žádnou chorobou jater nebo ledvin, tak vám voda pomůže při shazování kil a udržení váhy, ale i při zlepšování všech tělesných funkcí.

Píjte, co jste

Na trhu je celá řada barevných a šumivých nápojů, které jsou však obohaceny o celou řadu chemikálií. Prakticky všechny „limonády“ jsou barveny, ochucovány, stabilizovány a chemicky konzervovány. Především je v nich ale příliš mnoho cukru (a umělých sladidel), a to tělo znečišťuje a překáží játrům k odbourávání tuků. V obchodech máme vody stolní, pitné, kojenecké, minerální – neperlivé i perlivé. Kojenecké a stolní balené vody jsou vyráběny s použitím přísnějších limitů než jsou limity kontaminantů pro vody pitné. A pro vody kojenecké jsou přísnější než pro vody stolní. Ne vždy budeme mít po ruce balenou vodu – potom se nemusíme bát nahradit ji (alespoň občas) pitnou vodou z vodovodu. Jistou alternativou zůstávají rovněž neslazené bylinkové čaje. Ale pozor na ovocné džusy: je v nich velká koncentrace cukru. V minerálkách zase nadměrný obsah minerálních solí a přítomnost dalších látek problematické povahy (např. arzen).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22319 (zdravotnimagazin.cz#6823)


Přidat komentář