Hubnutí - Dietologické poradny

Dietologické poradny pomáhají především pacientům trpícím obezitou do té míry, že negativně ovlivňuje jejich zdravotní stav. Pacienti zde obvykle přicházejí na doporučení lékaře, ale mohou i samy od sebe.

Dietologická poradna

Dietologické poradny pomáhají především pacientům trpícím obezitou do té míry, že negativně ovlivňuje jejich zdravotní stav. Pacienti zde obvykle přicházejí na doporučení lékaře, ale mohou i samy od sebe.

Účel a cíl - změna stravovacích návyků

Cílem dietologických poraden není okamžitá redukce hmotnosti, ale postupná změna stravovacích návyků, která vede k pomalejšímu, ale o to zdravějšímu úbytku váhy.

Poradny pořádají hromadné kurzy, kde se mohou pacienti navzájem „hecovat” k větším úspěchům, nebo kurzy individuální, s osobním přístupem ke každému jednotlivci. Je možné přijít také ve dvojici (s partnerem, kamarádkou apod.).

První kroky ve změně

Úplně prvním krokem je vyšetření a zjištění prvotní příčiny obezity. Podle výsledků se pak stanoví druh léčby. Nově se pak sestavuje nejen jídelníček, ale také léčebné postupy či doporučení v případě dalších zjištěných nemocí. Na obezitu dietologické poradny pohlíží zkrátka jako na komplexní problém. Samozřejmostí je také spolupráce s fyzioterapeuty, kteří doporučí vhodné druhy pohybu a spolupráce s psychology, kteří vám pomohou odbourat stres a získat ztracenou rovnováhu, tolik potřebnou pro snížení své váhy i udržení váhy nové.

Proč mít dohled nad sebe samou

Dietologické poradny se snaží své klienty především správně a dostatečně motivovat a nabízí pomoc zejména při řešení různých překážek na cestě za vysněnou postavou. Hlavním ukazatelem míry úspěšnosti je pak úbytek čistého tuku. Ten mohou pacienti kdykoliv změřit na tzv. bodystatu, a to i po ukončení kurzu. Některé dietologické poradny nabízejí i slevy ve vybraných (zejména relaxačních a sportovních) zařízeních.

Snížení hmotnosti vede také ke snížení rizika dalších onemocnění a k výraznému zlepšení Vašeho zdraví. Pod dohledem dietologické poradny budete hubnout systematicky, ale účelně a výsledný pocit vítězství určitě stojí za to.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21679 (zdravotnimagazin.cz#5115)


Přidat komentář