Hubnutí s ananasem - dieta

Čím zralejší ananas, tím je sladší a obsahuje více účinných látek. Zralý ananas poznáte podle typické vůně - přestože voní, slupka je pevná a lístky zelené. Čím více má ananas vypouklé šupiny, tím bude aromatičtější.

Dieta s ananasem

Ananas obsahuje dostatek enzymů na hubnutí, ale i potřebné energetické složky a vitaminy. Jeden kilogram ananasu obsahuje kolem 2100 kJ.

Při dietě s ananasem budete plni energie

zhubnete a navíc si pochutnáte. Při hubnutí s anasem konzumujte pouze čerstvý ananas (konzervovaný je bohužel slazený) a pijte nejméně 2 litry vody bez obsahu sodíku (můžete ji dochutit citronovou šťávou). Pití kávy a černého čaje se pokuste během diety s ananasem co nejvíc omezit.

Výběr ananasu pro hubnutí

Čím zralejší ananas, tím je sladší a obsahuje více účinných látek. Zralý ananas poznáte podle typické vůně - přestože voní, slupka je pevná a lístky zelené. Čím více má ananas vypouklé šupiny, tím bude aromatičtější.

Ananas skladujte při teplotě kolem 15 - 18 stupňů C

Nakrájený ananas odložte do ledničky a snězte do 48 hodin.

Ananas obsahuje

  • Enzymy - enzym bromelin obsažený v ananasu dokáže spalovat tuky, enzymy podporují obnovu buněk, čistí a odlehčují střeva.
  • Ovocné kyseliny a vitamin C - látky vytvářející hormony "požírající" tuky.
  • Kalium - odvodňuje organismus.
  • Vitaminy B - vitaminy starající se o dobrý spánek.
  • Zinek - zinek společně s karotenem, vitaminem C a selenem podporují imunitní systém.
  • Železo - ananas obsahuje i železo, které přispívá ke krvetvorbě a působí jako životabudič.
  • Mangan a bór - chrání před osteoporózou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22601 (zdravotnimagazin.cz#7428)


Přidat komentář