Hubnutí - syrovátka

Syrovátka je vyborný a vyvážený nápoj, který nezatěžuje organismus a zajistí rychlé a souvislé zásobení všech orgánů potřebnými vitamíny a minerály. Syrovátka samotná vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu.

Co obsahuje syrovátka

Neobsahuje žádné tuky a soli, na druhé straně však obsahuje mnoho kvalitních bílkovin - ve vodě rozpustné vitamíny B1, B2, B6, E, C, B 12 a také mléčný cukr.

Dále obsahuje minerály - hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík a zinek.Syrovátka je přírodním produktem bez konzervačních látek.

Účinky syrovátky

Syrovátka je značně důležitá pro metabolismus, čistí střeva a podporuje tvorbu střevní mikroflóry.

Vysoký obsah vitamínů B a vápníku má pozitivní vliv na stavbu kostí a zubů. Účinky syrovátky jsou zkrátka mnohostranné.

Syrovátku lze také použít jako doplněk ke koupelím. Výrazně přispívá pokožce, reguluje pH pokožky a stabilizuje kyselou ochranu povrchu těla. Pokožka je po použití syrovátky důkladně vyčištěná, ale velmi jemně a šetrně. Syrovátka svým výrazným obsahem draslíku má má jedinečný efekt při celulitidě.

Při kosmetickém využití vymizí postupně problém s ekzémy, nebudete mít žádné potíže s prokrvením pokožky, taky žádné zažívací potíže, které se na pleti samozřejmě odrazí.

Jak syrovátku konzumovat

Nejlépe chutná syrovátka ledově vychlazená nebo v kombinaci s čerstvými ovocnými nebo zeleninovými šťávami. Již dvě sklenice denně stačí na to,abyste se cítili zdravější, víc fit a tím pádem i přitažlivější.Měla by se pít denně. Lidé s ekzematózní pletí a pokožkou vůbec by minimálně jedenkrát týdně měly užívat koupel.

Platila tu vždy stará pravda: příroda má na vše prostředek.Už kdysi bylo pití syrovátky a používání jejich účinků ke koupelím samozřejmostí.

Přehledné shrnutí účinků syrovátky

 • Syrovátka pomáhá odvádět toxické látky a škodliviny z organismu
 • Syrovátka podporuje činnost ledvin
 • Syrovátka upravuje a pomáhá zrychlit metabolismus
 • Syrovátka napomáhá snižování cholesterolu a omezuje záněty žaludku i střev
 • Dodává důležité minerály - proto je vhodná i pro sportovce a fyzicky aktivní osoby
 • Syrovátka je nízkokalorická - vhodná při hubnutí
 • Syrovátka je velmi vhodná pro těhotné ženy - nesnižuje hladinu vápníku a odvodňuje
 • Syrovátka má protizánětlivé účinky, proto vhodná na citlivou a aknózní pleť
 • Syrovátka je vhodná na každodenní mytí při akné i nespecifických dermatózách
 • Užívání syrovátky při koupelích napíná pokožku, prokrvuje a vyhlazuje
 • Syrovátka reguluje PH
 • Při ekzémech i lupence se doporučuje užívání vnitřní i vnější - pro co nejlepší výsledek

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22756 (zdravotnimagazin.cz#7677)


Přidat komentář