Hubnutí v zimě

Ve snaze zhubnout nebo si alespoň držet linii jíme potraviny, které sice účinně bojují proti přebytečným kilogramům, ale také náš organismus ochlazují. Ochlazený organismus nedokáže spalovat tuky, proto je třeba jej znovu probudit k činnosti.

Špatná potrava

Také někdy uvažujete nad tím, proč máte pořád studené ruce a nohy, ačkoliv nosíte ty nejteplejší ponožky a rukavice? Proč tímto trpíme jen my, ženy, a muži stále hoří jako kamna? Svou zimomřivost si většina z nás způsobuje nedostatkem pohybu a špatným jídlem.

Zahřejte se správným jídlem

Ve snaze zhubnout nebo si alespoň držet linii jíme potraviny, které sice účinně bojují proti přebytečným kilogramům, ale také náš organismus ochlazují. Ochlazený organismus nedokáže spalovat tuky, proto je třeba jej znovu probudit k činnosti. Jak? Kromě sportování mu můžete pomoci i potravinami, které dokáží organismus zaktivovat a tím znovu zahřát. Jsou dietní, dodají vám potřebné vitamíny, minerály a ztracenou energii.

Vhodné potraviny

  • teplé zeleninové polévky
  • obiloviny: rýže, pohanka
  • maso: kuřecí, skopové, jehněčí
  • mléčné výrobky: plísňové, kozí a ovčí sýry
  • ovoce: broskve, třešně, maliny, datle
  • zelenina: česnek, cibule, pórek, křen, chřest, chilli papričky
  • ořechy: mák, vlašské ořechy, slunečnicová semena
  • koření: skořice, zázvor, badyán, bazalka, hřebíček, fenykl, pepř, kmín
  • nápoje: červené víno, rýžové víno, káva, zázvorový čaj

Zahřejte se pohybem

Častým důsledkem hubnutí je nedostatek energie, vitamínů a minerálů v našem těle. Vyčerpaný organismus pak není schopen se zahřát. Proto je nutné nejen dietní stravování, ale i dostatek pohybu. V zimě trápí většinu žen ochablé svalstvo, které je třeba zpevnit. I když je v zimě těžší přinutit se k návštěvě posilovny, věřte, že to stojí za to. Zpevněné svalstvo má větší spotřebu energie, a to i v klidovém stavu. Když bude vaše tělo plné silných svalů, nejen, že se budete cítit lépe, ale tělo bude spalovat více energie a vy si můžete dopřát i o trochu více jídla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21917 (zdravotnimagazin.cz#5673)


Přidat komentář