Jak šetrně zpevnit tělo po poradu

Měla byste jíst hodně nesladkých zakysaných mléčných výrobků, méně tučné druhy sýrů, rybí a drůbeží maso. Zcela by měly být vyloučeny cukrovinky, cukr a slazené nápoje....

Jak zpevnit tělo

V těhotenství žena zažívá poměrně velký nárůst tělesné hmotnosti. Není neobvyklé, když přibere i přes dvacet kilogramů. Porodem dochází k určitému úbytku váhy, nicméně téměř každé ženě trvá ještě nějakou chvíli, než se vrátí ke své původní váze.

Musím opravdu za každou cenu zhubnout?

Každá žena, která kojí, je postavená před otázku, zda může začít hubnout – tedy zahájit dietu. Do popředí se dostává otázka jestli dítě nebude přicházet o důležité látky nebo matka neztratí mateřské mléko. Odborníci radí, že chcete-li se vrátit ke své původní postavě a pokud to jen trochu jde, kojte. Neznamená to, že musíte jíst více, než jste zvyklá. Stačí přidat vitamíny a minerály a váha půjde postupně sama dolů.

Důležitá je strava

Základem je především vyvážená strava. Ačkoli novopečená maminka nemá dostatek času na to, aby se zastavila, je velmi důležité jíst po celý den po malých dávkách pestrou stravu. Hubnutí by nemělo být nijak drastické, ideální je úbytek 1-2 kg za měsíc. Výsledek je však trvalejší. V jídelníčku by neměla chybět zelenina a ovoce. Salát, okurka a mrkev patří mezi nejméně problematickou zeleninu. Je možné, že některá zelenina může způsobovat u dětí nadýmání. Nicméně potřebné vitamíny a minerály získáte právě z čerstvého ovoce a zeleniny, a ne z vitaminových prostředků. Měla byste jíst hodně nesladkých zakysaných mléčných výrobků, méně tučné druhy sýrů, rybí a drůbeží maso. Zcela by měly být vyloučeny cukrovinky, cukr a slazené nápoje.

Dostatek tekutin

Nesmíte zapomínat na pitný režim. Není pravda, že aby měla žena kvalitní mléko, musí mléko konzumovat. Vhodná je obyčejná stolní voda a minerálka doplněná o zakysané výrobky a sýry.

Nejzdravější hubnutí je procházka

Existují také speciální kurzy snižování nadváhy, kde vám poradí jak získat správné pohybové návyky. Pohyb na čerstvém vzduchu zajistí také procházky s kočárkem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22395 (zdravotnimagazin.cz#6984)


Přidat komentář