Japonské hubnutí

První jídlo dne mívají japonci velmi vydatné. Dejte si polévku s tofu a zeleninou, k tomu misku rýže a k pití volte zelený čaj. Pro čechy neobvyklá snídaně, ale stojí za to ji vyzkoušet.

Vyjímečnost národa

V Japonsku trpí jen tři procenta populace obezitou. Japonci si z jídla nic nezakazují, jen se krotí. Jednou za čas si dopřejí i čokoládu, a přitom netloustnou.

Zvyky japonců

  • Váš jídelníček by se měl skládat hlavně z typicky japonských potravin - rýže, sóji, rýžových nudlí, zeleniny, ovoce a ryb.
  • Stejně jako japonci jezte malé porce na malých talířcích.
  • Nepřejídejte se! Měli byste jíst do polosyta, pomalu a hodně žvýkat.
  • Vařte po vzoru japonců zdravě - snažte se připravovat jídlo bez tuku, v páře či jen s minimálním množstvím oleje.
  • Nezapomínejte na snídani, která správně nastartuje váš metabolismus. Ráno si dopřejte i šálek zeleného čaje.
  • Nemusíte vynechávat dezert. Ale místo smetanového dortu zvolte raději zmrzlinu, vaše chuťové pohárky potěší stejně.

Japonsko - snídaně

První jídlo dne mívají japonci velmi vydatné. Dejte si polévku s tofu a zeleninou, k tomu misku rýže a k pití volte zelený čaj. Pro čechy neobvyklá snídaně, ale stojí za to ji vyzkoušet. Budete mít energii na celý den před vámi a nebudete se cítit hladoví.

Japonsko - oběd

V poledne volte suši nebo si pochutnejte na rýžových nudlích či rýži s tofu, rybou a zeleninou.

Japonsko - večeře

Po vzoru japonců můžete povečeřet tenký plátek hovězího masa nebo rybu (nejlépe lososa). Jako přílohu volte zeleninu a opět rýži.

Japonsko - zákusek

Chuť na sladké uspokojíte malou porcí zmrzliny nebo kostičkou čokolády.

Japonsko - svačina

Mezi hlavnimi jídly si určitě dopřejte malé porce suši nebo kousek čerstvého ovoce.

Japonská kuchyně je chutnou a zdravou variantou jak dosáhnout skoro bez námahy bezvadné formy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22505 (zdravotnimagazin.cz#7246)


Přidat komentář