Jezte s rozvahou

Už jste si někdy všimli, že vám jídlo leží těžce v žaludku, když jste jedli ve velkém spěchu? Už jste někdy přemýšleli o souvislosti uspěchaného jídla a nadváhy? Jistě, není lehké v dnešní uspěchané době jíst v klidu.

Těžký žaludek

Už jste si někdy všimli, že vám jídlo leží těžce v žaludku, když jste jedli ve velkém spěchu? Už jste někdy přemýšleli o souvislosti uspěchaného jídla a nadváhy? Jistě, není lehké v dnešní uspěchané době jíst v klidu. Avšak z lásky k sobě samému, ku prospěchu vašeho zdraví a váhy je třeba se opět naučit správně jíst.

Naslouchání sobě samému

V našem dnešním světě, který se vyznačuje „výkonovým” stresem a nervozitou, se stále více ztrácí „vnitřní naslouchání sobě samému”. Připouštíme, že se musí jíst ve větším shonu, a považujeme to částečně za normální. Akceptujeme, že po jídle cítíme kyselo od žaludkunadýmání, protože to jsou vnitřní procesy, které nikdo nemůže vidět. Na to existuje dostatečné množství prášků a prostředků, které pomáhají tyto zatěžující a rušivé reakce neutralizovat. a že nám jídlo v žaludku leží jako olovo. Akceptujeme ještě také

Jezte hodně, ale po malých dávkách

Buďte jednou svým vlastním pozorovatelem! Jaký rytmus udáváte při jídle? Je vám jedno, zda musíte při jídle běhat sem a tam, protože zvoní telefon nebo něco chybí na stole? Nevadí vám vést během jídla vzrušující diskuzi, místo abyste se lépe soustředili na jídlo? l když se snažíte dělat navenek klidný a sebeovládaný dojem, ačkoli jste vnitřně napjatý a vzrušený, nemůžete očekávat, že se vám povede vnější harmonií odstranit špatné návyky jezení.

Jíme, abychom žili, nežijem, abychom jedli.

Pamatujte na to, že potrava slouží v prvním řadě k udržení těla se všemi jeho funkcemi při životě. Díky potravě můžeme vidět, slyšet, mluvit, myslet, pohybovat se a mnoho dalšího. Jíst znamená přijímat energii. Přitom nezáleží jen na množství, nýbrž i na tom, co jíme a jak jíme. Jaké návyky máte vy? Dbáte na kvalitu vaší potravy, nebo má pro vás význam jen požitek? Jíte přes den velmi málo, ale zato večer dvojitou porci? Žvýkáte každé sousto důkladně, nebo přijímáte potravu čistě mechanicky, částečně nevědomě a bez lásky, jen abyste naplnili prázdný žaludek? Nebo jíte vždy rychle a hltavě se špatným svědomím?

Nebuďte bezohlední vůči svému tělu

Možná jsou všechny tyto otázky pro vás bezvýznamné. Skutečností ale je, že tisíce lidí těmito „maličkostmi” ztloustnou a onemocní. Právě tímto způsobem stravování mohou funkci orgánů podstatně narušit. Už jste si někdy všimli, jak inteligentně pracují zažívací orgány, ale jak vy, často nevědomé, jednáte bezohledně se svými „vnitřními partnery”? Budete-li o tom jednou vážně přemýšlet, pomalu zjistíte, že odpovídáte za to, jak se tělesně a duševně cítíte.

 

Začněte rozumět řeči vašeho těla! Naslouchejte pozorně směrem dovnitř a sledujte cenné odezvy, které odtud obdržíte, protože všechny reakce těla (např. nadýmání, tlak v žaludku a nadváha) dávají smysl. Pokud si myslíte, že můžete všechny odezvy ignorovat, nebo dokonce umlčet léky, tak nesete odpovědnost za toto rozhodnutí jen vy sami.

Nový dobrý začátek s graciózním koncem

Pokud jste zde pro sebe našli několik paralel a chcete-li něco změnit, tak odstartujte nový začátek. Alespoň třikrát denně k tomu máte příležitost. Využijte svého jídla k rozvinutí lepších návyků jezení sami pro sebe! Změňte svůj postoj k denní stravě! Zažijte ten nepopsatelný pocit dobré pohody - být vyživován matkou přírodou. Obilí, brambory, přírodní rýže, zelenina, saláty a ovoce obsahují sílu slunce, země a vody v cenné uchované energii.

Jezte s vědomím, že Vám chutná

Jezením s větším vědomím a více lásky, klidem a pečlivostí můžete z těchto uchovaných energií profitovat. Vždycky, než začnete jíst, se připravte na své jídlo duševně. Mlčte a obdařte potravu svou láskou. Spojte se s ní vnitřně, jezte a pijte s přesvědčením, že tímto způsobem přijímáte nový život, rozvíjející potom energii ve vašem těle. Žvýkejte pomalu a úplně obalte potravu svými slinami. Víte, že v ústech se tvoří důležité enzymy, které potravu rozštěpují na jednoduché, tělem stravitelné složky?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21751 (zdravotnimagazin.cz#5322)


Přidat komentář