Kalorie - skryté kalorie

Je všeobecně známo, že se tloustne po čokoládě, pečeni, hranolcích apod. Ale spousta kalorií se skrývá i tam, kde bychom to nejméně čekali. Skryté kalorie v salátu. Skryté kalorie v rozinkách. Kalorie ukryté v ovocném tvarohu. Skryté kalorie v nápojích.

Skryté kalorie v salátu

Mnoho předem připravených salátů jsou opravdové kalorické bomby. Obsahují totiž minimum vitaminů, ale o to více kalorií (600 kcal a více). Příčinou je těžký smetanový nebo majonézový dresink. Lepší variantou je, když si připravíte čerstvý salát doma s trochou jogurtu a olivového oleje.

Skryté kalorie v rozinkách

Rozinky jsou určitě zdravější alternativou oproti chipsům a slaným tyčinkám, přesto mají nadměrný obsah kalorií (300 kcal na 100g). Místo rozinek si raději dejte čerstvé hroznové víno. Má stejně sladkou chuť a přitom jen 70 kcal.

Kalorie ukryté v ovocném tvarohu

Pokud si pravidelně dáváte po obědě jako moučník ovocný tvaroh, může se to do budoucna negativně projevit na vaší váze. Spolu s tvarohem přijmete dalších 150 kcal.

Máslové sušenky a skryté kalorie

Dokonce i bez náplně nebo čokoládové polevy dodá 100g máslových sušenek vašemu tělu kolem 480 kcal. Pokud byste se místo toho rozhodla pro kousek ovocného koláče, můžete si jej dopřát dvakrát více se stejným počtem kalorií.

Skryté kalorie v nápojích

  • Pivo - pokud si dopřáváte pivo opravdu denně a ve značném množství, na vaší postavě se to jistě brzy projeví. Jedna sklenice piva dodá 100 kcal, i v případě dietního piva je to pořád ještě 75 kcal, které jste výměnou za vodu mohli ušetřit.
  • Káva - aromatizované kávy jsou často i bez mléka a cukru kalorickou bombou. Příčinou je sirup, který dodává kávě příchuť kokosu, vanilky apod. Sklenicí takto ochucené kávy přijmete až 350 kcal!
  • Ovocná šťáva - šťáva z pomerančů, jablek a bobulovitého ovoce dodává sice vitaminy, ale většinou obsahují i značné množství rafinovaného cukru. Na litr nektaru připadá kolem 500 kcal. Proto pečlivě vybírejte pouze džusy se stoprocentním podílem ovocné šťávy a s označením bez přídavku cukru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22702 (zdravotnimagazin.cz#7601)


Přidat komentář