Lymfodrenáže a kavitace - Prostějov

Letní počasí se už pomalu hlásí a díky vyšším teplotám nebudete moci skrývat své nedostatky pod vrstvami oblečení. Potřebujete se zbavit přebytečných centimetrů a dát svému tělu očistu? Pak se nabízí kavitace a lymfodrenáže.

Metody 3. generace

Už jste tento pojem někde viděli? Termín 3. generace označuje něco, co dokáže vytvořit výrazné účinky chirurgického zásahu, aniž by se vám při tom nějak invazivně zasáhlo do pokožky. Tím pádem se odstraňuje výskyt modřin, vpichů, nevyužívá se anestezie nebo není třeba se nějak výrazně omezovat. Neinvazivní či též bezbolestná liposukce nebo lymfodrenáže vám přitom dokáží odstranit tuky a dokonce i celulitidu, která je jinak běžně těžko eliminovatelná. Dané metody vám pomohou zbavit se problémů, když třeba nemáte tolik času na sport nebo máte problematickou postavu, metabolismus apod. Co všechno vám dané metody přinesou a jak probíhají, vám přiblížíme právě v tomto článku.

Kavitace

Pokud se budeme bavit o** zeštíhlujících procesech**, tak začneme u kavitace, neinvazivní liposukce, která má za cíl** odbourávat tuky** a tím tak zmenšovat vaši velikost a snižovat váhu. Proces kavitace je velmi oblíbenou moderní metodou, která bezbolestně působí na korigaci váhy a lze velmi účinně bojovat s problematickými partiemi, což třeba při sportu snadno nejde. Co se při procesu děje?

Kavitace – průběh ošetření

Tato metoda neinvazivní liposukce využívá účinku ultrazvuku, jehož pulsy jsou vpravovány do vaší pokožky. Zatímco vy ležíte, tak vám odborník nanese na kůži speciální gel, který umožní lepší prostupnost vln. Terapeut vám pak následně krouživými pohyby přejíždí přístrojem po kůži a zde se vytváří podtlak. Ten tak zintenzivňuje působení vln, které se přes podkoží dostávají do tukové tkáně a odtud až do buněk. V nich vytvoří malou bublinku, která praskne a tím pádem se zničí tuková buňka jednou pro vždy. Co se ale děje se zbylým tukem?

Zde přichází na řadu lymfodrenáž, jejíž podrobný popis rozvedeme níže. Nyní jen zmíníme, že se jedná o proces, kdy se škodliviny vedou do odpadních cest a odtud ven z těla.

Kavitace – účinky

Prvotním důsledkem je úbytek na váze a v obvodech vašeho těla. Protože se ale nejedná o klasický sport, kdy většinou shazujete rovnoměrně, tak lze takto bojovat s problematickými partiemi, kdy máte velký rozdíl mezi jednotlivými částmi těla (např. tvar hruška, kdy jste štíhlí v pase, ale boky a stehna jsou silnější). Při** kavitaci** se také odstraňují škodliviny a to nejen tuky. Vaše tělo prochází** detoxikací**, eliminuje se i celulitida a pokožka je jemnější, elastičtější a hladší.

Pokud tedy chcete dosáhnout výše zmíněných výsledků, pak je** kavitace** vhodná právě pro vás. Samozřejmě se zde nabízí i výhody v tom, pokud nemáte třeba ke sportu kladný vztah, jste méně pohybliví anebo bojujete se zmíněnými problematickými partiemi.

Kavitace – počet ošetření

Jeden proces** kavitace** zabere asi hodinku. Záleží zde na rozsahu problému. S tím souvisí i počet ošetření. Sice většinou nestačí jedna procedura jako u klasické liposukce, ale zase na druhou stranu se vyhnete bolesti a nemusíte nosit stahovací prádlo, protože úbytek hmoty není tak velký. Vaše pokožka se v klidu může přizpůsobit novým, menším rozměrům.

Počet terapií se uvádí zhruba na pět opakování. Ta byste měli podstoupit ve 14-ti denních intervalech.

Lymfodrenáže

Nyní se dostáváme k procesu** lymfodrenáží**, které mají za cíl hlavně bojovat s celulitidou. Ovšem, přes své detoxikační účinky a aktivací lymfy jsou hojně využívány jako doprovodné metody neinvazivních liposukcí. Výhodou lymfodrenáží je to, že vám zregenerují organismus, protože vás zbaví škodlivin a celkově vás odlehčí, takže budete plní síly.

Co se týká této metodiky, tak se využívá dvou procesů. Lymfodrenáže za pomocí přístrojů a pak manuálních masáží. I když v prvním případě se vám tělo zabalí do návleků a probíhá střídavá komprese a v druhé, manuální obdobě se hněte kůže, tak efekt je podobný.

Lymfodrenáže - průběh ošetření

Při lymfodrenáži je hlavním cílem odbourat celulitidu, ale to s sebou nese i zbavení těla toxinů. Při** lymfodrenáží** se tlakem, ať už kompresním nebo hmatovým, nutí jednak tukové buňky, aby odpadly. Jedná se o ty tuky, které se dostanou do podkoží a zde zbytní, proto se tam drží i přes sportovní aktivity. Následně, až se uvolní, z nich vzniká odpad jako u jiných toxinů. Pomocí lymfodrenáže se tyto odpadní látky navedou do odvodních cest a jimi jsou vyloučeny ven. Vaše tělo se tak zbavuje nejen škodlivin, ale třeba i otoků.

Lymfodrenáže – účinky

Jak již bylo zmíněno, hlavně se lymfodrenáže využívají k odstranění celulitidy a odvodu odpadních látek. Protože se ale zbavujete tuků, tak logicky se vám srovnává i váha. Také se vám prokrví tkáně a kůže a tím se zlepšuje barva, elastičnost a hladkost pokožky. S tím pak souvisí i mládnutí pleti, kdy se speciální masáží může dosáhnout i eliminace vrásek. Pomocí lymfodrenáže se zbavíte otoků, čehož lze využít i v případě, pokud máte větší podbradek. Rovněž se zbavíte pocitu těžkých nohou. Celkově se vám pak posiluje i imunita.

Jestli tedy máte problém s některými z výše uvedených faktorů, tak lymfodrenáž vám pomůže jemně a cíleně se jich zbavit.

Ať už se jedná o kavitaci nebo lymfodrenáž, tak je třeba si uvědomit, že odpadní cesty jsou tvořeny tekutinami. V tomto případě musíte tedy zvýšit pitný režim alespoň na 3 litry tekutin denně během kúry.

Solária

Využít služeb solárií má hned několik výhod. Ne vždy se musí jednat o situaci, že potřebujete být nutně opálení po celý rok, i když je to přednostní důvod, proč lidé do solárií chodí.** Opálení v soláriu** je bezpečnější než na slunci, pokud je přístroj řádně udržován. Pak se ale jedná o velmi významnou přípravu na sluneční sezónu. Pokud budete navštěvovat solárium před opálením na slunci, tak se vaše pokožka nespálí, protože už bude mít základ. Navíc bude vaše tělo lépe vypadat, protože snědší kůže vytváří štíhlejší dojem.

Co se týká nabídky solárií, tak existuje řada přístrojů, které nabízejí jak různý systém opálení, tak i efekt. Jednak jsou to klasická solária, a pak turbosolária, kde se opálíte rychleji. Rovněž to mohou být výrobky, kdy se do nich buď položíte (horizontální) anebo v nich můžete stát (vertikální). Tím tak docílíte rovnoměrného, přirozeného a bezpečného opálení.

Jednotlivé hubnoucí procesy dnes nemusí být bolestivé a náročné. Vyzkoušejte nové metody, které vám zajistí nejen pěstěný vzhled, ale umožní vám i relaxovat, nabrat nové síly a odbourat průvodní jevy spojené s kily navíc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22992 (zdravotnimagazin.cz#9986)


Přidat komentář