Metabolismus

Proč snížení tělesné teploty prodlužuje život? Tělesná teplota odráží metabolismus. Při metabolismu využívá organismus energii. Hormon štítné žlázy kontroluje úroveň metabolismu a leptin kontroluje štítnou žlázu.

Vliv tělesné teploty

Proč snížení tělesné teploty prodlužuje život? Tělesná teplota odráží metabolismus. Při metabolismu využívá organismus energii. Hormon štítné žlázy kontroluje úroveň metabolismu a leptin kontroluje štítnou žlázu.

Metabolismu

Proč se inzerují produkty na hubnutí, slibující zvýšení metabolismu? Tento termín je velmi zavádějící. Upozorňuji své pacienty, aby se zabývali spíše kvalitou než kvantitou svého metabolismu. Vy potřebujete účinnější metabolismus, který zabezpečuje chod životních funkcí bez poškozování tkání.

Otužilost

Teplo je odpadní produkt. Termogenní znamená „vytváření tepla” a „termogenní zrychlení metabolismu” uváděné v reklamách vám nepomáhá, ale spíše poškozuje. Teplo negativně ovlivňuje buňky. Potřebujeme teplo jako ochranu proti promrznutí, ale nadbytek tepla je velmi škodlivý a urychluje stárnutí. Tělo zrychluje činnost, neboť se potřebuje zbavit nadměrného tepla (potíte se, srdce pumpuje rychleji a cévy se rozšiřují) a vy ztrácíte energii, kterou byste zužitkovali pro obnovu tkání.

Například si představte auto, neustále zastavující na křižovatkách s prskajícím motorem. Odvezete auto do servisu a automechanik vám řekne: „To není problém, jen zvýším výkon motoru." Což znamená to samé, jako by řekl: „To není problém, jen podpořím činnost štítné žlázy." Motor již nezhasíná na křižovatce, ale běží zbytečně ve vysokých otáčkách. Jak dlouho takový motor vydrží? Přehřeje se a bude vyžadovat opravy. Ujdete jen malé vzdálenosti. Lepším způsobem je vyčistit svíčky, zajistit řádný přívod paliva - jinými slovy, zajistit účinnou a správnou přeměnu energie z paliva. Pak budete s autem spokojení. Dojedete dále, bez problémů a šetříte motor. Větší množství ujetých kilometrů se rovná dlouhověkosti. Tímto šetrným, čistším a účinnějším způsobem auto ozdravíte a prodloužíte jeho životnost.

Principy organismu

Tyto principy platí i pro život. Květiny se kropí studenou vodou z jednoho dobrého původu. V teplém prostředí rychleji uhynou. Jen povzbuzením metabolismu neprodloužíte život a už vůbec neumožníte spalování tuku (pokud netrpíte abnormálně sníženou funkcí štítné žlázy). Zvýšení produkce tepla je zbytečná energie navíc. Namísto vylučování energie ve formě tepla lze tuto energii směrovat k udržování činnosti a regeneraci tkání, to znamená omlazování. Při oslabeném metabolismu, spalujícím cukry podpoříte urychlením metabolismu jen spalování cukrů, poškodíte svaly a kosti. Při hypertyreóze — to znamená zvýšené tvorbě hormonu štítné žlázy — trpíte často osteoporózou. Hormon štítné žlázy kontroluje úroveň metabolismu, nikoli kvalitu metabolismu. To je velký rozdíl. Leptin na druhé straně kontroluje štítnou žlázu a s inzulinem kvalitu metabolismu.

Rosedaleova dieta

Jsem potěšen, když na základě principů mé diety pozoruji klesání hladiny hormonů štítné žlázy a naopak to, jak pacientům stoupá energie. Tělo pracuje účinně, energie směřuje k udržení zdraví, neboť není zužitkovávána v podobě nadbytečného tepla. (Snižování hladiny hormonů štítné žlázy tímto přirozeným způsobem se liší od nízké hladiny u onemocnění štítné žlázy neboli hypotyreózy. V případě hypotyreózy se činnost štítné žlázy zpomaluje a nepracuje účinně. Naopak u Rosedaleovy diety funguje štítná žláza tak, jak má, a nemusí zvyšovat činnost.) Pomalejší, ale kvalitně pracující metabolismus vytváří více „energie”. Tak funguje Rosedaleova dieta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21755 (zdravotnimagazin.cz#5327)


Přidat komentář