Nefungování diet?

Proč nejsme schopni říci si dost? Proč pokaždé, když se pustíme do další diety, po několika dnech své úsilí vzdáme a vracíme se ke starým návykům? Hlavní roli zde hrajepsychika. Vyrovnaní lidé nemají problém se stravováním a jsou spokojeni sami se sebou.

Celosvětový problém

Svět je rozdělen na dva zcela odlišné celky. Zatímco jedna část populace trpí chudobou a kvůli nedostatku potravin umírá hladem, druhá část trpí nemocí z nadbytku – obezitou.Navíc se obezita týká i vašich zvířecích miláčků, i pro ně musíte vybírat vhodné krmivo!

Stačilo by rozdělit mnohdy zbytečné zásoby jídel do chudých zemí, ale zbavit se přehnaně vysokých dávek jídla je pro druhou část populace úkol téměř nadlidský.

Důvod obezity?

Proč nejsme schopni říci si dost? Proč pokaždé, když se pustíme do další diety, po několika dnech své úsilí vzdáme a vracíme se ke starým návykům? Hlavní roli zde hraje psychika. Vyrovnaní lidé nemají problém se stravováním a jsou spokojeni sami se sebou. Dnešní doba však klade vysoké nároky na každého z nás. Jen krásní, štíhlí a chytří lidé mají šanci na úspěch, křičí na nás ze všech stran média. Abychom byli milování a mohli uznávat sami sebe, snažíme se vyrovnat představě o svém ideálu, ale protože ideál dnešní doby je téměř nedostupný, potácíme se v depresích. Když k tomu přičteme stresující tempo moderní doby, jedinou berličkou je pro mnohé z nás jídlo.

 

Správné stravovací návyky

Jídlo dávno neplní jen funkci výživy. Je dnes především náplastí na osobní, rodinné či pracovní problémy. Přináší nám slastný zážitek, po kterém je nám zase dobře. Svými účinky se bez nadsázky blíží drogám. A odtud je jen pár krůčků k poruchám příjmu potravy – bulimii, záchvatovitému přejídání apod.

Nefungování hubnutí

První hlavní příčinou tloustnutí populace je stres, v tomto případě však bude snaha o zhubnutí marná, dokud nevyléčíme pravou příčinu obezity - naši podlomenou psychiku. Do té doby se budeme dále potácet od jedné diety k druhé bez jakéhokoliv výsledku.

Druhou, častější příčinou neúspěchů bývá to, že se snažíme zhubnout moc rychle a drasticky. Jednou z variant, které doporučují odborníci z oblasti lékařství, je dopomoci si zeštíhlujícími minerálními kůrami. Neobsahují kalorie, ale pomohou vaší dietě tím, že dodají tělu pouze to, co potřebuje. Více se dozvíte ZDE.

Mediální krása je stres

Přestaňte se přejídat a nebudete muset hubnout. To však nedokážete, dokud se budete snažit vyrovnat mediálnímu ideálu krásy nebo se stresovat každou maličkostí. K psychické vyrovnanosti vám může pomoci psychoterapie, některé z mnoha druhů meditačních cvičení, různé relaxační techniky, seberealizace v podobě kreslení, tance či sportu, který vás baví.

Existuje nespočet způsobů, jak se stát vyrovnaným a spokojeným jedincem, a zbavit se tak nejen několika kilogramů navíc, ale také většiny zdravotních potíží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21960 (zdravotnimagazin.cz#5800)


Přidat komentář