Nepodceňujte tanec

Taneční pohyby provázejí lidstvo od samého počátku. Léčebná technika tance pramení z domorodých a šamanských tanců. Strhující jednoduché rytmy bubnů, opakující se pohyby, připomínající tlukot srdce regenerují energii.

Tančit umí každý

Taneční zábavy, diskotéky, plesy, rodinné oslavy jsou stále v plném proudu, léto musí být roztančené! Díky sedavým zaměstnáním, počítačům, televizi a celkové lenosti máme čím dál méně pohybu v životě. Jestlipak víte, že tanec není jen zábavou, známou sexuální předehrou, sportem, ale i přirozenou léčbou? Harmonizuje naše tělo i duši, odstraňuje bloky a protahuje celé tělo.

Tanec a jeho původ

Taneční pohyby provázejí lidstvo od samého počátku. Léčebná technika tance pramení z domorodých a šamanských tanců. Strhující jednoduché rytmy bubnů, opakující se pohyby, připomínající tlukot srdce regenerují energii. Hlavně proto je tanec tak uvolňující. Bubny – beaty - bicí se nám vkrádají jako živá voda přímo do srdečního tepu.

Tanec

 

S tancem zahodíš všechny problémy

Tanec překonává komunikační bariéry a uvolňuje překážky fyzického i psychického původu. Pomáhá při depresi, schizofrenii, neuróze apod. Co si budeme povídat, člověk při tanci často zapomene na všechna trápení. Je vhodný pro uvolnění nebo cvičení po úrazech. Mnohdy člověk nemůže ani chodit, ale tančit ano. Pomáhá také při chronické bolesti. Pohyb harmonizuje vaše svaly, podporuje sebevědomí a boří bariéry mezi lidmi. Tanec vám zkrátka může pomoci při různých životních situacích.

Tanec je intimní pohyb

Odjakživa je známo, že tanec je také skvělým prostředkem pro svádění, vyjádření touhy, vzrušení. Tanec v páru je neskutečně intimním a přirozeným okamžikem, kdy se taneční partneři oddávají jen sami sobě. Nevyhnou se také přímému očnímu kontaktu, kterému se běžně spousta lidí vyhýbá. Pohled z očí do očí však prozradí nejvíc.

afra

Neodolatelný břišní tanec

Velkému zájmu se v dnešní době těší orientální tance. Neskutečnou výhodou je fakt, že se jim může věnovat každý. Ženy nejsou omezeny věkem, kondicí ani postavou. Pokročilé orientální tanečnice tančí na složitější skladby, také s živým orchestrem a takový tanec již vyžaduje dlouholetou zkušenost, techniku s baletními prvky a znalosti o arabské hudbě. Nepostradatelnou součástí výbavy orientální tanečnice jsou efektní rekvizity, jak pro fantazijní odnože orientu, tak pro folklorní druhy tanců.

Klady břišního tance

  • odblokování ztuhlé páteře
  • přijetí sebe sama
  • nalezení ztraceného sebevědomí
  • uvolnění kyčlí
  • napravení vadného držení těla
  • tlumí menstruační potíže a problémy s klimakteriem

Pro mnohé ženy je mnohem vhodnější než silové sporty nebo aerobic. Roztančete svůj život. Je to tak snadné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22265 (zdravotnimagazin.cz#6698)


Přidat komentář