Nutriční poradce a detoxikace - Praha 2

Trpíte nadváhou nebo vás sužují jiné civilizační choroby? Nebo sportujete, staráte se o své zdraví a uvědomujete si jak důležitá je při předcházení nemocem prevence? Pak jsou přímo vám určeny služby nutričního poradce.

Cítíte se unavení? Máte neustále málo energie? Nebo se vám nedaří večer dlouho usnout? Trápí vás nějaké civilizační choroby? Máte nadváhu nebo jste obézní? Sužuje vás cukrovka, vysoký nebo naopak příliš nízký krevní tlak. Nebo vám dělá starosti vysoká hladina špatného cholesterolu v krvi? Máte vleklé zažívací obtíže? Trpíte problémy pohybového aparátu? Bolí vás často klouby nebo záda? Prodělali jste nějakou závažnou operaci nebo onkologickou léčbu? Ať děláte, co děláte, máte pocit, že vitalita a zdraví, které znáte z dřívějších dob se vám už nikdy nevrátí? Nebo máte děti a už se nevydržíte dívat, jak je sužují alergie, astma nebo atopický ekzém? A co teprve snížená imunita? Jste sportovec a potřebujete zlepšit vaše trávení, aby vaše tělo mohlo přijímat větší množství kvalitních živin, které vám pomohou ještě vylepšit váš výkon? Nebo jste zcela zdráv ale preferujete zdravý životní styl a nepodceňujete význam tolik důležité prevence?

Pokud jste na některou z otázek odpověděli kladně, pak určitě čtěte dále. Máme pro vás informace, které vám mohou pomoci zásadně změnit váš dosavadní zdravotní stav k lepšímu, zlepšit váš sportovní výkon, posílit vaši imunitu, optimalizovat vaše trávení. Prostě jednoduše řečeno: cítit se mnohem lépe.

Proč se cítíme unavení?

Každý z nás se někdy cítí unavený. To je normální. Naše tělo nás tím chrání před přepracováním. Nejsme totiž žádné stroje, které mohou jet stále naplno, pracovat od rána do večera nebo dokonce celou noc bez přestávky. Poté, co se najíme, napijeme, odpočineme si nebo se vyspíme, máme opět dost síly. Když se ráno probudíme, cítíme se zase nabití energií. Máme znovu chuť pracovat, zasportovat si, prostě odvést skvělý výkon. Naše tělo se během odpočinku nebo spánku** zregenerovalo** a my jsem zase svěží, jakoby znovuzrození. Alespoň tak by tomu mělo u zdravého člověka být.

Jenže co když tohle nezažíváme? Co když nám žádný odpočinek nepřinese příval nové energie? Co když se nám ani ráno, po vydatném spánku, nechce vstávat. Nejraději bychom vůbec nevylézali z postele ale strávili celý den nebo alespoň celé dopoledne zachumlaní pod peřinou.

Myslíte, že je takovýhle nedostatek energie v pořádku? A co ho způsobuje? Co je příčinou toho, že naše tělo nefunguje tak, jak by správně mělo? Co jen může stát za takovýmto nesouladem, který nám tak škodí? A co hůř, co když se tento nesoulad po nějaké době projeví ještě něčím horším než únavou? Co když přijde nemoc?

Civilizační choroby

Je smutnou realitou, že v chudých, nerozvinutých oblastech naší planety, kde téměř nikdo nedodržuje ani základní hygienické návyky tak, jak jsme na ně zvyklí my, každý den umírají tisíce lidí na nakažlivé nemoci jako je třeba cholera, břišní tyfus, žloutenka, úplavice atp.

Jenže proč sužují choroby i nás, když jsme očkovaní, myjeme si ruce a nepijeme zkaženou nebo kontaminovanou vodu? Proč tolik z nás trpí nejen únavou ale i dalšími neduhy jako jsou třeba** nadváha nebo obezita, špatné trávení** (zácpa, nepravidelné vyprazdňování, pomalé trávení), neschopnost večer usnout, cukrovka, alergie na nejrůznější potraviny, vysoký nebo nízký krevní tlak,** vysoká hladina „špatného“ cholesterolu v krvi**, bolesti v kloubech, astma nebo v nejhorším případě dokonce rakovina? Proč tolik z nás umírá předčasně?

Příčinou je právě onen nesoulad uvnitř našeho těla. Následkem nesouladu v našem těle jsou bohužel právě výše zmíněná onemocnění, která většina z nás zná pod pojem civilizační choroby. Tyto choroby jsou dnes v Evropě, Spojených Státech Amerických ale i všech jiných vyspělých zemích tak rozšířené, že je to až neuvěřitelné.

Jenže pořád nezůstala zodpovězena ta nejdůležitější otázka: Jak se zbavit nesouladu v našem těle a nastolit znovu řád a pevné zdraví?

Nutriční poradenství

Odpověď se nezdá být až tak složitá. Vlastně to vypadá, že je to neuvěřitelně snadné. Stačí totiž především správně jíst. Jenže co to znamená? Určitě už jste si někdy v časopise přečetli článek na toto téma nebo viděli rozhovor z odborníkem v televizi. Jenže kolik informací jste si stačili zapamatovat? Znáte** výživové hodnoty potravin** a jejich účinek na vaše tělo? Víte, jak správně rozdělit energetický příjem během celého dne? Víte, jak se počítá energetická hodnota potravin a kolik energie máte právě vy přijmout? Které potraviny jsou pro vás ty nejlepší a které vám naopak vaše tělo jen ničí? A víte které potraviny se tváří zdravě ale ve skutečnosti jsou to „vlci v rouše beránčím“?

Kdo je to nutriční poradce?

Nutriční poradce (nebo česky řečeno výživový poradce) je člověk, který vám přesně na míru (tedy žádné univerzální rady z časopisů) na základě vašeho zdravotního stavu a konkrétních potřeb vašeho těla sestaví správný jídelníček a pomůže vám ho dodržovat. Nutriční poradce vám:

  • Provede celkovou analýzu vašeho zdravotního stavu a fyzické kondice
  • Rozebere s vámi vaše stravovací návyky a pitný režim
  • Posledním krokem je sestavení vašeho individuálního výživového plánu

Spolupráce s nutričním poradcem

Pokud si najdete opravdu** dobrého výživového poradce**, pak tímto vaše spolupráce zdaleka nekončí ale začíná. Váš poradce by vám měl být kdykoliv k dispozici na telefonu a se vším vám poradit. Rovněž pravidelné schůzky a kontrola vašich úspěchů a vývoje vašeho zdravotního stavu jsou samozřejmostí.

Výsledky nutriční terapie

Nezřídka se stává, že se vzorným pacientům již po několika týdnech této léčby stravou utlumí projevy jejich civilizační choroby nebo se choroba dokonce úplně vytratí. A jestli jste byli před započetím spolupráce zdraví, ani vás odměna nemine. Dočkáte se snížení nadváhy, většího množství energie, zdravějšího spánku, lepšího trávení, prostě celkově lepšího pocitu. Budete-li dodržovat pokyny vašeho nutričního poradce a přesně se řídit vaším novým jídelníčkem, úspěch se jistě brzy dostaví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23026 (zdravotnimagazin.cz#10062)


Přidat komentář