Obezita a nadváha - motivace - Česká Lípa

Stanovte si něco, co vás naplňuje vždy, když na to pomyslíte. Jednoduše řečeno je jedno, jestli to bude nový vztah, nové pracovní zařazení, nebo to, že si budete moc ve stoje bez problémů zavázat tkaničky.

Obezita – nemoc dvacátého století

Obezita a údaje o výskytu

 • nadváhou či přímo obezitou trpí v Evropské unii 200 miliónů dospělých
 • každoročně přibývá v Evropě kolem 400 tisíc obézních dětí školního věku!
 • v ČR je každý čtvrtý obyvatel starší 15 let obézní a každý druhý má nadváhu

Obezita a nadváha – proč je to takový problém?

Zdravotní problémy, které způsobuje nadváha a obezita

 • 58 % případů diabetu
 • 21 % kardiovaskulárních onemocnění (vysoký krevní tlak, cévní mozkové příhody, ischemická choroba srdeční, srdeční arytmie, infarkt myokardu)
 • 30 % z určitých typů nádorových onemocnění
 • dna
 • nemoci žlučníku

Obezita a nadváha – jak je určit s jistotou

Nejčastějším a pravděpodobně nejpřesnějším ukazatelem je tzv. BMI index

Co je BMI index?

 • celým názvem Body Mass Index (ukazatel tělesné stavby)
 • Body Mass Index je jeden z parametrů, který se běžně užívá ke stanovení nadměrné hmotnosti
 • vzájemně porovnává výšku a hmotnost člověka, přičemž nezáleží na pohlaví ani věku

Lze BMI vypočítat bez pomoci lékaře?

Ano, vzorec je velmi jednoduchý.
BMI = Hmotnost (kg) / Výška2 (m)

Existuje BMI kalkulačka?

Ano, na internetu jich najdete spousty. Ale je to zbytečné, protože stejně přesně to zvládnete sami.

Obezita – na kolik vás vyjde léčba?

 • tradičně platí, že čím později se budete léčit, tím hůře
 • s časem se zvyšují náklady na léčbu a léčba má také mnohem menší účinek
 • volně prodejné léky podle odborníků pomáhají minimálně; přesto podle jednoho z průzkumů dají Češi za tyto medikamenty nabízející rychlejší zhubnutí kolem 150 miliónů ročně!

Obezita – hubnutí a motivace

Nadváha a obezita – proč vůbec hubnout a nevykašlat se na to?

 • je dokázano, že obézní lidé na sebe nahlížejí s určitou skepsí, čili že ať tvdí cokoliv, vevnitř se jim jejich stav nelíbí

Obezita a motiv pro hubnutí

 • samozřejmě se můžete orientovat pouze na vaše zdraví a jeho zlepšení, ale je prokázano, že to pro většinu lidí není dostatečné!

Když to vezmu ze svého pohledu, nedávno jsem začal cvičit, abych shodil ten „první měsíc těhotenství”, jak to nazvala má přítelkyně. Ale nedělám to kvůli tomu, abych neměl časem nějaké zdravotní problémy. ZATÍM PŘECE ŽÁDNÝMI NETRPÍM. A takto uvažuje většina podobně, více, či mnohem více postižených.

Ale jak říká klasik: „Prevence je vždy lepší než léčba” a „Pokud si dnes neušetříme trochu peněz a času, nebudeme si za pár let brát úvěr na nové autíčko, ale na své léčení či operaci.”

Váš výběr motivu pro hubnutí

Stanovte si něco, co vás naplňuje vždy, když na to pomyslíte. Jednoduše řečeno je jedno, jestli to bude nový vztah, nové pracovní zařazení, nebo to, že si budete moc ve stoje bez problémů zavázat tkaničky. Hlavní je, aby vás to drželo nad vodou, i když budete trpět.

Hubnutí – řešit obezitu sám nebo s lékařem?

Schopní jedinci jsou schopni si vypracovat plán s odborníkem a pak ho zvládat sami. Doporučuje se ovšem, abyste se nechali kontrolovat kým se dá. Zapojte všechny! Rodinu, přátele, doktora a psa!

Obezita – Tipy & Triky pro hubnutí

Stanovte si reálné cíle!

Už pokles tělesné hmotnosti a 5 až 10 % významně snižuje a mnohdy i normalizuje rizikové faktory typu vysokého krevního tlaku a poruch metabolismu cholesterolu, tuků a cukru.

Hubněte pomalu!

Důležité je dlouhodobé udržení hmotnostního poklesu. To, že jeden měsíc shodíte deset kilo a dalších sedm kilo přiberete následující měsíc, se nazývá kyvadlový efekt a není to správné a vhodné řešení. Ať vám prodejci výrobků na rychlohubnutí říkají cokoliv.

Pořiďte si k hubnutí kvalitní váhu!

Co na závěr k obezitě?

Takové malé varování pro pány. Zdá se vám, že vaše přítelkyně už opravdu hodně přibírá a je to neunosné? Upozorňujeme na fakt, že nadváha či obezita může vést k selhání hormonální antikoncepce. Takže aby to ještě neskončilo úplně jiným bříškem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22887 (zdravotnimagazin.cz#8608)


Přidat komentář