Obezita a žena

Už dávno neplatí to, že by měla žena jíst v těhotenství za dva. Zejména na počátku těhotenství by žena neměla moc přibrat. Ideální je, když žena během celého těhotenství nepřibere víc než deset kilo.

Zdravotní komplikace

 • Obezita je strašákem moderní doby. Téměř každý druhý člověk u nás trpí nadváhou.
 • Obezita přináší mnoho zdravotních komplikací.
 • Specifické zdravotní problémy musí řešit obézní ženy.
 • Obezita u ženy s sebou nese řadu „ženských“ problémů.
 • Obezita je nejčastější příčinou nepravidelných menstruačních cyklů a neplodnosti.
  Způsobuje to zejména vysoká hladina inzulínu a také látky vylučované tukovou tkání.

Neplodnost

Obézní ženy se často kvůli neplodnosti léčí. Jsou jim podávány hormony, a proto se běžně stává, že přiberou. Obvykle když žena přejde na redukční kúru a sníží si svou váhu – otěhotní.

Kolik přibrat v těhotenství?

Už dávno neplatí to, že by měla žena jíst v těhotenství za dva. Zejména na počátku těhotenství by žena neměla moc přibrat. Ideální je, když žena během celého těhotenství nepřibere víc než deset kilo. Zdravá žena by se měla po těhotenství postupně dostat ke své původní váze. Pokud žena v době těhotenství nabere mnoho kilogramů, obvykle to značí, že ve vyšším věku bude mít sklon k cukrovce.

Těhotenství

Těhotenství u obézních žen bývá provázeno komplikacemi. Uvádí se vyšší sklon např. k těhotenské cukrovce, k zánětům žil, k císařskému řezu. Ideální je vstupovat do těhotenství s rozumnou váhou.

Další komplikace

 • Obézní ženy mívají často lehce zvýšené hladiny mužských pohlavních hormonů, což se projevuje zvýšeným ochlupením v oblasti obličeje či na prsou.
 • Mají často cysty na vaječnících, typická je také nepravidelná menstruace.
 • Obezita u žen se projevuje i zvýšeným výskytem nádorových onemocnění (nádory dělohy, rakovina prsu).
 • Obezita je po kouření druhou nejčastější příčinou úmrtí, kterou lze ovlivnit.
 • Pouhá nadváha zvyšuje riziko nemocí srdce a cév, onemocnění kloubů a páteře.
 • Redukce váhy může řadě zdravotním problémům zabránit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22231 (zdravotnimagazin.cz#6598)


Přidat komentář