Poradce na výživu a hubnutí- Královehradecký kraj

Potřebujete zhubnout, ale nedaří se vám to? Nemáte dostatek času nebo nevíte, jaké potraviny jíst? Tak v tom případě si nechte zhotovit program od poradce na výživu. Ne nadarmo se říká – ve dvou se to lépe táhne.

Proč mít poradce na výživu?

V souvislosti na poslední narážku v úvodu – samozřejmě, že hubnout budete vy, poradce přes výživu nemůže takto prožívat všechny své klienty. Ale bude vám oporou v situacích, kdy si nebudete vědět rady. To začíná už v době, kdy poradce kontaktujete. Nevíte jak si uspořádat jídelníček nejen z hlediska toho, že neumíte určit vhodnou stravu, ale také si jídlo časově nerozprostřete. Výživový poradce s vámi proto nejprve projde vaše stravovací návyky, zjistí, zda jste už nějakou úpravu jídelníčku vyzkoušeli a s jakým efektem. Rovněž se poradíte ohledně vašich pohybových aktivit a proberete i rodinné dispozice. Změří se vám tělesné hodnoty, dle kterých se určí, jaký máte podíl svalové hmoty, kostí, vody a tuků. Až bude známá tato vaše analýza, tak se sestaví speciální program, který vám pomůže ke kýženému výsledku. Během dodržování této procedury můžete i nadále kontaktovat svého poradce a budete hodnotit, jaké jsou průběžné výsledky a co lze změnit, pokud něco nemůžete dodržovat. Mějte ale na paměti, že jídelníček je jakýsi mustr pro vaše celoživotní stravování. Pokud budete chtít zhubnout a na nějaký čas nasadíte speciální stravu, tak v případě opětovného neřízeného stravování se vám problémy vrátí zpět a možná ve větší míře. Netvrdíme, že občas nemůžete zahřešit sladkostí nebo svíčkovou, ale pokud toho budete jíst více, tak víte, kam vás to přivedlo.

jak zhubnoutNadváha a její rizika

Protože se globálně ve vyspělém západním světě hovoří zejména o problematice nadváhy, tak si představíme několik fakt ohledně tohoto faktoru.

V současné době se mnohdy hovoří o jakési epidemii nárůstu obézních lidí. Není to ani tak dáno leností, ale stylem, jakým žijeme. Dnes lidé mnohdy pracují ve stresu a často mají přesčasy. Dříve lidé také pracovali od rána do večera, ale třeba na polích nebo si museli jinak pomáhat, protože technologie za ně nic nevyřešila. Dnes máme ale počítače, lidé jsou zavření v kancelářích od rána do večera. Mnohdy si už nezajdete ani na poštu, stačí jen odeslat e-mail a máte vystaráno. Nárůst obezity tak není mnohdy dán ryzím obžerstvím. Pokud člověk toho mnoho spořádá nejvíce večer, tak je to z důvodu, že se přes den nezastavil. Nárůst kil navíc tedy způsobuje nedostatek času na kvalitní jídlo.

Dalším faktorem jsou fast foody. Mnohdy by si daná osoba ráda dopřála kvalitnější stravu, ale připůlhodinové přestávce nemůžete čekat, že vám v běžné restauraci připraví rychle jídlo. Možností je pak jídlo do ruky, což splňují různé hamburgery, hranolky nebo pití v kelímku.

Tím, že se stáváme oběťmi hektického stylu života, se nám zvyšuje nejen hmotnost, ale jsme i imunně méně odolní a pohybově také nejsme v kondici. Bolí nás páteř a klouby nejen z hlediska toho, že máme sedavé zaměstnání, ale kila navíc kostru zatěžují. To se později projeví různými artrózami a bolestmi v této oblasti. Pokud je člověk silný, tak se zvyšuje riziko infarktu, výskytu cukrovky, zvýšeného cholesterolu, objevují se cévní onemocnění a jiné nepříznivé příznaky. Tomu můžete zabránit správnou výživou.

 

jablíčkoJak zhubnout pomocí správné stravy?

Spousta lidí si myslí, že když budou omezovat množství jídla na kusy nebo přestanou jíst úplně, tak se jim sníží hmotnost. Důležitý je ale přísun energie v obou případech.

První příklad. Taková tabulka čokolády má větší množství kalorií než kdejaký vybraný druh zeleniny. Můžete si dát více zeleniny na množství než je čokoláda a přitom neztloustnete. Výživový jídelníček vám tedy může dát více potravy než jste byli zvyklí, ale ve kvalitnějším složení.

Druhý příklad. Pokud přestanete jíst, tak opět pracujeme s energií. Ta se tělu nedostává, a tak si ze strachu začne dělat zásoby v podobě tuků a energii ještě čerpá ze svalů. Tím se vám snižuje svalová hmota, ale ne tuky, které potřebujete ztratit. Proto můžete ztratit na váze, ale tuky to nejsou. Až se spokojeně opět pustíte do jídla, tak tělo začne hladovět po tom, co mu bylo odpíráno a kila jsou zpět, mnohdy navíc i s přebytkem. Tomu se říká jojo efekt.

Nebojte se proto přijímat více potravy. Platí – kvalitní strava a pravidelný přísun. Pokud si vaše tělo zvykne, že bude mít pravidelný přísun energie a živin, nebude se strachovat a zásobovat se tuky, ale strava ve vás bude přirozeně cirkulovat. Nabytou energií získáte i chuť ke sportu, což významně ovlivní redukci váhy.

správná volbaSprávnou výživou ku zdraví a mládí

Ne každý se chce správně stravovat jen kvůli úbytku hmotnosti. Mnozí lidé jsou si vědomi, že i když mají štíhlost v genech, tak neřízený styl v hodování jim rovněž může zadělat na infarkt nebo rakovinu tlustého střeva. Proto se tito lidé chtějí stravovat lépe, aby byli fit pro různé aktivity, které je udrží v kondici a navíc se předchází různým onemocněním.

Mezi jednotlivé procedury patří i procesy detoxikace. Je to systém, kdy se tělo zbavuje škodlivin, které rovněž mají vliv na zásobu toho, co nás v těle zatěžuje. Správnou stravou si ale odlehčíte tělo a posílíte ho vitamíny. Všechny tyto procesy pak vedou i k mladšímu vzhledu. V této oblasti se totiž měří tzv. biologický věk. Oč se jedná?

Biologický věk je skutečný stav našeho těla. Jistě víte, že některé tělo je z povrchu i zevnitř mnohdy mladší nebo naopak starší. Až zjistíte, jaký je váš skutečný biologický věk, tak můžete jásat nad tím, že třeba jste mladší než dle rodného listu, anebo se naopak budete snažit, abyste zlepšili svoji kondici, která vám dopomůže k delšímu a kvalitnímu životu.

Správná výživa, jak vidíte, má více významů. Můžete hubnout, ale i přibrat, mládnout a eliminovat riziko různých onemocnění. Když budete jíst pestrou a zdravou stravu, tak budete nejen vypadat skvěle, ale i cítit se skvěle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22919 (zdravotnimagazin.cz#9822)


Přidat komentář