Poradce pro zdravou výživu a hubnutí Pardubice

Udělejte změnu ve svém životě. Začněte spolupracovat s výživovým poradcem a váš život se může začít ubírat lepší cestou, která bude mít vliv jak na vaše zdraví, tak na psychickou pohodu.

Cesta za vysněnou postavou nemusí být vždy jednoduchá. Odbornou pomoc nám však může poskytnout výživový poradce. Výživový poradce je odborník, který se orientuje ve zdravém stravování, pohybových aktivitách a dokáže své klienty vést dobrým způsobem k dosažení stanoveného cíle. Výživový poradce vás bude motivovat, podporovat a stane se osobou, se kterou budete moci sdílet své úspěchy i neúspěchy. Spolupráce s výživovým poradcem pro vás může být skutečně velmi prospěšná a může se stát řešením v případě, kdy už si se svou váhou nevíte rady.

Změna jídelníčku

Zdravý životní styl a strava

Co můžete říct o svém životním stylu? Zajímáte se o potraviny, které jíte, a o to, co dávají vašemu tělu? Snažíte se do svého týdenního programu zařadit i pohybové aktivity a vyhýbáte se co nejvíce stresovým situacím? Kdo z nás může říct, že žije opravdu zdravým životním stylem? Následky nevhodné stravy, nízké pohybové aktivity a přemíry stresu na sebe nenechají příliš dlouho čekat. A tak přichází nadváha a zdravotní problémy. Teprve v této chvíli, začínáme naše problémy řešit. A při tom prevence by nám mohla ušetřit tolik starostí. Začněme tedy se zásadami správného stravovaní. Chcete-li pro své tělo udělat něco pozitivního, vyhýbejte se fast foodům a kantýnám a začněte si připravovat hodnotná jídla doma.

Příprava pokrmů doma má mnohé výhody. Tak za prvé víte přesně, z jakých surovin své jídlo připravujete. Víte, že vaše suroviny jsou čerstvé a máte pod kontrolou, kolik jídla si nachystáte. Na domácí přípravě jídel také oceníte značnou finanční úsporu. Správné způsoby stravování tak budete už od útlého věku učit vaše děti a tak můžete příznivě působit na jejich budoucí životní styl.

Jak upravovat potraviny

Většina odborníků se shoduje v tom, že nejlepším způsobem, jak tepelně upravit potraviny je dušení, vaření nebo vaření v páře. Při této úpravě pokrmů vzniká nejmenší množství škodlivých látek a není zde potřeba užívat velké množství tuků. Nevýhodou může být ztráta vitamínů a minerálních látek. Proto je důležitá konzumace také syrové zeleniny a ovoce.

Méně pozitivní k vašemu zdraví je úprava jídel smažením, grilováním na dřevěném uhlí nebo pečením. Mimo vznik škodlivých látek, které provázejí tyto úpravy pokrmů, jsou smažená jídla také velmi kalorická. Chcete-li redukovat svou váhu, snažte se smažená jídla co nejvíce omezit.

Zdravý životní styl a strava

Zdravý životní styl a pohyb

Zdravé stravování by také mělo být doprovázeno pohybovými aktivitami. A právě pohyb se často stává kamenem úrazu. Přinutit se k pravidelnému cvičení, může být pro někoho nad lidské síly. A tak se doporučuje najít sis společníka, který s vámi bude pravidelně cvičit. Když jste domluvení na cvičení s kamarádem, vytváříte si závazek, který budete chtít splnit.

K tomu, aby bylo vaše cvičení efektivní, je vhodné dodržovat určité zásady. Před každým cvičením je důležité se zahřát. Zahřátím chráníte své tělo před zraněním. K zahřátí organismu můžete jezdit na rotopedu nebo skákat přes švihadlo. K tomu, abyste mohli pozorovat výsledky svého snažení, je dobré pravidelné měření pomocí krejčovského metru. Výsledky na váze vám o změně na vaší postavě neřeknou tolik jako měření pomocí metru. U cvičení je velmi důležitá jeho pravidelnost. Stanovte si dny, kdy chcete cvičit a snažte se je dodržet. Správné cvičení vyžaduje také správný způsob dýchání. Zde většinou platí pravidlo, že během zatínání svalů vydechujeme, v uvolňovací fázi následuje výdech. Každé cvičení by mělo být zakončeno protažením svalů.

Pravidelné cvičení podpoří zrychlení metabolismu. Tělo bude vyžadovat přísun kvalitní energie, kterou mu poskytnete v podobě sacharidů a bílkovin. Při cvičení je velmi důležité dodržovat pitný režim. Nikdy necvičte s plným žaludkem, ale také cvičení nalačno není vhodné.

Pohyb

Výživové poradenství

Každý z nás nemůže být odborníkem ve všech oblastech. A tak když chcete redukovat váhu nebo nabrat svalovou hmotu, mohou nastat různé problémy, které souvisí s neznalostí tohoto procesu. Vaše snahy se mohou jevit jako marné a i když děláte vše, co jste vyčetli na internetu nebo v časopisech, nevidíte na svém těle změny. A právě z tohoto důvodu je vhodné kontaktovat výživového poradce nebo také odborníka na zdravý životní styl. Výživový poradce zde není pouze pro osoby, které chtějí redukovat svou váhu, ale také pro ty, kteří chtějí nabrat svalovinu. Výživový poradce může předat důležití informace o stravování a pohybu těhotným ženám, kojícím matkám nebo rodičům, kteří chtějí, aby se celá rodina stravovala zdravěji. Služby výživového poradce také velmi ocení osoby se zdravotními problémy, jako jsou diabetici nebo osoby s potravinovými alergiemi.

Výživový poradce je odborník, který vám pomůže udělat správný krok ke svému zdraví. Během vstupní konzultace se bude výživový poradce zajímat o váš dosavadní životní styl. Buďte připraveni na otázky ohledně vašich stravovacích návyků, nákupu potravin, vaření jídel atd. Výživový poradce se dále bude zajímat o vaše zaměstnání, pohybové aktivity ve vašem životě a zdravotní stav. Na základě těchto informací vám poté sestaví individuální program. Individuální program zahrnuje speciální jídelníček a vhodnou sportovní aktivitu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23155 (zdravotnimagazin.cz#10327)


Přidat komentář