Poradenství ve výživě a zdravém životním stylu Příbram

Zásady správné výživy se netýkají pouze těch, kteří chtějí zhubnout. Jíst kvalitně a dobře by měl každý, protože i ti štíhlí a na první pohled zdraví lidé si mohou potravinami zadělat na pěkné problémy.

Výživový poradce

Nejčastěji si takového profesionála volí lidé, kteří mají nadváhu. Stejně tak sem ale patří i ti, kteří mají třeba dědičně problémy s určitými partiemi, jako jsou stehna nebo boky, ale pas mají útlý. Též to mohou být i velmi štíhlí lidé, kteří by rádi přibrali. Pak se nabízí výživa v oblasti nemocí. Třeba cukrovka vyžaduje speciální skladbu stravy, bezlepková dieta, výživa při kožních problémech atd. Výživový poradce dokáže pomoci ve více případech, tak se nebojte ho kontaktovat.

Výživový poradce – Osobní konzultace

Až zajdete za odborníkem, tak nejprve s Vámi probere vaše dosavadní zvyky. Jednak se zeptá, čeho chcete docílit a pozná blíže váš harmonogram. Nejlepší je nic nezatajovat, přiznat i hříchy a odhalit své stravovací návyky i pohybové aktivity. Sezení je od toho, aby vám člověk poradil proč a co dělat. Nesnažte se proto něco zastírat, protože aby vám výživový poradce vytvořil program na míru, musí vědět co nejvíce.

Výživový poradce – harmonogram

Až bude poradce znát Vaše návyky, tak vás oprostí od všeho špatného, co děláte. Vytvoří Vám speciální harmonogram, kde bude zaneseno, co a kdy máte jíst. Odborník zohledňuje rovněž i vaše časové možnosti, takže se přizpůsobí i tomuto režimu, pokud není extrémně zátěžový. Ostatně ale i to není zdravé, takže možná, že vás expert bude nutit přehodnotit své aktivity. Pokud dostanete sestavený jídelníček a harmonogram aktivit, snažte se jím řídit. Pokud ale uvidíte, že něco nejde, tak to sdělte svému poradci a on vám s úpravou jídelníčku pomůže. Jak ale takový jídelníček vlastně vypadá?

Poradenství v oblasti stravování a zdravého životního stylu

Dnešní stravování není úplně jednoduché tak, abychom byli zdraví a neplatili zbytečně mnoho peněz. Chcete zkvalitnit svůj život, být plni energie a štíhlí? Chce vařit zdravě? Chcete zdravě a bez pocitu hladu snížit svou nadváhu?

Pokud si uvědomíte, že hlavní nebezpečí obezity a chybných stravovacích návyků spočívá v tom, že ohrožují vaše zdraví a kvalitu vašeho života, je to první krok správným směrem. Pod vedením výživového specialisty si upravíte stravovací návyky, dosáhnete snížení váhy, posílení organismu, nárůstu energie a životní vitality. Výživový specialista umí zhodnotit náš jídelníček, navrhne vhodnou změnu i postup, sestaví nám jídelníček přímo na míru, zodpoví všechny všetečné otázky týkající se jídla, zdravého stravování, typických chyb při dietách apod.

Paní Gabriela Zímová vám poskytne podporu při správné výživě s ohledem na aktuální zdravotní stav všech věkových kategorií, upraví jídelníček při civilizačních chorobách, alergiích, nesnášenlivosti některých potravin a jiných při zdravotních potížích, nabídne individuální konzultaci jak obohatit stávající jídelníček o zdravé potraviny, doporučí doplňky stravy, poskytne konzultaci alternativní stravy: vegetariánská, veganská, makrobiotika, bezlepková strava. Bude jakýmsi vaším osobním trenérem, a to nejenom v oblasti jídla, ale také ohledně podpory a motivace, či takovým malým vztyčeným ukazováčkem pomáhajícím dodržovat disciplínu.

Výživový poradce – měření parametrů

Nejprve se zjistí, čeho chcete dosáhnout. Hubnutí, nabrání na váze apod. Poté se vám změří tělesné parametry (váha, procenta tuku v těle, svalů, BMI, zjistí se celková váha, objemy apod.). Tyto údaje slouží nejen k porovnání startu a výsledku, ale také ukazují, na jaké startovní pozici jste. Někdo chce shodit a může si dovolit více sportu, protože je jen plnoštíhlý. Takové obézní lidi by mohly ale některé aktivity ohrozit, proto se počítá i s tělesnými parametry. Po tomto zjištění se sestavuje jídelníček.

Sestavení jídelníčku

V celém plánu jsou i údaje o vás, aby se mohlo porovnávat a aby se třeba nezapomnělo, co pro vás může být zátěž. Nachází se zde vaše osobní údaje, zdravotní stav, dosavadní stravovací návyky a aktuální pohybová aktivita. Poté jsou zde i údaje z diagnostiky nebo záznamy o tom, co jste skutečně jedli za nějakou dobu (kde si zapisujete vše, co jíte). Všechny pozorované oblasti se zaznamenají, udělá se rozbor a možná řešení. Při sestavování jídelníčku se postupuje dle základních pravidel. Stanoví se potřebný energetický příjem za den. Udělá se vám rozpis toho, co kdy máte jíst. Také se bude počítat i pohybovou aktivitou, byť by to byla jen chůze, protože cestou k dobrému zdraví je i sport a aktivita. Dané potraviny jsou také rozloženy na jednotlivé složky, abyste měli představu, co vám přinesou. Proto můžete v seznamu najít podíl bílkovin, tuků, sacharidů, minerálů, vitamínů apod.). V plánu se také může objevit i odhad dosažení stanoveného cíle.

Dodržování výživového plánu

Jednoduchá odpověď. Nejlépe je se těmito pravidly řídit celý život. Nepotěšilo vás to? Výživový plán většinou není rychlá dieta. Když máte nějaký problém, tak byste se měli v harmonii udržovat po celý život a tím pádem své zvyky držet v dlouhodobém horizontu. Samozřejmě, že když si sem tam zahřešíte, tak to není hrozné, ale měli byste mít určitou disciplínu a řád v hlavě. Výživový plán je totiž určitou cestou, kterou byste se měli vydávat celý život, protože pokud máte nějaké sklony, tak je třeba s nimi umět pracovat. To platí nejen o obezitě, ale třeba i podvýživě.

Kurzy vaření a příprava pokrmů

Kuchař připraví dokonalé jídlo, ale už neporadí, pro koho je vhodné. I když si třeba myslíme, že zdravou kuchyni máme v malíčku a nic nás nemůže rozhodit, můžeme dělat chyby. Někdy i tak zásadní, že se projeví negativně na naší snaze zhubnout, nebo dokonce ovlivní naše zdraví. Výživový poradce doporučí, z jakých potravin vařit, proměnit je v chutný oběd nebo večeři už většinou neumí. Naučte se vařit tak, aby chutnalo a především tělo dostalo vše potřebné.

Masáže

Nejlepší možnost pro Vaše tělo, jak se zbavit trvale bolesti svalů, je pravidelná kvalitní masáž. Dopřejte svému tělu komfort, tělo se Vám poté odmění. Potřebujete si vzít prášek na bolest? Přijďte raději na masáž - je to zdravější a nakonec i příjemnější.

Masáž je tradiční, přirozená metoda stimulující regenerační procesy v organismu. Je ideální součástí péče o zdraví a dobrou kondici každého dospělého bez rozdílu věku. Kvalitně a pravidelně prováděné masáže dokáží předcházet a účinně pomáhat od bolestí přetíženého a jednostranně namáhaného svalstva. Zmírňují psychické napětí a únavu, zlepšují stav pokožky a stimulují činnost lymfatického systému, čímž urychlují odvod škodlivých látek z těla.

Po masáži se budete cítit uvolnění, aktivní a odpočatí. Každý druh masáže má navíc specifické účinky v závislosti na svém zaměření.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23145 (zdravotnimagazin.cz#10317)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat