Problém obezity

Po vstupním vyšetření jícnu a žaludku vám lékař pomocí endoskopu zavede vypuštěný balonek přes ústa a jícen do žaludku. Teprve po umístění do žaludku se naplní fyziologickým roztokem (500 - 800 ml).

Silikonový balónek v žaludku

BIB systém je nová, účinná metoda k léčbě obezity. Lékař vám do žaludku zavede měkký silikonový balonek, díky kterému budete mít permanentní pocit sytosti a menší potřebu jíst. Balonek vám může takto pomáhat zhubnout po dobu šesti měsíců. Pak se musí odstranit.

Váhové úbytky

Váhové úbytky se pohybují v rozmezí 20 – 30 kg za 6 měsíců.

Vyšetření žaludku

Po vstupním vyšetření jícnu a žaludku vám lékař pomocí endoskopu zavede vypuštěný balonek přes ústa a jícen do žaludku. Teprve po umístění do žaludku se naplní fyziologickým roztokem (500 - 800 ml). Balonek v něm bude plavat a nehrozí, že by se postoupil do střev. Zavedení trvá maximálně 30 minut. Výkon se provádí ambulantně (bez hospitalizace) v lehkém uspání. Po zákroku vás lékař bude chvíli sledovat, pak vás pustí domů.

Propíchnutí balonku

Balonek se odstraní zavedením endoskopu přes ústa do žaludku. Pomocí endoskopu se balónek propíchne a tekutina odsaje. Vyprázdněný balónek se vyjme opět přes ústa.

Nežádoucí účinky

Bezprostředně po zavedení balonku do žaludku budete možná trpět nevolností a pocitem na zvracení. Po několika dnech však tyto negativní účinky samy odezní.

Nečekaná rizika

Objevit se mohou vřídky nebo rozmnožení bakterií, ve vyjímečných případech může dojít k samovolnému vyprázdnění balónku. Protože je naplněn modrou tekutinou, rozpoznáte jeho prasknutí tak, že se vaše moč zabarví do modra. Pak je nutno balónek okamžitě odstranit. K prasknutí balonku nedojde, pokud se pacient nechová rizikově (např. si nechá balonek odstranit po delší době než po 6 měsících).

Pro koho není určen

BIB systém nesmí být zaveden lidem nad 60 let, pacientům, kteří prodělali mozkovou příhodu nebo nádorové onemocnění a lidem trpícím srdečním onemocněním. BIB systém není určen ani těm, kteří chtějí zhubnout, ale netrpí obezitou. Pokud mezi tyto lidi patříte, vyzkoušejte jinou metodu, která bude šetrná k vašemu zdravotnímu stavu.

Průměrná cena

Cena za zavedení BIB systému se pohybuje kolem 30 000 Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22135 (zdravotnimagazin.cz#6309)


Přidat komentář