Proč změnit stravu

Do svého jídelníčku zařaďte 3 porce luštěnin týdně - to je minimum. Stejně jako zelenina, tak i luštěniny obsahují spoustu vlákniny a fytochemikálií (snižují riziko srdečních onemocnění, rakoviny, diabetu a zácpy).

Typ I. - mnohem víc zeleniny a ovoce

Denně alespoň tři porce zeleniny a dvě porce ovoce, ale jak to zvládnout? A v čem vám to může pomoci?

Díky větším dávkám snížíte riziko nemocí jako je: - infarkt myokardu - mozková mrtvice - rakovina plic - rakovina tlustého střeva, žaludku, jícnu, dutiny ústní a hrtanu - rakovina močového měchýře a děložního čípku

Typ II. - jak se přinutit

  • zkuste si dát např. jednu porci zeleniny k snídani
  • 1 porci zeleniny navíc k obědu
  • 2 – 3 porce zeleniny k večeři
  • 3 kousky ovoce snadno sníte jako svačiny mezi jídly
  • používejte zeleninu jako přílohu ke všem hlavním jídlům
  • mějte po ruce zásobu mražené zeleniny
  • porci ovoce můžete nahradit také čerstvě vymačkanou šťávou

Typ III. - přidejte do svého jídelníčku luštěniny

Do svého jídelníčku zařaďte 3 porce luštěnin týdně - to je minimum. Stejně jako zelenina, tak i luštěniny obsahují spoustu vlákniny a fytochemikálií (snižují riziko srdečních onemocnění, rakoviny, diabetu a zácpy). Luštěniny navíc obsahují i důležité aminokyseliny (stavební součásti bílkovin) a mohou tak nahrazovat maso a jiné zdroje bílkovin. Mají sice více kalorií než zelenina, ale více vás zasytí.

Typ IV. - obohaťte svou potravu na bílkoviny

  • ochutnejte různé saláty z luštěnin - zasytí vás a dodají spoustu důležitých živin
  • fungují jako zpestření jídelníčku
  • pro eliminaci nadýmavého účinku ponořte luštěniny na několik hodin (nejlépe na noc) do studené vody

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22382 (zdravotnimagazin.cz#6965)


Přidat komentář